Astra h kar ve anti patinaj (tc) hakkında acil .. !

mertkan67

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugün malum karlı hava.Evin önünden çıkarıcaktım arabayı yanımdakı araçlar zorda olsa çıktılar dedim bende anti patinaj var rahatlıkla çıkarım diye düşündüm.İndim aşağıya yavaş yavaş tork gücüyle çıkmaya çalıştım baktım olmıcak biraz gaz verdim sabit gazda çıkmaya başladım birden patinaj direksiyon bi tarafa döndü yandakı arabaya giriyordum az kalsın.Bidaha zorladım anti pati ışığı yandı ve ötmeye başladı dedim devreye girdi sanırım ama normal patinaj çekti hiç önlediğini yada faydasını görmedim adamlar bunu neden yapmışlar yararı yoksa ? :confused:

mertkan67

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
devrede ama öyle. ben burdayım sorun yok devam et! gibisinden çalışacağını düşünüyorsan yanılıyorsun:)

TC dediğin zaten tekerlerin eşit hızda dönmesini sağlıyor. senin dediğin; " araç bi tarafa kaymaya başladı" olayı yapmaması için..
direksiyonu tutmuyodum o ara biraz gaza bastım direksiyon birden döndü 1 tur sonra ışık yandı ötmeye başladı eşşek gibide patinaj çekti hiç bir faydasını hissedemedim yani.

alpmurat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
size TC tuşu değil KAR zinciri lazım!.

alpmurat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
yarıyor yaramaz mı normal hava koşullarında Patinajı engelliyor ve daha salıklı kalkış gerçekleştiriyorsun, yani siz TC yi kar ile bir tutmaya çalışıyorsunuz. Buzda sürtünme katsayısı çok azdır. Hatta kar lastilerine bile aldanmayın derim. En iyi yöntem Zincirdir.

cance

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
anlatamadım sorunu :) neden bu sistemi koymuşlar madem işe yaramıyor onu anlamaya çalışıyorum.
eğer tc o kadar işe yarıyor olsa kim alır kar lastiğini... yeni arabaların çoğunda var bu sistem gene de herkes kar lastiği alıyor eğer gerçekten kar buz olan yerde oturuyorsa... sistem sonuçta fiziksel bazı şeylerin önüne geçemez... karda buzda yerle olan sürtünme katsayısı o kadar azalıyor ki tc devir düşürüp tekerlerin patinajını önlemeye çalışsa bile olmuyor araba hala patinaj çekiyor... en büyük hatalardan biride böle zor durumlarda(yokuş yukarı ve karlı hava) direksiyonunu tutmamanız...

korzobom

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
astra h lar cok kayıyor ya da bende dızel oldugu ıcındır belkı.deneme yapıyorum frene bıraz basayım hemen abs takır takır öterek kayıyor.enteresandır.
honda o kadar patanaja kalmıyor mesela...

rubi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugün malum karlı hava.Evin önünden çıkarıcaktım arabayı yanımdakı araçlar zorda olsa çıktılar dedim bende anti patinaj var rahatlıkla çıkarım diye düşündüm.İndim aşağıya yavaş yavaş tork gücüyle çıkmaya çalıştım baktım olmıcak biraz gaz verdim sabit gazda çıkmaya başladım birden patinaj direksiyon bi tarafa döndü yandakı arabaya giriyordum az kalsın.Bidaha zorladım anti pati ışığı yandı ve ötmeye başladı dedim devreye girdi sanırım ama normal patinaj çekti hiç önlediğini yada faydasını görmedim adamlar bunu neden yapmışlar yararı yoksa ? :confused:

evet bi halta yaramıyor eski arabamla kar lastiğim yokken çek denedim banamısın demiyor hikaye yani

franzferdinand

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
anti patinaj sistemi demek siz pati çekmeyeceksiniz anlamına gelmez sadece daha temiz bir kalkış yapmak içindir ve düz yolda pati çekmenizi engeller ama karlı havalarda ve özelikle mıcır lı yollarda (tecrübeyle sabittir) pati çekersiniz şuanki havalarda benim kar lastiğim var anti patinajım var yardırır giderim derseniz kaza yapmanız an meselesidir bu tür havalarda zincirsiz çıkılmaz hele istanbul gibi her yeri yokuş olan bir yerde asla.