Astra h halojen farda kısalar için dirençsiz led kullanımı çözümü

@li58

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Herkese selam daha önce astra h 2011 aracıma çin malı 56 watt led takmıştım 21 watt dirençle kullandım bir süre sonra sol taraf yine arıza verdi led arızalanmış
Kaliteli bir led alıp dirençsiz kullanmak istiyordum
Aracıma ahl kodlaması yaptırıp 55 watt ı 35 watt yaptık
Led başı 35 watt ve canbus özellikli led kullanmak gerek
Photon acorn serisi sipariş verdim yanlışlıkla mono led göndermişler aracınızda arıza yakmaz dediler arıza yaktı acorn ve mono led aynı dedi 2 ledde de emc&canbus yazıyor
Ledi taktım ve yine sol taraf arızaya geçti 5 dakika içinde ahl kodlaması olduğu halde sonra far arka kapakları söküp denedim 25 dakika sorunsuz çalıştı sol kapağı takınca yine arızaya geçti sol kapağın içinde küçük top gibi bir çıkıntı vardı içe doğru led fanın çalışmasını engellediği için led ısıdan kendini korumaya alıyordu
Sağ kapakta çıkıntı yoktu sorunsuzdu yinede biraz ısıttım sağ kapağı dışa doğru çok az çıkıntı verdim yırtmadan sağ lastikte ledin arasında biraz boşluk var delik açmadım lastikte ısınma yok fan sorunsuz çalışıyor
sol kapağı led fanına engel olmayacak şekilde kestim hava alıyor ısınmıyor ledler ariza uyarısı vermeden sorunsuz çalışıyor sorunu çözmüş oldum direnç vs kullanmadan
Astra h de arıza lambası yakmayan photon ledler acorn,ultimate ve milestone serisi
Milestone ve ultimate serisi belki kodlama ihtiyacı olmadan sorunsuz çalışabilir beyinli led
Mono ledde güzel ama Mono led tavsiye etmem led aparatı takmak çok zor led aparatını çok esnetmek gerekiyor şeklini bozuyor biraz

Şimdi sol taraf camurluktan su gelecek far kapağına diyeceksiniz onuda çözdüm sol çamurluk kapağını kendim sert plastikten komple kapatacak şekilde vidalı yaptım sol kapağa lastikten su gelmiyor artık
sağ taraf orjinal kapak ufak boşluktan su sıçrıyor sağ far lastiğine ama sağ kapakta delik açmadığım için sorun yok
Sağ far ayarım bozuk onuda kaldıracaz biraz soldan aşağı duruyor
Mono led 35 watt 6000 kelvin 7000 lümen csp yeni tip led göz almıyor

Ekli dosyalar

• Screenshot_20210201-011435_Gallery.jpg
    Screenshot_20210201-011435_Gallery.jpg
    115.1 KB · Görüntüleme: 15
  • Screenshot_20210201-011449_Gallery.jpg
    Screenshot_20210201-011449_Gallery.jpg
    121.8 KB · Görüntüleme: 16
  • Screenshot_20210201-011524_Gallery.jpg
    Screenshot_20210201-011524_Gallery.jpg
    119.7 KB · Görüntüleme: 16
Son düzenleme:

Readerps

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Ahl kodlamasını servis mi yapıyor nerelerde yapıyorlar?

@li58

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Ahl kodlamasını servis mi yapıyor nerelerde yapıyorlar?
Servisler pahalı yapabilir yine de sorun ben özel serviste yaptırdım ankarada iseniz yardımcı olurum
Ahl olmazsa afl seçeneğinden de yapılıyor ama ledlerin canbus ve 35 watt ve üzeri olması gerekiyor

Kusursuztekrar

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Herkese selam daha önce astra h 2011 aracıma çin malı 56 watt led takmıştım 21 watt dirençle kullandım bir süre sonra sol taraf yine arıza verdi led arızalanmış
Kaliteli bir led alıp dirençsiz kullanmak istiyordum
Aracıma ahl kodlaması yaptırıp 55 watt ı 35 watt yaptık
Led başı 35 watt ve canbus özellikli led kullanmak gerek
Photon acorn serisi sipariş verdim yanlışlıkla mono led göndermişler aracınızda arıza yakmaz dediler arıza yaktı acorn ve mono led aynı dedi 2 ledde de emc&canbus yazıyor
Ledi taktım ve yine sol taraf arızaya geçti 5 dakika içinde ahl kodlaması olduğu halde sonra far arka kapakları söküp denedim 25 dakika sorunsuz çalıştı sol kapağı takınca yine arızaya geçti sol kapağın içinde küçük top gibi bir çıkıntı vardı içe doğru led fanın çalışmasını engellediği için led ısıdan kendini korumaya alıyordu
Sağ kapakta çıkıntı yoktu sorunsuzdu yinede biraz ısıttım sağ kapağı dışa doğru çok az çıkıntı verdim yırtmadan sağ lastikte ledin arasında biraz boşluk var delik açmadım lastikte ısınma yok fan sorunsuz çalışıyor
sol kapağı led fanına engel olmayacak şekilde kestim hava alıyor ısınmıyor ledler ariza uyarısı vermeden sorunsuz çalışıyor sorunu çözmüş oldum direnç vs kullanmadan
Astra h de arıza lambası yakmayan photon ledler acorn,ultimate ve milestone serisi
Milestone ve ultimate serisi belki kodlama ihtiyacı olmadan sorunsuz çalışabilir beyinli led
Mono ledde güzel ama Mono led tavsiye etmem led aparatı takmak çok zor led aparatını çok esnetmek gerekiyor şeklini bozuyor biraz

Şimdi sol taraf camurluktan su gelecek far kapağına diyeceksiniz onuda çözdüm sol çamurluk kapağını kendim sert plastikten komple kapatacak şekilde vidalı yaptım sol kapağa lastikten su gelmiyor artık
sağ taraf orjinal kapak ufak boşluktan su sıçrıyor sağ far lastiğine ama sağ kapakta delik açmadığım için sorun yok
Sağ far ayarım bozuk onuda kaldıracaz biraz soldan aşağı duruyor
Mono led 35 watt 6000 kelvin 7000 lümen csp yeni tip led göz almıyor
Benim aramda 2011 astra h essentia paket sizin aracınız hangi paket