Astra H bazı sorunlar ve şanzuman sorunu

sputnik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar merhabalar 2006 model 1.6 enjoy twinport easytronic opel astra sahibiyim yaşadığım bazı sıkıntılar var sizlerle paylaşmak ve önerilerinizi desteklerinizi almak istiyorum.

öncelikle arac 114000 kmde ben 100000 kmde aldım ilk sahibinden ancak peş peşe sorunlar yaşadım baskı balatası değişti en büyük sıkntım şanzuman sorunu yaşıyor olmam baskı balata değişiminden sonra bir süre sorun yaşamadım son zamanlarda ise araç 60 km/h ile giderken 5. vitese geçiyor yani çok düşük devirlerde vitesleri değişiyor buda titreme yapıyor geçen gün dikkat ettim 2. vitesten 3. vitese 2100 devirde geçiyor. Bununla birlikte sıkışık trafikte dur kalk yaparken 2. vitesten 1. vitese inerken sanki bir yerleri koparacak kadar sert geçiş yapıyor çok rahatsız edici oluyor... 1. vitesten 2. vitese geçerkende son zamanlarda takırt... şeklinde bir ses oluşuyor bu sorunda son bir kaç bin kmde oluştu.

ayrıca çalıştırırkende marşa basınca son anda takırt... şeklinde bir ses oluşuyor buda rahatsızlık verici.

şuanda en büyük sıkıntı bu sorunlar özellikle bu sıkıntıları yaşayan kullanıcılar deneyimlerini paylaşmalarını istiyoum şanzuman neden böyle yapıyor bilgisi olanlar ne yapılması gerekiyor paylaşıp öneri ve tavsiyelerde bulunmalarını bekliyorum

sputnik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
koca forumda şu sorunlar hakkında bilgisi olan yokmu

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sorunu bilen olsa cevab verir idi kızmayın lütfen :)
ancak easytronic debraj inceldikce kavrama noktası değiştiğinden sorun çıkarabilir,bakın benim araç 51bin km oldu fites kaçırması oldu kalkışda 2-3 arasında gidip gelmeye başladı ,arıza kodu P0780 verdi(fites değişme hatası)ki yani debraj kavrama sorunu yazılımla düzeldi,yani en güzeli servise gidin yağ havası aldırın yazılım attırın o sert geçişlerde düzelecektir

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Sorun bence baskı-balata ile ilgili değildir daha önce baskı-balata değişmeden önce böyle bir sorun varmıydı onuda yansıtırsan yardımcı olmak kolaylaşır ayrıca çalıştırırken gelen ses v kayışından gelme olasılığı büyük kaputu açıp nerden geldiğini öğrenmek lazım

sputnik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sorunu bilen olsa cevab verir idi kızmayın lütfen :)
ancak easytronic debraj inceldikce kavrama noktası değiştiğinden sorun çıkarabilir,bakın benim araç 51bin km oldu fites kaçırması oldu kalkışda 2-3 arasında gidip gelmeye başladı ,arıza kodu P0780 verdi(fites değişme hatası)ki yani debraj kavrama sorunu yazılımla düzeldi,yani en güzeli servise gidin yağ havası aldırın yazılım attırın o sert geçişlerde düzelecektir

semia baskı balatasını 105.000 de değiştirdim değişmeden önce araba neredeyse vites atmıyordu hatta nerede yolda kalırım diye düşünüyordum. değişimden sonra hiç sıkıntı yaşamadım dik yokuşta debriyaj kaçırması dururken kaydırma vs. olmuyor Birde
bu dediğin yazılım maliyeti nedir? fiyat olarak paylaşırsan servise götürünce kazıklanmayalım

sputnik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
böyle bir sorun yoktu değiştikten sonrada bir süre sorun olmadı. son günlerde gaza fazla basınca 1. vitesten 2. vitese geçeceğine 3. vitese geçiyor mesela şu YAZILIM atılınca düzelirse başkada sorun yok araçtan memnunum. çalıştırırken gelen ses marşa basınca geliyor kayış sesi değil sanırım bir tür vuruntu sesi

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
70TL yazılım