Astra H için xenon önerisi

ASTRAloji

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar

Şu ana kadar belki 15 kere sis ampulü değiştirmişimdir.Daha önce hiç xenon taktırmadım ve bilgim "0".Aracıma amerikan park uygulaması yaptırdım geçen ay içinde.Bu görüntüyü xenon sislerle beslemek istiyorum. Xenonun çalışma prensibi nasıldır? Daha önce kısa farlarda gördüğüm kadarıyla arkasında küçük bir motora benzer çalışma düzeni var.Sislerde bu olay nasıl ? Hangi markayı önerirsiniz? Bana ortalama ne kadara patlar bu işlem ?

Şimdiden değerli zamanınızdan çalıp yardımcı olduğunuz için herkese teşekkürler...

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
balast denılen atesleyıcısı o dedıgınız kutu 100 tl yede var 400 tl cıvarlarınada var xenon uygulaması zaten gıttıgınız aksesuarcı 10 dak ıcınde montajını yapar.. ıyı bısey garantılı bısey olsun dersenız phılıps onerırım 400 tl cıvarıdır normal bısey bakarsanız eger 150 cıvarlarında olanlardan takılabılır.. hepsının calısması aynıdır..

ASTRAloji

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
balast denılen atesleyıcısı o dedıgınız kutu 100 tl yede var 400 tl cıvarlarınada var xenon uygulaması zaten gıttıgınız aksesuarcı 10 dak ıcınde montajını yapar.. ıyı bısey garantılı bısey olsun dersenız phılıps onerırım 400 tl cıvarıdır normal bısey bakarsanız eger 150 cıvarlarında olanlardan takılabılır.. hepsının calısması aynıdır..

Mustafa hocam sadece tek düzenek mi 150 tl ? yani 300 tl civarı mı tutacak çifti?

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hayır tabıkıde cıftı 150 lıra cıft olur onlar..

ASTRAloji

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hayır tabıkıde cıftı 150 lıra cıft olur onlar..

Cahilliğimi mazur görün.Sizle konuşmadan önce gittigidiyordan fiyat baktım.Verdiğiniz fiyata yakın tek xenon sis gördüm (h3) ondan sordum.

Bu normal kalite dediğiniz ürünlerin aklınızda olan markaları yazarsanız çok sevinirim.

Bir sorum daha var izniniz ile...

Xenonda arızalar nasıl oluyor ? yani ampül mü yoksa dediğiniz (balast) denilen şey mi arızalanıyor? Sanıyorum asıl para olan şey balast. Peki ampül değişikliği mümkün mü böyle düzeneklerde? Bu 150 TL civarı olan ürünlerde garanti oluyor mu ?

( Allahtan tek soru soracaktım :D )

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yok ne demek :) ya şöyle bı sıstem var cogu zaten çın malı bunların.. tanıdıgınız bı aksesuarcıda taktırın bunu netten almayın neden cunku aksesuarcılar bu çın mallarını bozuldugunda dırekt yenısını takıyor benımkıler hıd marka balast kıttı arızanın cogu balasttan kaynaklı oluyor mesela benım aracımda sorun olmuştu sıs lambasının bırı sönup yanıyordu devamlı gıttım taktırdıgım yere dırekt balastı degıstrdı gonderdı yanı... oyle kolay kolayda sorun olmuyor .
ampul degısımı mumkun tabıkıde sonucta hepsı sök tak jack lı parca bunların sorun olmaz

ASTRAloji

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yok ne demek :) ya şöyle bı sıstem var cogu zaten çın malı bunların.. tanıdıgınız bı aksesuarcıda taktırın bunu netten almayın neden cunku aksesuarcılar bu çın mallarını bozuldugunda dırekt yenısını takıyor benımkıler hıd marka balast kıttı arızanın cogu balasttan kaynaklı oluyor mesela benım aracımda sorun olmuştu sıs lambasının bırı sönup yanıyordu devamlı gıttım taktırdıgım yere dırekt balastı degıstrdı gonderdı yanı... oyle kolay kolayda sorun olmuyor .
ampul degısımı mumkun tabıkıde sonucta hepsı sök tak jack lı parca bunların sorun olmaz

gittiğim aksesuarcıda HID gözüme çarpmıştı. Bir sorayım fiyatını hidin.Büyük ihtimal garanti kapsamındadır ordakiler

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynen garantısız urun olmuyo zaten yapamazlar yasalar yuzunden tamırıde olmadıgından dırekt degısım yapıyolar..

Kontrol Ünitesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Piyasada çok iyi ürünler var aslında..Japoncular mtec kullanır,almancılar philips xenonlarını... Xenon ampülünden tesisatına kadar apayrı bir durumdur..Yine piyasada xenon ampülü diye mavi sulu boyaya bandırılmış ürünler var aman dikkat..Çünkü xenonların ampülleri özeldir, yine ateşleyicileri vardır,bir de beyinleri vardır..Bazen de ateşleyiciler ve beyinler beraber olur..60-70 tlden 600-700 liraya kadar gider (komple set olarak).. Ancak sisleri xenon yapmanızı tavsiye etmem..Çünkü sisler işlevi gereği hem aracın hemen önünü hem de yağışlı ya da sisli koşullarda görüşü iyileştirmek adına kullanılır..Ayrıca renginin de sarı olması beyaz olmasından daha iyidir..Çünkü karlı yol koşullarında örn; beyaz ya da mavi renk karda max kırılmaya ve dağılmaya uğrar..Oysa kırmızıya yakın tonlar sisi ve karı daha rahat deşer..Bence kısalar xenon olsa parklar kuvvetli sarı SMG led ya da ampül olsa daha iyi görünür ;)

ASTRAloji

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Piyasada çok iyi ürünler var aslında..Japoncular mtec kullanır,almancılar philips xenonlarını... Xenon ampülünden tesisatına kadar apayrı bir durumdur..Yine piyasada xenon ampülü diye mavi sulu boyaya bandırılmış ürünler var aman dikkat..Çünkü xenonların ampülleri özeldir, yine ateşleyicileri vardır,bir de beyinleri vardır..Bazen de ateşleyiciler ve beyinler beraber olur..60-70 tlden 600-700 liraya kadar gider (komple set olarak).. Ancak sisleri xenon yapmanızı tavsiye etmem..Çünkü sisler işlevi gereği hem aracın hemen önünü hem de yağışlı ya da sisli koşullarda görüşü iyileştirmek adına kullanılır..Ayrıca renginin de sarı olması beyaz olmasından daha iyidir..Çünkü karlı yol koşullarında örn; beyaz ya da mavi renk karda max kırılmaya ve dağılmaya uğrar..Oysa kırmızıya yakın tonlar sisi ve karı daha rahat deşer..Bence kısalar xenon olsa parklar kuvvetli sarı SMG led ya da ampül olsa daha iyi görünür ;)

öncelikle teşekkürler serdar üşenmeyip yazdığın için :) Aslında verdiğin öneri çok mantıklı fakat ben sis farını yoğun sis veya yağışlı havalardan ziyade trafiğin yoğun olmadığı yerlerde sis+park+amerikan park olarak kullanıyorum.Tabiki sis ve yağışlı havalarda kullanıyorum fakat aslı işlevi benim için görüntü :) O dediğin xenon görünümlü farklardan çok aldım.hatta kısa farlar için olanı evde duruyo.(Osram) babam gidip söktürmüş önümü göremiyorum diye.Şimdilik kısa farlarım için xenon almayı düşünmüyorum.Sis farlarınıda hergün açtığım için ya sağ ya sol devamlı patlıyor (Ayda 1)Belki 2 xenon parası kadar ampül almışımdır.Bu işi toptan satan bi arkadaşım var.O da biraz önce aklıma geldi.Zamanında çok ucuza ürünler aldım kendisinden.Eğer makul fiyat verirse kısa farlarımı da xenon yapıcam.Ama önceliğim sisler.