Astra gezi, 1542 km, 73 lt, 275 TL

manisa45

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.volkanegitim.com
Arkadaşlar Astra'm ile uzun bir gezi yaptım. Araç tüketim değerlerini buraya yazıyorum. Alacak, kullanan arkadaşlara belki yararı olur diye düşünüyorum. Yolda sürekli klima açıktı. Genel öğlen ve öğleden sonraları seyahat edildi. Aracın hız sabitlemesi bol bol kullanıldı. Hız olarak genelde 90-100-110 arası değerlerde seyahat edildi.. Yakıt BP'nin Axess kampanyası için 1/8 depoya 3 defa 100'er liralık mazot kullanıldı. Mazot litre fiyatı 3.78 TL idir.. Ortalama tüketim 4,8 litre ..Yararlı olması dileğilyle .. Saygılar.

Çıkış 9 Haziran Cumartesi: Salihli- İzmir, İzmir - Salihli = 230 km ( düz yol)
10 Haziran Pazar: Salihli - Kula, Kula - Salihli = 100 km ( bol yokuş)
10 Haziran Pazar: Salihli - Denizli - Antalya - Serik = 430 km (bol yokuşlu bir yol)
11 Pazartesi Serik - Antalya = Kurşunlu ve Düden Şelaleri, Antalya Merkez gezisi. (Konyaaltı, Kaleiçi, Yat limanı)
12 Haziran Salı, Serik - Alanya, Alanya - Serik = Dim çayı, Alanya Kalesi, Alanya Merkez.
13 Haziran Serik - Antalya - Denizli- Salihli 430 km (bol yokuşlu bir yol)
Toplam = 1514 km. Harcanan yakıt 73 lt x 3.78 TL= 275 TL

275 TL/ 1514 km = 0.181 kr tüketim.

Saygılar.

Son düzenleme:

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
100 km de ortalama 4,8 litre yakıt. Bence tüketim miktarı bayağı iyi sayılır.

manisa45

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.volkanegitim.com
Ortalama tüketimi yazmayı unutmuşum. 4.2 yi yakalıyordum eskiden. Şimdi çok zor.

İBRAHİM29

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
güzel değerler bende bu değerleri görmeyi ne çok isterdim...

hazanh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
güzel değerler bende bu değerleri görmeyi ne çok isterdim...

ibrahim kısa mesafe şehir içi biraz zor ama şehir dışı yüklenmezsen 100 km civarı gidersen 5 lt yi görürsün diye düşünüyorum mesela ben 2.0 dti ile antalyada şehir içi 6,5 - 7 litre şehir dışıda 4,5 - 5 litre civarı yakıt tüketiyorum ama eğer 140-160 civarı ortalama hızım olursa bu 5.5- 6 lt ye yükseliyor birde geçen hafta kapadokyaya gittim maşallah sizin oralarda lpg benzin motorin ne kadar ucuz ... en azından o yönden şanslısın ben antalyada en ucuz 3,67 den alıyorum aksaray nevşehir civarında 3,32 tl ye motorin 2,01 tl ye lpg gördüm.. ah keşke bizde bu yakıt fiyatlarını görebilsek :)

İBRAHİM29

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ibrahim kısa mesafe şehir içi biraz zor ama şehir dışı yüklenmezsen 100 km civarı gidersen 5 lt yi görürsün diye düşünüyorum mesela ben 2.0 dti ile antalyada şehir içi 6,5 - 7 litre şehir dışıda 4,5 - 5 litre civarı yakıt tüketiyorum ama eğer 140-160 civarı ortalama hızım olursa bu 5.5- 6 lt ye yükseliyor birde geçen hafta kapadokyaya gittim maşallah sizin oralarda lpg benzin motorin ne kadar ucuz ... en azından o yönden şanslısın ben antalyada en ucuz 3,67 den alıyorum aksaray nevşehir civarında 3,32 tl ye motorin 2,01 tl ye lpg gördüm.. ah keşke bizde bu yakıt fiyatlarını görebilsek :)

ben de göremedim ki:)...şuan bp den alıyorum 3.76.shell den alıyorum 3.78.ama haklısınız...şehirden şehire çok farkediyor...kullanımdan kullanıma görede...antalyaya geldiğimde şehir içi bende 7,5-8,5 litre arasını gördüm...uzun yolda 6,8 litre gördüm...fakat işte 100-100 denemedim...hızım sürekli değişkendi...antalyadanda manavgatı çıktıktan sonra idı galiba hatırladığım bir bp ye girdim..özeller ismi,sagda yol üzerinde adam aksarylı çıktı..burda ki özellerinde sahibiymiş...:)ordanda 3.76 dan aldım...ama temmuzun ilk haftası toplam 2000 km lik bir yol gitcem 100-100 deneyeceğim bakalım ne kadar yakacak...

Son düzenleme:

hazanh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben de göremedim ki:)...şuan bp den alıyorum 3.76.shell den alıyorum 3.78.ama haklısınız...şehirden şehire çok farkediyor...kullanımdan kullanıma görede...antalyaya geldiğimde şehir içi bende 7,5-8,5 litre arasını gördüm...uzun yolda 6,8 litre gördüm...fakat işte 100-100 denemedim...hızım sürekli değişkendi...antalyadanda manavgatı çıktıktan sonra idı galiba hatırladığım bir bp ye girdim..özeller ismi,sagda yol üzerinde adam aksarylı çıktı..burda ki özellerinde sahibiymiş...:)ordanda 3.76 dan aldım...ama temmuzun ilk haftası toplam 2000 km lik bir yol gitcem 100-100 deneyeceğim bakalım ne kadar yakacak...

boşver ibrahim 1 litre az yaksın diye canını sıkma bas gitsin :) .. altında passat var 100 100 gideceğim diye arkadan kamyonlara sellektör çektirip rezil olma :) ... şaka bir tarafa opetten şaşma derim yakıt konusunda ben memnunum shell bp po gibi firmalardan aldığım mazot a göre km bazında gözle görülür fark yaratıyor.. dene derim

manisa45

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.volkanegitim.com
boşver ibrahim 1 litre az yaksın diye canını sıkma bas gitsin :) .. altında passat var 100 100 gideceğim diye arkadan kamyonlara sellektör çektirip rezil olma :) ... şaka bir tarafa opetten şaşma derim yakıt konusunda ben memnunum shell bp po gibi firmalardan aldığım mazot a göre km bazında gözle görülür fark yaratıyor.. dene derim

100 hayat kurtarır. 110 felç, 120 tahtalı köye yollar. Az yakması değil birazda güvenlik. Siz hızlı gidin arkadaşım 5 dakika erken gidersiniz. Lastik patlarsa, sağdan soldan araç çıkarsa onada dersiniz ki ya ben hızlı gitmiştim duramadım kusura bakma dersiniz. Selektör yemekten iyidir. Ha birde öyle 100le giden kamyonda görmedim. Yolda yeteri kadar radar, yeteri kadar polis, yeteri kadar çalışma var.. Bilginize.

manisa45

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.volkanegitim.com
Ortalama 100 diyelim. Ve araba çalıştığı sürece klima da açık.