Astra H 1.3CDTI - Enjektör sesi

recep76

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
recep76.blogspot.com
Aracı çalıştırdıktan sonra rölantide cik cik ses geliyordu.
Bu ses V kayışın ötmesi gibiydi ve arıza V kayışı veya şarj kasnağı olduğunu düşündüm.

Fakat hiç düşünmediğim aklıma gelmeyecek bir yerden enjektör contasından geliyordu.

2. Enjektör ve 1.Enjektör aradaki fark görünebilir.
img4441z.jpg

img4442f.jpg

1.Enjenktör yuvası Pis
img4446w.jpg

2.Enjektör yuvası Temiz
img4447k.jpg

Soldaki eski conta sağdaki yeni conta
img4449f.jpg

1.Enjenktör temizlendi
img4451r.jpg

ecendi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çalıştırdıktan sonra geliyor, motor ısındıktan sonra giden bir ses miydi? yoksa motor çalıştığı sürece ses de aynı şekilde "cık-cık" devam ediyor mu..bende de il çalıştırdıgımda cık-cık diye bır ses var ancak motor ısındıgında ses kesiliyor ( V kayışından şüphelenıyorum)

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
[MENTION=414]weSti555[/MENTION]; aynı ses bende var, yarın yola çıkmadan bir baksak mı?

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Emre ne hikmettir hep birinci silindir enjektörü bunu yapıyor,üretimde sorun var ve hala varsa ilginç,benim sıfır aracımda vardı,bu konuda forumda bir yerde yazmış idim.Birinci enjektör gevşek idi üfürüyordu,şimdide arkadaşın da aynı sorun

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Emre ne hikmettir hep birinci silindir enjektörü bunu yapıyor,üretimde sorun var ve hala varsa ilginç,benim sıfır aracımda vardı,bu konuda forumda bir yerde yazmış idim.Birinci enjektör gevşek idi üfürüyordu,şimdide arkadaşın da aynı sorun

Sadece conta değişip sıkmak yeter li mi abi? Performans, ses, yakıt bişey hissettin mi?

Şimdi bakmadım ama belki soğutma boruları o yanda ise, soğuk sıcak gevşetiyordur vs.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ne yakıtda ne performans da birşey hissetmedim taa çalışırken üst plastik kapağı sökünceye dek ve yalan söylemeyim o zaman 15 bin ya vardı ya yokdu üfürme sesi duyuncaya kadar. sırf enketör sökülecek temizlenecek yuvasıda yeni bakır pul resimdeki yenilenecek tabii iki tane biri yan için gevşediğinden

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
ne yakıtda ne performans da birşey hissetmedim taa çalışırken üst plastik kapağı sökünceye dek ve yalan söylemeyim o zaman 15 bin ya vardı ya yokdu üfürme sesi duyuncaya kadar. sırf enketör sökülecek temizlenecek yuvasıda yeni bakır pul resimdeki yenilenecek tabii iki tane biri yan için gevşediğinden

Yarına yetişir mi onu düşünüyorum, yola çıkacam. Temizlencek dediğin dışını bezle silmek sanırsam?

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kusura bakma Emre konu bir ara epey girmediğimde atlanmış evet aynen belze silip yuvası temizlenip yeni pul ile takılacak ;) hakkını helal et şimdi namazdan geldim gördüm

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Perşembe Opel garage da halletcem kısmetse. Çıt çıt çıt sesinin yanı sıra, sanki performansda da çok az bir azalma var.