Astra h 2006 arıza lambası yandı..hata kodu içerde

mertkan67

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Anahtar isaretli lamba ilk yanip sondu araç calısmadı bir kaç denemeden sonra calıstı gaz+fren kombinasyonu ile hata koduna ulaştım hata kodları ecn P1450 ve P1600 çıktı problem ne olabilir bu hata kodları ne anlama geliyor olabilir yardımcı olan arkadaslarıma smdiden tsk.saygılar.

Son düzenleme:

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Anahtar isaretli lamba ilk yanip sondu araç calısmadı bir kaç denemeden sonra calıstı gaz+fren kombinasyonu ile hata koduna ulaştım hata kodları ecn 16450 ve 161600 çıktı problem ne olabilir bu hata kodları ne anlama geliyor olabilir yardımcı olan arkadaslarıma smdiden tsk.saygılar.

16450 codu
Aracin anahtar codunu tanimiyor cim hatasi sürüm yaptir ama önce anahtar piline bak,eger calisiyorsa anahtari kontaga tak motoru calistirmadan cevir isiklar yanana kadar ondan sonra kilidin acip kapamasina bir iki defa ac kapat...eger hata yine yaparsa cim e sürüm yaptir..
1616 da Almancasi wegfahrspärre türkce anlatmaya calisayim.... arac orjinal anahtari olmadan calismamasi icin yani hirsizliga karsi motorun calismasini engellenyen sistem.. iste ariza bunu göstriyor ki buda anahtarini tanimadigindan tabii yine..

sonucta benim dedigim anahtari yeniden tanimasi icin yukaridaki uygulamayi yap olmazsa cim sürümü yaptir servisde...gexmis olsun
:D

mertkan67

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
16450 codu
Aracin anahtar codunu tanimiyor cim hatasi sürüm yaptir ama önce anahtar piline bak,eger calisiyorsa anahtari kontaga tak motoru calistirmadan cevir isiklar yanana kadar ondan sonra kilidin acip kapamasina bir iki defa ac kapat...eger hata yine yaparsa cim e sürüm yaptir..
1616 da Almancasi wegfahrspärre türkce anlatmaya calisayim.... arac orjinal anahtari olmadan calismamasi icin yani hirsizliga karsi motorun calismasini engellenyen sistem.. iste ariza bunu göstriyor ki buda anahtarini tanimadigindan tabii yine..

sonucta benim dedigim anahtari yeniden tanimasi icin yukaridaki uygulamayi yap olmazsa cim sürümü yaptir servisde...gexmis olsun
:D
O nu anladım fakat P1600 hata kodu sanırım ecu beyin arızasıymış cunku arıza koduna bakarken motor lambası ynaıp sonuyoR sanırım bu beyin değiştirme işide 1500 TL üstündeymiş.Ne kadar dogru bilemiyorum birde ne gibi problem çıkarır beyin arızası.

buraqh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu ecu beyin arızası genellikle astra h lerde kronik sorun olarak gösteriliyor ama sizin şanzıman beynimi arızalı motor beynimi onu öğrenmek lazım birde araç düz mü easytronic mi?

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arizn 1600 degil ....Arizalarin P1616 arti P1645 bunun cim hatasi olsudugu doru ama beyin arizasai degil ...sürüm yüklet..

mertkan67

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu ecu beyin arızası genellikle astra h lerde kronik sorun olarak gösteriliyor ama sizin şanzıman beynimi arızalı motor beynimi onu öğrenmek lazım birde araç düz mü easytronic mi?
Düz vites.Tekrar yazayım hata kodları P1600 P1450

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Anahtar isaretli lamba ilk yanip sondu araç calısmadı bir kaç denemeden sonra calıstı gaz+fren kombinasyonu ile hata koduna ulaştım hata kodları ecn 16450 ve 161600 çıktı problem ne olabilir bu hata kodları ne anlama geliyor olabilir yardımcı olan arkadaslarıma smdiden tsk.saygılar.

Kardesim ilk söylediginde hata kodu bunlardi ki okunurken sirasi ile P1645 , P 1610 du simdi simdi P1600, P1445 diyorsun hangisi simdi dogru :confused:
eger ilk kodlar ise sebebini yukarida yazdim

mertkan67

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Kardesim ilk söylediginde hata kodu bunlardi ki okunurken sirasi ile P1645 , P 1610 du simdi simdi P1600, P1445 diyorsun hangisi simdi dogru :confused:
eger ilk kodlar ise sebebini yukarida yazdim
yanlıs bakmışım dostum dogru kesın kodlar P1600 P1450 bunlar.Arastırmalarıma göre P1450 barometre basinc sensoruyle ilgili P1600 ecu arızasıyla ilgili.

mertkan67

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
konu günceldir.