Astra h calismama ve F sorunu

İusta

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Dun tavan aydinlatmalarimi led ile degistimeye calisiyordum on tarafi taktim bir sikinti yoktu arka lambalari takip soketi takinca lambayi actigim gibi on isiklarla beraber sondu sadece tavan aydinlatmalari çalışmıyordu. Ben de aravi kilitleyip evw dondum. Sabah tekrar deneyeyim dedim tekini taktim yandi digerini takinca yone ayni olay oldu tavan aydinlatmalari sondu. Arabayi garajdan cikarayim dedim kontagi actim isiklar yandi sönmedi daha sonra ibreler tekrar kontak kapali gibi sifira indi orta ekranda once menzil alin yazdi sonra F isareti cikti simdi baktigimda 0 km yaziyor. Ne yapayim ? Neden boyle oldu?

İusta

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Şuan derece kisminda F menzil kisminda 0km yaziyor

İusta

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Yok mu bilen biri?

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
F arızası beyin yaktın demek

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Öncesinde opel araçlara led takmayın diye hep derim üstad forumda arabanın yapısına ters bu olay 😁 f demek aracın beyinden haber gelmiyor demek marşa vurursun tık eder kalır bu beyin yakmaya opelde elektrik kaçağı yüzünden olur led lambalar artı ve ekşin yönleri ledin ön yüzü artı arka yüzü eksidir ama opelde bu soket ön arka değil ampulde sağ eksi sol eksidir yani led takınca araç şase yapar ve aracın röle açıp elektriği kese ki şase yapıp yanmasin sigorta attırmaz opel kolay kolay sonra yarım saat sonra o hattın elektriğini tekrar devreye alır bu böyle devam eder baktı body beyni olmuyor sigorta patlatır şimdi beyini kenara koyalım sen motor bölme de sigorta var elinde kitapçık varsa ac 7.5 amper lik elektronik konteol sigortasını bul ve bak patlakmı inşallah bu patlamıştır

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Bi lamba degistirdim diye beyin mi yandi. Baska sebebi var mıdır?
Evet yakar oluyor denk geldik bende envai çeşit led denedim yolda giderken denemek amaclı canbuslu devreli led aldım taktım hava yastığı yandı sonra baktım tek tek arızalar yanmaya başladı ve cihaza bağladım ne kadar elektrik sistemi varsa arıza yakmış araç pişman oldum 🤣

İusta

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Öncesinde opel araçlara led takmayın diye hep derim üstad forumda arabanın yapısına ters bu olay 😁 f demek aracın beyinden haber gelmiyor demek marşa vurursun tık eder kalır bu beyin yakmaya opelde elektrik kaçağı yüzünden olur led lambalar artı ve ekşin yönleri ledin ön yüzü artı arka yüzü eksidir ama opelde bu soket ön arka değil ampulde sağ eksi sol eksidir yani led takınca araç şase yapar ve aracın röle açıp elektriği kese ki şase yapıp yanmasin sigorta attırmaz opel kolay kolay sonra yarım saat sonra o hattın elektriğini tekrar devreye alır bu böyle devam eder baktı body beyni olmuyor sigorta patlatır şimdi beyini kenara koyalım sen motor bölme de sigorta var elinde kitapçık varsa ac 7.5 amper lik elektronik konteol sigortasını bul ve bak patlakmı inşallah bu patlamıştır
Tamam bakıyorum simdi kitapciktan tavan lambasi sigortasina mi bakacagim

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
10 nolu sigorta bakacağın