Astra - Golf - Focus - Mazda 3 - Civic - Octavia

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Firaty06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu sizin kişisel görüşünüz.adamlar diğer araçlarla bir sıralandırmış ve 3.lüğü layık görmüş.dediğim gibi yanlı olabilir olmayabilir.ama bu sınıfın lideri wvdir.bu yüzden wv prestijli olarak görülmüştür.bundada öyle gülünecek bir durum yok.kaldıki diğer araçlardan üstün bi tasarımıda söz konusu değil bence astranın.

Sımdı Golf6 dızayn olarak Astra J Den ustunmu ayıp ya Adamlar Makyajlayıp makyajlayıp Pıyasaya Yenı kasa olarak sursunler opel ıse bır oncekı kasadan alakasız bır kasa cıkarsın sonra Golfun dızaynı astradan ustun olsun dıyecek bır sey bulamıyorum

Ekli dosyalar

• astraj.jpg
    astraj.jpg
    79 KB · Görüntüleme: 10
  • golf6.jpg
    golf6.jpg
    15.9 KB · Görüntüleme: 11

önder61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu testte mazdanın puanlarının çoğu uygun fiyatından ve 2.2 ltlik motorundan geliyor ancak türkiyede böyle bir durum söz konusu değil bu test aynı koşullarda türkiyede yapılsa mazda daha gerilerde olurdu
Astraya gelince fiyatı ordada pahalıymış :) bagajı küçük vs gibi kısımlardan puan kaybetmiş ancak yol tutuş konusunda 5. olması beni şaşırttı focus , astra , mazda 3 , golf olmasını beklerdim yol tutuş sıralamasını en azından bugüne kadar okuduğum dergilerin çoğunda böyle oluyordu

M@honi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu karşılaştırma daha öncede paylaşılmıştı sanırım.En baştan bu karşılaştırmada Octavia nın olması şaşırtıcı.Yetmemiş üzerine bide bagaj genişliklerini karşılaştırmışlar.Herşeyi kenara bıraktım astra 5. sırada.Yani focusun yeni kasası olsa astra 6. olacaktı.Avrupa da alınmış onca ödülden sonra gel karşılştırmada 5. ol.Hiç olmadı bu teste bence astra civic ve mazda nın önünde olmalı.

Firaty06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu testte mazdanın puanlarının çoğu uygun fiyatından ve 2.2 ltlik motorundan geliyor ancak türkiyede böyle bir durum söz konusu değil bu test aynı koşullarda türkiyede yapılsa mazda daha gerilerde olurdu
Astraya gelince fiyatı ordada pahalıymış :) bagajı küçük vs gibi kısımlardan puan kaybetmiş ancak yol tutuş konusunda 5. olması beni şaşırttı focus , astra , mazda 3 , golf olmasını beklerdim yol tutuş sıralamasını en azından bugüne kadar okuduğum dergilerin çoğunda böyle oluyordu

Aynen Hatta Benım Okuduklarım da Bu araclardan en ıyı yol tutusu olan Astraydı zaten oylede Astra > Focus > Golf > MazDa

turank

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mazda 3 ve octoviada sedan zaten HB bile değil. bagaj hacmini nasıl karşılaştırıyorlarsa artık...

MURAT_BG_91

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
guzel paylasim... mazda 3 super bi arac benim icin...

DarkMagic

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
http://www.opelim.net/forums/showthread.php?t=61510

Epey eski konu paylaşmıştım kirlilik yaratıyorsun ve bilerek mi yanlış yere açıyorsun sormak istiyorum?Zaten konuya yorum yapmaya gerek yok fiyattan düşürmüşler..

attachment.php

attachment.php

Ekli dosyalar

• 1om3c42[1].jpg
    1om3c42[1].jpg
    61.5 KB · Görüntüleme: 87
  • 69055100_d1f56258a8[1].jpg
    69055100_d1f56258a8[1].jpg
    39.9 KB · Görüntüleme: 3
  • 69055101_1121e3a2b0[1].jpg
    69055101_1121e3a2b0[1].jpg
    39 KB · Görüntüleme: 85
Son düzenleme:

pexmanq

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence yeni astra tasarımıyla gerek ic gerek dıs audiyle falan kapışır..mesela golf genel olarak bu vw arabaları neden buyutuluyor anlamadım..ornegın astra golften insigniada passattan tasarım olarak bence 5 sene onde araclar..ıc tasarım zaten caddy den tut tourege kadar nerdeyse aynı..vede tasarım berbat bence..adamlar makyajlarla yenı arac yaptık dıyorlar..

bunun dısında aklıma gelmısken herkesin ovdugu baska bir aracta toyota..saglamdır uzun omurludur bılmem ama yenı corollayı ve eskı astrayı kullanan bırı olarak..astra en az 2-3 bn tl fazla eder toyotodan..ben opelci oldugumdanmıdır nedir bence opelin genelde hakkı yenıyor yada ımajı kotu...yoksa yukardakı arabalardan cok cok ıyı araclar uretıyor...

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşım derdin ne senın :D hep mazda hep mazda biliyoruz huzur namazdada bu kadarda yeter yani...mitsubishi toyota bindim hatta toyota corollaya biniyorum 2004 model arabada öyle aman aman beni şaşırtan hiç bir özelliği yok...2001 model astra g aracımda bile olan dokununca geri açılan küllük yok... hele o japon arabalarında viraja girince o ön cam direklerinden yolu görememe çok büyük problem...yol tutuşuna gelince toyota japon arabalarında benım gozumde mazdadan daha iyi ama o bile astradan geride...fren konusunda bayramda karabüke bir tane j kasa astra geldi adamla konusurken abi nasıl bir araba diye sordum adamın direk dediği kelime abisinin içine binince kendımı bir farklı hıssedıyorum geçemediğim araç sayısı çok az dedi...görünüş olarak zaten nerede olsa kendıne baktırabiliyor dedi frenlerı falan nasıl dedım araba 180 bg verisiyondu vectra a gt gibi fren problemı (uzun mesafe )varmı dıye sordum adam zank diye duruyor ben problem yaşamadım dıyor...bagajı falanda öyle küçük değil yada bana daha önce tipo slx falan vardı bızım hb araba onunkınden büyüktü :D ama mazda 3 bakıyorum arka tasarımı bıraz dıkkatımı cekıor on tasarımını kım yaptıysa artık benım gozumde 0 yanı...golf konusunda tam bir wv düzenbazlığı motor olarak değil tasarım olarak hep aynı hele o iç konsol artık bayıntı getirdi kaç senedir aynı değiştiremediler gitti...octavia resmen wv çakması malzeme kalitesi falan astraya yaklaşma şansı yok yani... civic sedanı kullananlar bılır on tarafı görmek imkansız sanayidede civiclerin çoğu önden hasarlıdır millet yaklasıyom derken vuruyor herhalde :D zaten malzeme kalitesi berat abinin dediği gibi lego malzemesi gibi plastikleri :D...focus astrayla zaten yol tutuşunda başa baş gidiyor ama içeri ses alma konusunda segmentteki araçlardan geri...
bence c segmenti
astra>focus>golf>octavia>mazda3>civic şeklinde olur...

DarkMagic

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşım derdin ne senın :D hep mazda hep mazda biliyoruz huzur namazdada bu kadarda yeter yani...mitsubishi toyota bindim hatta toyota corollaya biniyorum 2004 model arabada öyle aman aman beni şaşırtan hiç bir özelliği yok...2001 model astra g aracımda bile olan dokununca geri açılan küllük yok... hele o japon arabalarında viraja girince o ön cam direklerinden yolu görememe çok büyük problem...yol tutuşuna gelince toyota japon arabalarında benım gozumde mazdadan daha iyi ama o bile astradan geride...fren konusunda bayramda karabüke bir tane j kasa astra geldi adamla konusurken abi nasıl bir araba diye sordum adamın direk dediği kelime abisinin içine binince kendımı bir farklı hıssedıyorum geçemediğim araç sayısı çok az dedi...görünüş olarak zaten nerede olsa kendıne baktırabiliyor dedi frenlerı falan nasıl dedım araba 180 bg verisiyondu vectra a gt gibi fren problemı (uzun mesafe )varmı dıye sordum adam zank diye duruyor ben problem yaşamadım dıyor...bagajı falanda öyle küçük değil yada bana daha önce tipo slx falan vardı bızım hb araba onunkınden büyüktü :D ama mazda 3 bakıyorum arka tasarımı bıraz dıkkatımı cekıor on tasarımını kım yaptıysa artık benım gozumde 0 yanı...golf konusunda tam bir wv düzenbazlığı motor olarak değil tasarım olarak hep aynı hele o iç konsol artık bayıntı getirdi kaç senedir aynı değiştiremediler gitti...octavia resmen wv çakması malzeme kalitesi falan astraya yaklaşma şansı yok yani... civic sedanı kullananlar bılır on tarafı görmek imkansız sanayidede civiclerin çoğu önden hasarlıdır millet yaklasıyom derken vuruyor herhalde :D zaten malzeme kalitesi berat abinin dediği gibi lego malzemesi gibi plastikleri :D...focus astrayla zaten yol tutuşunda başa baş gidiyor ama içeri ses alma konusunda segmentteki araçlardan geri...
bence c segmenti
astra>focus>golf>octavia>mazda3>civic şeklinde olur...

Aynen laf olsun torba dolsun mantığı boşuna kalabalık yapmış Furkan ,zaten yol tutuşu konusunda hepsi kabullenir opelin üstünlüğünü..Japoncuların tek övünebildiği konu arabalarımız sorunsuz güldürmeyin yahu görüyoruz işte hepsinde sorunlar var alman-japon vs farketmıyor..

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...