Astra G Sahipleri Buraya

metin_7

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla kardeşim bi türlü yaptıramadım şu plakalık iptalini en çok dikkat edip özen gösterdiğim şey aslında gözüm fena takılıyor sinir oluyorum orda reklam tabelası gibi bi firmanın adının yazmasına :) bu ay sonu camları 1 numara siyah yaptırabilirim o zaman belki aynalarıda kaplattırırım güzel durmazsa sökerim artık aklımda kalmasın bari pazar günüde açık biryer bulabilirsem plakayı boyatıp silikonlicam hemen.

birşey daha sorcam aracı benden önceki sahibi kötü kullanmış biras zift falan vardı araçta biras mazotla çıkarttım ben çoğunu ama ufak ufak siyah noktalar var bazı yerlerde siyah ama sarıya dönmeye başlamış mazot onları çıkartamadı sinir oluyorum bende onları gördükçe o lekeleri nasıl çıkartırım bi fikri olan pasta cila çıkartırmı birşey daha var kaportaya elimi sürüyorum yıkandıktan bir süre sonra sanki toz varmış gibi geliyor elime boya koruma yaptırdım geçen haftalarda ondan olurmu acaba?

ya hocam bizim karsı dukkandan yapan var ama sen gelmezsın folyo kaplamayıda sordun gelmedin

dreamin34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya hocam bizim karsı dukkandan yapan var ama sen gelmezsın folyo kaplamayıda sordun gelmedin

bi folyo parasıda benzine vermem lazımdı benim senin oraya gelmem için çok masraflı olacaktı maltepede bi yer bulduk 3 araba birden orda yaptırdım kartalda bi tabelacı varmış oraya götürcem yada sanayide plakalık işi yapan bi adam varmış oraya götürcem bakalım artık.

09SLYMN89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
O toz gibi eline gelen şeyler yıkamayla çıkmayan arabanın üzerine yapışmış kirler,bunları en güvenli çıkarmanın yolu kil yöntemi ile,pasta ile arabanın boşuna vernik tabakasını inceltmeye gerek yok sonuçta yeni araba.ziftler için çok etkili kimyasallarda mevcut,benim başıma bu zift olayı gelmediği ama takıldığım bi temizlik detay forum sitesinde bu ürünü kullananlar çok memnun kalıyor,yeni arabayı yazık etmeyelim pastalayarak daha çok genç :D
kil ve etkili kimyasal ile bi çözümleri dene(zift sökücü decabit olması lazım)

Son düzenleme:

aesimsek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dün sonunda arabayı yıkadıktan sonra arabaya kil uygulaması ardından g tecniq g1 cam solüsyonu uyguladım.
Kili tam beceremedim galiba ama yine de ilk deneyime göre baya kir çıkardı..
G1 ise muhteşem. artık camlarım su tutmuyor. Söylendiğine göre de 1-2 yıl beni idare edermiş.
Baya yoruldum ama uygulamadan sonra araba yaldır yaldır derler ya ;) keşke zamanım olsaydı da fotoğrafını çekebilseydim...

dreamin34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
O toz gibi eline gelen şeyler yıkamayla çıkmayan arabanın üzerine yapışmış kirler,bunları en güvenli çıkarmanın yolu kil yöntemi ile,pasta ile arabanın boşuna vernik tabakasını inceltmeye gerek yok sonuçta yeni araba.ziftler için çok etkili kimyasallarda mevcut,benim başıma bu zift olayı gelmediği ama takıldığım bi temizlik detay forum sitesinde bu ürünü kullananlar çok memnun kalıyor,yeni arabayı yazık etmeyelim pastalayarak daha çok genç :D
kil ve etkili kimyasal ile bi çözümleri dene(zift sökücü decabit olması lazım)

hocam çok teşekkürler bakındım biras baya iyi birşeye benziyor kil uygulaması benim sorunumu çözecek tek şey kil uygulaması artık onu anladım yanlız bu siyaha dönük sarı noktaları napıcam onu bilmiyorum mazotla sildim bastıra bastıra ama çıkmadı zaten zift gibi çıkıntı yok o noktalarda sadece nokta belkide zift çıktı ama boyaya işledi siyahlık artık onuda kilden sonra düşüncez. peki bu kil i nerden alabilirim bildiğiniz biryer varmı? teşekkür ederim tekrardan

metin_7

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar bu sanrofun ruzgaz kesen demırını nasıl cıkartıp temızlerız bıraz paslanmısta?

aesimsek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hocam çok teşekkürler bakındım biras baya iyi birşeye benziyor kil uygulaması benim sorunumu çözecek tek şey kil uygulaması artık onu anladım yanlız bu siyaha dönük sarı noktaları napıcam onu bilmiyorum mazotla sildim bastıra bastıra ama çıkmadı zaten zift gibi çıkıntı yok o noktalarda sadece nokta belkide zift çıktı ama boyaya işledi siyahlık artık onuda kilden sonra düşüncez. peki bu kil i nerden alabilirim bildiğiniz biryer varmı? teşekkür ederim tekrardan

http://erdemboya.ticaretimiz.com/product_list/group_66016

mavi olanı sipariş edin en mantıklı o görünüyor. abim ve ben 1'er tane aldık güvenilir. kit olarak satılanda sanırım kaydırıcı bir sprey de mevcut, o işi şampuanlı su konulmuş spreyle de halledebilirsiniz

09SLYMN89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşta tam benim tavsiye edeceğim ürünü belirtmiş saolsun;)
Bende zamanında bu kilden almıştım,dürüst ve güvenilir bir satıcı merakınız olmasın,kaydırıcı görevini oto şampuanı+su(sıvı sabunda oalbilir) karışımı hazırlayarak 10/1 ölçek olarak aşa yukarı solüsyon elde ettim,zaten bunun amacı kayganlığı sağlayarak kili panaller üzerinde kayganlığını sağlamak,çok fazla şampuan oranı katarsanız kilide bozabilir :(
benim beyaz arabama senin dediğin gibi yıkmayla gitmeyen minik damlacıklar oluşmuştu,detarjan felan bezle sürt kafi etmedi,ama bu nasıl bi ürün denemk için sölüsyon olmadan bi deniyim dedim ya artık ümidimde yok hani,bi iki ufak sürttüm resmen anında gitti:) nasıl sevindim bilemem:D
gel gelelim onlar bana nerden nasıl geldi hiçde bildiğim yok :sopa: benimkilerin rengi kahverengiye kaçıyo-DU :)

Son düzenleme:

dreamin34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
baktım erdem boya ya şişlideymiş yeri bende nişantaşında çalışıyorum akşam iş çıkışı malzemeyi alıp pazar günüde uygulayacağım bakalım nasıl olacak mavi olanından alıcam varsa tabi birde elden veriyorlar mı bilmiyorum arayacağım, uygulaması nasıl oluyor cila gibimi yapıyoruz direk kili ovalıya ovalıya kaportaya mı uyguluyoruz?

09SLYMN89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aldığın yerde kişi size ayrıntısıyla anlatır,zira ürünlerini satan kişi bunların nasıl ne şekilde kullanacağını bilen bir satıcıdır,
ben size şöyle yardımcı olayım,youtubede clay bar diye aratırsanız kilin nasıl kulllanacağınızı videolu olarak görürsünüz,
ürünü kaputta avcunuzun içine alarak az bi baskı uygulamanız yeterli,elin içinde cıvıcak kadar basmaya gerek yok,o baskıyı yakalamanız yeterli,tabi kayganlık için uygulamadan önce yüzeye fıslayın biraz ki işiniz kolaylaşsın,yoksa zınk diye takılıyo bazen avucun altından gidiyo :),
kili diyelimki yarım panelde bi yoğruun ki,o üstündeki yapışan kirler iyice yüzeyi çizmesin,bunu panallere göre kendiniz ayarlayacaksınız malum kirlilik dereceleri değişken,videolar çok yardımcı olacak size :)