Astra H dizel manuel rölanti devri sizde nasıl?

Al Paciona

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Daha önce bu kadar dikkat etmemiştim belkide ama son iki gündür şunu takip ediyorum, normal trafikte ilerlerken motor ısınmışken duraklamak yada yavaşlamak için vitesi boşa aldıktan sonra devir saati göstergesi 900 civarında olmasına rağmen Aktül tüketim 2-2,5-3-3,5 hatta dahada yukarılara doğru çıkıyor.
Araç tam durduğu zaman olması gereken 0,4-0,5 civarında oluyor.
Yani nası anlatsam vites boşta ve ayağım frende iken araç hareket ediyorsa sanki kendine gaz veriyorda yakıt tüketimi artıyormuş gibi oluyor. Devir saati sanırım tam durunca 700-800 civarına iniyor.
Bu konuda tecrübeleri olanlar ne düşünüyor?

Al Paciona

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benimde öyle.Zaten olması gerekende bu.
Nası olması gerken bu?
Normalde aracı boşa aldınmı yada debriyaja bastınmı anlık tüketimin 0,4-0,5 olması gerekmiyomu?
Araç durana kadar boştaki motorun tüketimi artırmasının anlamı ne olabilirki?
Bir ara filtre temizliği falanmı yapıyor dedim ama sanırım bizim araçlarda o olay yok!!

patriot1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Nası olması gerken bu?
Normalde aracı boşa aldınmı yada debriyaja bastınmı anlık tüketimin 0,4-0,5 olması gerekmiyomu?
Araç durana kadar boştaki motorun tüketimi artırmasının anlamı ne olabilirki?
Bir ara filtre temizliği falanmı yapıyor dedim ama sanırım bizim araçlarda o olay yok!!

Araç dururken 0.4 litre / saat 'tir. Araç 10 kmh hızı geçtikten sonra yol bilgisayarı xx Litre / 100 km'ye geçer.

Hızınıza da bağlı olarak 100 kmde ne kadar litre yakacağınızı gösterir.Ayrıca frene basmak az da olsa yakıtı etkiler.

cetto

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Daha önce bu kadar dikkat etmemiştim belkide ama son iki gündür şunu takip ediyorum, normal trafikte ilerlerken motor ısınmışken duraklamak yada yavaşlamak için vitesi boşa aldıktan sonra devir saati göstergesi 900 civarında olmasına rağmen Aktül tüketim 2-2,5-3-3,5 hatta dahada yukarılara doğru çıkıyor.
Araç tam durduğu zaman olması gereken 0,4-0,5 civarında oluyor.
Yani nası anlatsam vites boşta ve ayağım frende iken araç hareket ediyorsa sanki kendine gaz veriyorda yakıt tüketimi artıyormuş gibi oluyor. Devir saati sanırım tam durunca 700-800 civarına iniyor.
Bu konuda tecrübeleri olanlar ne düşünüyor?

Üstat şu konuya bir bakıver. Sorunun cevabını bulacaksın.

http://www.opelim.net/forums/showthread.php?t=73171&highlight=yoku%FE

Al Paciona

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dostum sormak istediğim aracım boştamı yoksa vitestemi az yakar konusu değil, araçta yol bilgisayarı var zaten. Boşta gidilmemesi gerektiğini bilecek kadar eski ve tecrübeli şöförlüğüm vardır.
Benim sorum aracı boşa alınca anlık tüketimin araç boşta gidiyorsa yükselmesinin nedenidir. Bunun sabit kalması gerekiyor diye düşünüyorum.
Benzinli araçlarda bu şekilde oluyor.
Benim yol bilgisayarında araç durunca 0,4 lt/h ama boşta yada debriyaj basılı hareket ediyorsa bunun bir kaç kat üstünde bir değer gösteriyor olması.

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Dostum sormak istediğim aracım boştamı yoksa vitestemi az yakar konusu değil, araçta yol bilgisayarı var zaten. Boşta gidilmemesi gerektiğini bilecek kadar eski ve tecrübeli şöförlüğüm vardır.
Benim sorum aracı boşa alınca anlık tüketimin araç boşta gidiyorsa yükselmesinin nedenidir. Bunun sabit kalması gerekiyor diye düşünüyorum.
Benzinli araçlarda bu şekilde oluyor.
Benim yol bilgisayarında araç durunca 0,4 lt/h ama boşta yada debriyaj basılı hareket ediyorsa bunun bir kaç kat üstünde bir değer gösteriyor olması.

patriot cevabı vermiş yukarda. Araç hareket ederken size 100km de yakıtı gösterir, durduğunda ise 1 saatteki yakıtı.

Al Paciona

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yaw iyi güzelde rölantideki bir araç 100 km de neden sürekli değişken yakıt tüketsinki?
2,5-3-3,5-4-..lt/100 km?
bunu bilen varsa anlatsında anlayalım derdim o!!!

çağdaş

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araba hareket halindeyken mesela 10 km 20 km hızla giderken 100 kilometreyi 5 saatte alıcak 0.5 yarım litre crpı 5 2.5 yapar yani o hızda 5 saat giderse durduğu zamanda 1 saat çalıştığında yakıcağı yakıt miktarını gösteriyo oda 0.5 civarı aracı oldugu yerde 5 saat calıstırsan 2.5 litre yakar :)

ugurdalkiran

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araba hareket halindeyken mesela 10 km 20 km hızla giderken 100 kilometreyi 5 saatte alıcak 0.5 yarım litre crpı 5 2.5 yapar yani o hızda 5 saat giderse durduğu zamanda 1 saat çalıştığında yakıcağı yakıt miktarını gösteriyo oda 0.5 civarı aracı oldugu yerde 5 saat calıstırsan 2.5 litre yakar :)

sonunda alpacinoya saçını başını yoldurtacaksınız adam delirecek :) :)