Astra H Cdti - Astra J Cdti

daskinoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra H Cdti - Astra J Cdti

arkadaşlar aracım 2600küsür km lere geldi..şunu kesinlikle diyebilirim ki yüksek hızlara çıkma isteği h kasa cdti ya göre çok daha kötü..ama şehir içinde 1,2,3 viteslerde daha başarılı...h kasa cdti ruhsatta 1255kg, j kasa cdti da 1385 kg yazıyor..ve bu ağırlık farkını da yüksek hızlarda ya da ara hızlanmalarda hissediyorsunuz:( ama dediğim gibi şanzumandan dolayı ilk kalkışlar daha iyi...

akın2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

daskinoglu link' Alıntı:
arkadaşlar aracım 2600küsür km lere geldi..şunu kesinlikle diyebilirim ki yüksek hızlara çıkma isteği h kasa cdti ya göre çok daha kötü..ama şehir içinde 1,2,3 viteslerde daha başarılı...h kasa cdti ruhsatta 1255kg, j kasa cdti da 1385 kg yazıyor..ve bu ağırlık farkını da yüksek hızlarda ya da ara hızlanmalarda hissediyorsunuz:( ama dediğim gibi şanzumandan dolayı ilk kalkışlar daha iyi...
Hocam öncelikle ruhsatta ağırlık bilgisi sanırım hatalı benim araçta da rusatta 1393 kilo yazıyor. Fakat teknik verilerde 1318 kg gösteriyor. Sanırım herkesin ruhsata farklı işlenmiş ağırlık.
H kasa ile j kasa yı mukayese edersek :  1. viteste H kasa daha hantaldı j kasa 1. viteste daha atik (atik derken H kasaya nispeten atik yoksa atikliği matikliği yok arabanın)  ama 0-100 km hızlanması  bakımından ağırlık farkından dolayı H kasa daha başarılı.
Son hızda otobanda bayır aşağı 207 km hızı gördüm. H kasada bu hız 200 km ydi (arkadaşın aracındaki denememizde)
özetle gerek teknik veriler gerekse kullanım mukayesesinde kullnım olarak j kasa daha keyifli

daskinoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

akın hocam o 1318 kg sanıyorum tamamen kuru ağırlığı,ruhsatta yazan  ise yürür vaziyete hazır sürücüsüz ağırlık..j kasa kesinlikle konforlu bir sürüşe sahip..hele direksiyonu şehiriçinde çok yumuşak..ben h kasayla yokuş aşağı 215 yapmıştım...sattığım kişi  istanbuldan erzuruma götürürken aracı "valla çok süper gidiyor,230-240 bastık"!!:) demişti..tabi yokuş aşağı ve 5.viteste hızını aldıktan sonra 6 ya takıp bi 5 dakika sonra o hızlara ulaşmış olabilir...
evet,sonuç olarak j kasa gerçekten de "sürüş konforu" olarak bir üst sınıf d sınıfına çok yaklaşmış diyebiliriz.

S

salihcaglayan

Bilgi Girilmemiş

Geçen gün bir akrabamızın astar h sini surdum. Arac 130 binde daha ne turbo ne balata değişmiş. Özenle bakılmış bir araç.
Neyse konuya gelelim. Benim aracla onun aracı kaldırdık. Denemeyin derim arkadaşlar. Bizim kasa çok hantal kalıyor ona göre. Birde anlamadığım birşey bn benim arabamla ne yaparsam yapayım gazı koklediğimde torku hissedemiyorum ancak bunda oyle değil gaza bastığında torkun sizin koltuğa yapıştırmasını hissediyorsunuz.( tabi bu okadar kuvvetli bi durum değil ama iki araba karşılaştırmasındaki farkı söylüyorum.) Birde dikkatimi çeken bir husus daha aracın sahibi, h lerde simetrik turbo olduğundan alt devirlerde bile turboyu daha verimli kullandığından falan bahsetti sizce bu doğru mu? Teknik acıdan bu soylenen gercek mi?
Not: Bu farkın ağırlıktan ve aeorodinamikten kaynaklandığını sanıyorum.

Gökhan_55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

h kasada bende dizel kullandım ve gerçekten bence yeterli ve keyifli bir moıtor ama j kasada hem  200 olan toırk 190 a çekilmiş hemde 6 ileri araç 5 e düşürülmüş performans nasıl olmuştur bilmiyoırum...

D

deathburn

Bilgi Girilmemiş

+1

türk_187

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.umithc.blogspot.com
Ynt: ASTRA H CDTI - ASTRA J CDTI

HaKaN link' Alıntı:
Kesinlikle katılıyorum
1.3 dizelin performansı öyle ahım şahım kötü değil
bu kasayı gayet başarılı bir şekilde taşıyor
eger aracımız 1200kg civarında olsaydı işte o zaman daha atik bir araca sahip olabilirdik. ama özellikle 90 km'den sonra araç inanılmaz tepki veriyor.... sorun sadece ilk kalkışlarda biraz hantal olması ama zaten ralli yapacak degiliz..  motor da çok sessiz. aracıma yeni binenler dizel oldugunu anlayamıyor... özellikle şehirlerarası yakıt tüketimi inanılmaz...

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hocam bugün araca olan aşkın tavan yapmış maaşallah  :)

Bekar olsaydım (!) çıkıp bir tur atardım okuya okuya gaza geldim.  011zaa

türk_187

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.umithc.blogspot.com

Tolga KARACA link' Alıntı:

walla dostum, insan hergeçen gün biraz daha seviyor aracını. ahh bi de sunroof olsaydı bu havalarda.... ne guzel giderdi... akşam infotainment sisteminden, kontak açılınca farların yanması özelligini açacaım. aksam yatmadan pencereden kontrağı açıp kapatacagım. astramla iyi geceler diyecegiz... selamlaşacağız. nasıl? 011zaa 011zaa 011zaa

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

türk_187 link' Alıntı:
[quote author=Tolga KARACA link=topic=58.msg38115#msg38115 date=1309049265]

walla dostum, insan hergeçen gün biraz daha seviyor aracını. ahh bi de sunroof olsaydı bu havalarda.... ne guzel giderdi... akşam infotainment sisteminden, kontak açılınca farların yanması özelligini açacaım. aksam yatmadan pencereden kontrağı açıp kapatacagım. astramla iyi geceler diyecegiz... selamlaşacağız. nasıl? 011zaa 011zaa 011zaa
[/quote]

Ben o işi yapmıştım çok güzel oluyor, özellikle araca merakla bakan genç gruplara şov yapınca görülmeye değer ifadeler oluyor.  011zaa