Astra H Kapı Bandı

aventador

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Başlıkta da yazmış olduğum gibi kapı bandı yaptırmayı düşünüyorum. Bir sitede 4*20 TL'den toplam 80,00 TL maliyeti astarlı ama boyasız. Biliyorsunuz Opel yenilenen araçlarda çalma işlemine başladığı için 2011 model araçlarda kapı bandı yok. Yana park eden araçlarda hassas olmadığı için kapılar göçük halinde. Bunu engellemek istiyorum az da olsa koruyacağını düşünüyorum.Sizin fikirleriniz nelerdir?

Aracım: 2011 Astra H hb. Teknik Gri

Kapı bandı olan araç;

8FD7C8519E3D4061A3F91876CA47D319.jpg

Olmayan araç;

74411958-2856-4ba1-942a-094fb0abe7bd.jpg

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Resimler gözükmüyor, ama yanlış anlamadıysam kapının alt kısımlarında enlemesine olan plastik koruma bantlarını kastediyorsunuz.
Yalnız şöyle birşey var, kapı açanların darbelerini önlemek için taktırmayı düşünüyorsanız, çok bir işe yaramayabilir. Çünkü öyle bir durumda gelen darbeyi banttan önce kapının ortasındaki kıvrım şeklindeki omuz çizgisi karşılıyor genelde.

arif06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eskiden araçların hepsinde standart vardı hatta bizim ilk aracımız 85 model reno tx' te tam kapı ortalarından metal şerit geçerdi. Üstelik yapıştırma değil direk saca geçme ve sağlamdı yıllarca kalkma felan yapmazdı. Şimdilerde yok artık ve kapı ağızları yara bere içinde.

aventador

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Resimler gözükmüyor, ama yanlış anlamadıysam kapının alt kısımlarında enlemesine olan plastik koruma bantlarını kastediyorsunuz.
Yalnız şöyle birşey var, kapı açanların darbelerini önlemek için taktırmayı düşünüyorsanız, çok bir işe yaramayabilir. Çünkü öyle bir durumda gelen darbeyi banttan önce kapının ortasındaki kıvrım şeklindeki omuz çizgisi karşılıyor genelde.

Bazı araçlarda o kıvrım altta oluyor. En azından sitede yanıma sürekli park eden aracınki öyle üstadım. Kaç kere uyarsamda arabayı dibine kadar sokuyorlar...

göksel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eğer uyarılara kulak asmıyorlarsa kapıyı açınca uç kısımlarına camın altından itibaren geçen plastik aksamlar var onlardan takıp hergün özellikle dibinize kadar park eden araca çarptırın,bakın sahibi bir daha o kadar yanaşıyormu :)