Astra h 1.3 cdti de motor yağı seçimi?

HALIL_41

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar herkese hayırlı mesailer,kullandığım 2006 1.3 enjoy için hangi yağı koysam daha iyi olur diye düşünüyorum aklımdaki yağ;
Mobil 1 Tam Sentetik 0W/40 4 Lt Benzin,dizel Motor Yağı ve bununla birlikte Motor Silk 150.000 Km Bor Yağ Katkısı düşünüyorum bunlar hakkında fikirleriniz bekliyorum arkadaşlar kolay gelsin.

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Yağ güzel tercih, 0 yerine 5 de tercih edilebilinir, tam sentetik. Motor Silk konusunda yağ yakan aracımda faydalı olmuştu, 0 aracıma korkudan koymadım, bagajımda dolaşıyor 4 aydır.

HALIL_41

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim aracım 2006 model de benim motor silk için duyduğum turbolu araçlarda sıkıntı çıkartma ihtimali olduğu muş benim endişem bu.cevabın için teşekkür ederim hayırlı günler

swordfish0606

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yağ katkıları için yararlı diyenlerde var, zararlı diyende, ne yararlı ne zararlı diyende var :) Hiç kullanmadım, kullanmamda.

memoli007

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
5W30 yağ kullanın kesinlikle.
kalite seçimine göre Castrol tercih ederseniz iyi olur
ama şöyle bir durumdan bahsediyim
Tam sentetik yağlarda yağ katkısı motor yağının değerlerini bozuyo ihtiyaç duyulmadıkça kullanmayın.
benzinli bir opel motoruna 10w40 yarı sentetik yağ kullanıp üzerine katkı kullanılabilir.
ama 10w40 yağ ile katkı yerine 10w60 tam sentetik yağ kullanıldığında katkıya gerek yoktur.
bir müşterimiz opel vectra 2.0 moorunda 10w60 yağ ile bor katkı kullandı 1000 km de 1 lt yağ eksildi sonra yağını tekrar değiştik.

bence siz 5w30 tam sentetik kaliteli bir yağ kullanın katkı kullanmayın.

HALIL_41

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mehmet ali kardeş verdiğin bilgiler için teşekkür ederim. şimdi bi arkadaş ile görüştüm oda 5w/30 tavsiye etti bende bu 5w/30 yağın tam sentiğini bulacam ve aracımda kullanıcam

Al Paciona

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dexos 2 TM = Tüm benzinli ve dizel motorlar
Dexos 2 TM mevcut olmadığında alternatif kaliteler:

GM-LL-A-025 = Benzinli motorlar
GM-LL-B-025 = Dizel motorlar
GM-LL-A-025 veya GM-LL-B-025 mevcut olmadığında alternatif kaliteler:

ACEA-A3/B3 veya A3/B4 = Benzinli motorlar
ACEA-A3/B4 = Dizel partikül filtresine (DPF) sahip olmayan dizel motorlar
ACEA-C3 = Dizel partikül filtresine (DPF) sahip olan dizel motorlar[FONT=&quot]

Yağınızı kafanıza göre yada kulaktan duyma bilgiler yerine, yukarda yazdığım spesifikasyonlara göre uygun olarak seçin. Bu çalışmalar laf olsun diye değil, araçta optimum fayda sağlanması için doğru yağ seçimi açısından yapılmaktadır.

[/FONT]