Astra gtc 2.0 turbo yay

ERDinç77

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar öncelikle umarım konuyu doğru yere açmışımdır. Aracıma 3.5 cm lik yay almayı düşünüyorum.önceki arabam astra gtc 1.6 ya 3.5 luk vogtland yay almıştım aracın önü iyi düşmüstü ama arkası bariz yüksek kalmıştı bu yüzden bu yayları geri vererek 5 cm lik eibach yay takmıştım bu yaylar aracımı güzel düşürmüştü önü ve arkayı fakat konfor namına bişe kalmamıstı, sonradan öğrendim eichbac yayların 3.5 lukları cadde versiyonu iken 5 likleri racing modeli oluyormus :)

simdi 2.0 turbo gtc me 3.5 luk yay almayı düsünüyorum, gtc si olan bir arkadasım 3.5 luk yaylarda arkanın yüksek kalmasının nedenini astra h ın 4 kapı yayı taktımdan dolayı olabilceğini söyledi kendisi hr marka astra gtc için üretilmiş yay kullandığını, servisten aldığını ön ve arkanın orantılı alçadığını söyledi.

Hr marka yay kullanan gtc sahibi arkdaşlar var mı ya da 3.5 luk eibach ın astra gtc için ürettiği yay varmı kulanan arkadaslar var mı bahsettiğim olay başınıza geldi mi ?cevaplarınız için simdiden teşekkür ederim....

ERDinç77

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar hr marka yay kullanan gtc ci arkadaşımız yok sanırım :(

viper&viper

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşım benden sana tavsiye tuning shpolardaki yaylara çok güvenme, herkes bu senin aracına göre diyor sonra bakıyorsun araba istediğin gibi düşmemiş. Biz geçen sana Astra H dizel için yay aradık nereye gittiysek elimizde var dediler ve ellerindeki benzinli model için olan çıktı. dizel motor benzinliye göre daha ağır olduğundan benzinli yayı alıp takanların ön kısmı daha düştü arka gene havada kaldı.

Sana tavsiyem Eibach alman. Eibach'ın web sitesinde kendi aracına uyan yayların kod numarasını al, bulamazsan amil at, sana uygun yayın hangisi olduğunu 1-2 gün içinde söylüyorlar. Sonra bu kod numarasına göre shop larda arama yaparsın. Shop larda bulamazsan DP-Tuning i ara, Eibach ın TR distribütörü, sana yardımcı olurlar

dewilking08

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vogtland de kullandım eibach prokit de.ikisinden de beklediğimi alamadım ama kesinlikle 35mm eibachta çok daha memnundum.şimdi 50mm eibach sportline dizel yayı ve koni amortisör kullanıyorum.dengeli düşürdü, çok güzel yol tutuyor ancak araba şuan konfor konusunda vogtland ayarında:)

konfor istiyorsan h&r diyorum.2,0t için eibach prokit de oldukça iş görür

biraz konfor kaybı, hafif kafa yerde, arka kalkık istiyorsan 1,6 motor için üretilmiş eibach prokit derim:)

ERDinç77

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşım benden sana tavsiye tuning shpolardaki yaylara çok güvenme, herkes bu senin aracına göre diyor sonra bakıyorsun araba istediğin gibi düşmemiş. Biz geçen sana Astra H dizel için yay aradık nereye gittiysek elimizde var dediler ve ellerindeki benzinli model için olan çıktı. dizel motor benzinliye göre daha ağır olduğundan benzinli yayı alıp takanların ön kısmı daha düştü arka gene havada kaldı.

Sana tavsiyem Eibach alman. Eibach'ın web sitesinde kendi aracına uyan yayların kod numarasını al, bulamazsan amil at, sana uygun yayın hangisi olduğunu 1-2 gün içinde söylüyorlar. Sonra bu kod numarasına göre shop larda arama yaparsın. Shop larda bulamazsan DP-Tuning i ara, Eibach ın TR distribütörü, sana yardımcı olurlar

öncelikle teşekkür ederim yorumlarınız için, ben de eibach almayı düşünüyorum, konfor bakımından 3,5 luk yayların cadde versiyonu olduğu için daha iyi olduğunu duymuştum.
2 gün önce araştırdım eibach larda astra h 4 kapı ve gtc diye ayrılmadığını iki aracında aynı yayı kullanabildiğini ve nizami düşürdüğünü söylemişti bir tuning firması,
simdi eibach ın sitesinden baktım, 1.6 gtc ile 1.6 astra h 4 kapının, prokit part numaraları aynı çıkıyor, zaten ağırlıklarını da aynı gösteriyor sitede, aynı şekilde 2,0t gtc ile 2,0 4 kapının da parça numaraları ve ağırlıkları da, aynı çıkıyor.
sadece motor olarak ayırıyor yayları modelin önemi yok sanırım ama ben farklı olcağını düşünüyordum aklım karıştı :confused:
dediğiniz gibi bir de dp tuningle görüşeyim..

şevko

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hr 3.5 taktım ben cdti 4 kapıya 1.3 ve 1.6 için tek tip yay üretiyolarmış arkası yüksekre kaldı belki fikir olur eibach almadığıma pişmanım eski aracımda eibach vardı corsa cdti da 3ç5 lik tam kararında düşürmüştü

ERDinç77

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bugün dp tuningle görüştüm, onlar da 1,3 cdti yayının 2.0t gtc lerle aynı olduğunu onun uygun olcağını söylediler,hiç mantıklı gelmedi, herkes farklı bişey söylüyor anlamadım :S
arkdaslar astra GTC de h&r marka yay kullanan arkdasımız var mı?

devil_berk22

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.autoclubturkey.com
bende 5kapılı 1.6astra h ta 5cm eibach kullanıyorum gerçekten yere bayağıca basık vaziyette önceki aracımda apex vardı 3.5cm onlara nazaran daha konforlu

ERDinç77

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende 5kapılı 1.6astra h ta 5cm eibach kullanıyorum gerçekten yere bayağıca basık vaziyette önceki aracımda apex vardı 3.5cm onlara nazaran daha konforlu

ben de önceki aracımda 1.6 gtc de 5 cm lik eibach kullanmıştım 19 jantlarla güzel düşürmüstü ama traktör gibi zıplıyordu (((:)

devil_berk22

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.autoclubturkey.com
yayların içinde her marka ve model araç baz alınarak en konforlu yay eibach denir. 19jant ve ince taban lastik ile kullandığınız zaman çukur veya yolun en ufacık sarsıntısına kadar hissedilir 225-40-18 jant lastik ile kullanıyorum bende aracımı ve konfor yok gerçekten ancak ramazan bayramından sonra orj jantlarımı taktım ve 18' janta göre konforum geldi %40-45 oranında zıplamalar eskisi kadar hissedilmiyor