Astra G Vanalı Egsoz

H.Kurt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araca vanalı/elektrikli egsoz yaptırmak istiyorum ama internette baktıklarım birbirlerinden farklıydı bu sorun olurmu bide yaptıran varsa nerde yaptırdığını ve fiyatını belirtebilirmi..

myugurge

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Vanalı egzoz her ustaya taktırılmaz işin ehli biri olması lazım + Kullandığı parçanın kalitesi önemli , vanalı egzoz dediğimiz şey aslında bir kaç parça ile bir borunun birleştirilmesi ve aracınızdaki orjinal orta susturucunuzun sökülüp yerine kaynatılma işlemidir onun haricinde kat iptali , egr iptali tarzı şeyler yapılmaz ki zaten tavsiyede etmem bunları elletmeni , iki türlüsü vardır düğmeli ve uzaktan kumandalı olanı düğmeli olanı uzaktan kumandalıya göre 50 TL daha ucuzdur ama gereksizdir aracınızın içindeki bir plastik aksama matkap ile delik açılarak düğme monte edileceği için aracın orjinali bozulur ondan gerek yoktur düğmeliye vermişken 50 tl daha verirsin aracın orjinal durur

Son olarak aracın eğer garantili ise aracının egzoz ve manifolt sistemi için olan tüm garantileri bozulacaktır vanalı egzoz taktırdığın için kim yok bozulmaz derse yalan söyler ...

H.Kurt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araç 98 model astra g yaptırmak istediğim sistem orta susturucunun çıkışına Y boru yaptırmak biri normal çıkış olucak biride vanalı olucak bu sistemde bi sıkıntı çıkarmı araç arıza lambası felan yakarmı şahinlere yapılan sistemde camların motorundan koymmuşlar o motor vanalının ağzındaki kelebeği açıp kapatıyo alta link vereyim

http://www.sahibinden.com/ilan/yede...-arazi-araci-elektrikli-egzoz-121518216/detay

bu sistemde bizim araçlarımıza uygulanırmı?

myugurge

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araç 98 model astra g yaptırmak istediğim sistem orta susturucunun çıkışına Y boru yaptırmak biri normal çıkış olucak biride vanalı olucak bu sistemde bi sıkıntı çıkarmı araç arıza lambası felan yakarmı şahinlere yapılan sistemde camların motorundan koymmuşlar o motor vanalının ağzındaki kelebeği açıp kapatıyo alta link vereyim

http://www.sahibinden.com/ilan/yede...-arazi-araci-elektrikli-egzoz-121518216/detay

bu sistemde bizim araçlarımıza uygulanırmı?

Orta susturucunun çıkışına yapılmaz vanalı egzoz orta susturucu komple değişir cam kadırma motoru kullanılmasının nedeni o ağır vanayı kaldıracak güçte olmasıdır normal bir kaldırma motoru çabuk bozulur veya kırılır cam kaldırma motoru güçlü bir motor olduğu için o kullanılır

Vana açık olduğu zaman motordan gelen duman direk orta susturucudan çıkacağı için gürültüye neden olur vana kapalı olduğu zamanda duman orta susturucudan direk çıkmaz yan borudan son susturucuya doğru gider ve araç normal gürültüsünde çalışır olay tamamen bundan ibarettir , yakıt konusunda ise yakıtınız vana açıkken artacaktır bunu göze alıp taktırmanızda fayda var

Fiyat olarak buradaki usta düğmelisini 200 TL ye uzaktan kumandalısını 250 TL ye çekerim dedi ben yaptırmadım çünkü aracım halen daha garantili , henüz 8 aylık aracım ondan şimdilik askıya aldım onun yerine açık performans hava filtresi taktırdım en az egzoz kadar gürültü çıkarıyor egzozdan tek farkı araç rölantide ve düşük devirde homurdanmıyor onun haricinden egzozdan hiç farkı yok üstelik vanalı egzoza göre daha ucuz (ortalama 50-100 TL arası) tavsiye ederim

Ne vanalı egzoz nede açık hava filtresi arıza lambasını yakmaz ve kolaylıkla uygulanabilir

Benim aracımdan bir örnek istersen eğer

39VHbM5.jpg

Son düzenleme:

H.Kurt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yakit surekli articagi icin hava filtresine pek sicak bakmiyorum bi sorum olucak simdi eksozu yaptirdik diyelim vanayi acinca performans eksozu gibi bir sesmi alacagm yoksa boguk bozuk bir sesmi?

myugurge

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yakit surekli articagi icin hava filtresine pek sicak bakmiyorum bi sorum olucak simdi eksozu yaptirdik diyelim vanayi acinca performans eksozu gibi bir sesmi alacagm yoksa boguk bozuk bir sesmi?

Dostum öncelikle sana şunu söyleyim vanalı egzozda vana açık gezersen açık hava filtresine oranla %50 daha fazla yakıt yakarsın , hava filtresi çok yakmaz aksine sakin kullanımda daha çok hava takviyesi yaptığı için az yakmana bile neden olur bakma bizim gibi gençler ses almak için dipgaz yapıyor 4.000 devir ve üstüne çıkartıyor aracı ondan sonra "yaaa abi ben hava filtresi taktırdım ama benzinin / tüpün anasını ağlatıyor" diyor :D e ağlatmayıp ne yapsın ? Basınca her araç yakar

Alacağın ses delik/patlak egzoz sesi gibi olacaktır birazda boğumlu bir ses ama bu aracının motoruna egzozun kalitesine göre değişen birşey olduğu için taktırmadan yanıt almak zor mesela benim arabada hava filtresi (daha doğrusu sesi filtre yapmaz motor yapar) amerikan arabalarındaki motorlar gibi ses çıkartıyor hani şu tv de gördüğün dodge challenger , shelby gt gibi amerikan araçları gibi aynı :rolleyes:

H.Kurt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Acik hava filtresi daha mantikli eger yakit konuu dedigin gibiyse ama bizim aracta filtrenin disi kutu ile kapali takma islemini nasil gerceklestircez ve kim takabilir

myugurge

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Acik hava filtresi daha mantikli eger yakit konuu dedigin gibiyse ama bizim aracta filtrenin disi kutu ile kapali takma islemini nasil gerceklestircez ve kim takabilir

Bundan emin olabilirsin ki öyle gerçekten , bendede orjinal kutu filtre kapalı duruyor, resimde filtrenin sol tarafında gördüğün plastik kapaklı yer aracın orjinal hava filtresi ben oraya giren boruyu söktüm direk açık hava filtresine bağladım sorun olmadı , istersen orjinal kısmı söküp onun yerinede takabilirsin açık hava filtresini

uğur filtren kötü bir yerde duruyor yanlız...

O gün biraz aceleye geldi , deneyelim bakalım nasıl ses çıkacak diye taktık öyle kaldı orada ama en kısa zamanda orjinal filtre kutusunu söküp onun yerine monte edeceğim ;)

H.Kurt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
peki filtreyi nerden temin edebilirim her aracın farklımı yoksa hepsi uyarmı