Astra H 2004 şanzıman yağı hk.

kaanelo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar
Opel astra h 2004 1.6 benzin otomatik aracım var şuanda 86000 kmde aracımda daha önce şanzıman yağı değiştirildiğini hiç sanmıyorum.(yanlıs anlasılmamalı ancakdaha önce kullanan bayandı ömrü boyunca) Şanzıman yağı hidrolik yağı vb. bunlar için neler almalıyım?

Eskişehir'deyim motor yağı olarak da Liqui Moly Special Tec Dx1 5W30 Dexos1 Gen2 düşünüyorum ama 5w30 değil 40 al demişler birçok forumda sizce ne yapayım?

ustalara götürmek istemiyorum kafalarına göre şeyler koyuyorlar gibi geldi bana özen göstermek istiyorum.

hepdüşünceli

Kayıtlı Kullanıcı
39-Kırklareli
Siteyi ziyaret et
Benzinli arabaya 5-30 koymayın mümkünse. İnce kalıyor ve hararet yapıyor araç ve ilk önce yağ soğutucusunu patlatıyor. 5-40 ya da 0-40 dexos onaylı bilindik markalardan birini koyabilirsiniz.

Şanzıman için ep80 sınıfında yağ koymalısınız.

kaanelo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sağol teşekkür ederim ustaya gitsem hemen 5-30 koyacaktı işte ve dediğiniz gibi 2 ay önce o boru patladı.

İlkerhg

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Merhabalar
Opel astra h 2004 1.6 benzin otomatik aracım var şuanda 86000 kmde aracımda daha önce şanzıman yağı değiştirildiğini hiç sanmıyorum.(yanlıs anlasılmamalı ancakdaha önce kullanan bayandı ömrü boyunca) Şanzıman yağı hidrolik yağı vb. bunlar için neler almalıyım?

Eskişehir'deyim motor yağı olarak da Liqui Moly Special Tec Dx1 5W30 Dexos1 Gen2 düşünüyorum ama 5w30 değil 40 al demişler birçok forumda sizce ne yapayım?

ustalara götürmek istemiyorum kafalarına göre şeyler koyuyorlar gibi geldi bana özen göstermek istiyorum.

Merhaba, şanzıman yağı için aşağıya link bıraktım. 3 adet almanız yeterli. Eski aracım sizinki ile aynıydı Castrol 5w40 edge dexos2 yağdan inanılmaz verim almıştım. Orijinal olmasına dikkat ederek gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

https://www.generalopel.com/urun/op...MIiLmw78Db6AIVGofVCh0Hhw8SEAYYAyABEgLldvD_BwE