astra g ov gaz stop etme gaz yememe

astracd_35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2001 model astra g 90 bin kmde. otomatik vites... araçta son 6 - 7 bin kmden beri tüp var atiker... son günlerde ilk çalıştırmada stop etme problemi vardı ilk çalıştırdığımda gaza basmazsam bzen stop ediyordu sonraları bu durum giderek sıklaşmaya başladı... bir kaç defa da ilk kalkışta otomatik olmasına rağmen stop etti... bugünde arabada gaz yememe problemi başladı... gaza yükleniyorum abartısız 3 - 4 saniye sonra tepki veriyor...önceki gibi de hızlanmalarda tepkili değil gaza sonuna kadar basmama rağmen sanki yavaş yavaş gaza basıyormuşum gibi ağır ağır hızlanıyor... birde klimayı denedim bugün rolantide çalışırken devir ibresi birkaç dalgalanmadan sonra stop etti... bunu ard arda 5 - 6 defa denedim sonuç aynı oldu... sonra çalıştırıp gaza sonuna kadar yüklendim 8 - 10 saniye bekledim... sonra klima olayı düzeldi ama araba halen gaz yemiyor... sorun gaz kelebeği - egr türü bişey gibi geldi forumdan araştırdığım kadarıyla... sizlerin yorumu nedir... hem tüpde hemde benzinde denedim durum aynı... özcelikle gaz kelebeği ve carbon clean yaptırmayı düşünüyorum... z motor olduğundan gaz elektronik galiba... rolanti düzenleyici ya da rolanti motoru varmı bu motorlarda... sorun bunlardan olabilirmi... sonuçları yazacağım...

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
stop etmesine rolantinin sabit olmamasina rolanti sebep verir dogru ayni zamanda kelebek poti ayari.. ama ayni zamanda cekis yok diyorsun...hem gazda hem benzinde..aracin yanlis hava emiyor..kontrolünü bu yönde yaptir ustaya bir yerden yanlis hava emiyor..tabii sibop ayarlari iyi ise veya siboplarda problem yoksa..korkutmak icin degil en son buna bak derim..gecmis olsun

astracd_35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bugün servise uğradım sorunlar için ve verilebilecek en acı cevabı verdiler... motor beyni arızalı değişecek 2200 tl civarı indirimle 1650 falan olurmuş değiştirmedim şimdilik hala şoktayım... işin doğrusu güvenemedim de servise... gaz kelebeği temizlettim ama bi düzelme yok... birde arıza ışığı önceden sadece tüpde yanıyordu servisten sonra sürekli yanıyor... yani benzindede yanıyor artık.. ve araba sanki hacı murat ışıklarda en son ben kalkış yapıyorum... yokmu bi fikri olan illa beyin değişecekmi... değişecekse çıkma falan bulamazmıyım...

muratezcan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bugün servise uğradım sorunlar için ve verilebilecek en acı cevabı verdiler... motor beyni arızalı değişecek 2200 tl civarı indirimle 1650 falan olurmuş değiştirmedim şimdilik hala şoktayım... işin doğrusu güvenemedim de servise... gaz kelebeği temizlettim ama bi düzelme yok... birde arıza ışığı önceden sadece tüpde yanıyordu servisten sonra sürekli yanıyor... yani benzindede yanıyor artık.. ve araba sanki hacı murat ışıklarda en son ben kalkış yapıyorum... yokmu bi fikri olan illa beyin değişecekmi... değişecekse çıkma falan bulamazmıyım...

Bence başka bir serviste daha baktırın . Tavsiyem Ege Özüm Opel 462 63 44 Elektrik işleri için İsmail Usta , Mekanik için Mümin usta 0555 650 15 41.

Gerçekten beyin arızalı ise o kadar para verilmez ya çıkma yada garantili tamir yönüne gidebilirsiniz.

Yukarıda tavsiye ettiğim arkadaşlara gönül rahatlığıyla güvenebilirsiniz.

Bu arada iyi bir LPG montajcısı arıza lambası yaktırmaz.

bozdagli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence de başka servislere de gösterin. belki başka bir aracın beynini deneyip geri sökme imkanı olabilir. Ayrıca aracı motor testine sokup baktılarmı. motoru yemiş de olabilir. Arkadaşım buna benzer belirtilerle servise gitti, motor yaptırdı.

sas_sas

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Dedemin romatizmasi vardi, Doktor Beyin arizasi var Alzaimer olmus dedi.. Ninemin kalbi sikisiyordu, enfarktus sorunu vardi doktor Bunamis dedi..

Aracdaki tum sistemler ve o sistem bilgilerini toplayip beyne gonderen sensorler iyice kontrol edilip saglam olduklarindan emin olunmadikca Beyin arizasindan bahsetmek abes ile istigaldir..

astracd_35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence başka bir serviste daha baktırın . Tavsiyem Ege Özüm Opel 462 63 44 Elektrik işleri için İsmail Usta , Mekanik için Mümin usta 0555 650 15 41.

Gerçekten beyin arızalı ise o kadar para verilmez ya çıkma yada garantili tamir yönüne gidebilirsiniz.

Yukarıda tavsiye ettiğim arkadaşlara gönül rahatlığıyla güvenebilirsiniz.

Bu arada iyi bir LPG montajcısı arıza lambası yaktırmaz.
abi cevap için teşekkürler... bugün aradım mümin usta ile konştuk... hallederiz gel dedi bakalım boş bi zamanda gidicem... çok sağolasın...

astracd_35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tüm bunlara bugün birde hararet ibresi eklendi... ibre arasıra çalışıyor arasıra çalışmıyor... bazende 40 - 50 derecede gösteriyor ki imkansız 20 km yol gidiyorum hala 40 derecede... servisten sonra nolduysa iyice ayarı bozuldu...

astracd_35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar sorun kesinlikle beyinden. birkaç yerde daha detaylı kontrol ettik. yetkili serviste garantili parça fiyatı 1600 tl... tamir 300 - 400 civarı olacak gibi sizce ne yapayım... tamir ettiren biriyle tanıştım adam 10 gün sonra tekrar arıza verince serviste değiştirmiş bi daha sorun yaşamamış ve kesinlikle serviste değiştir diyor. beyin tamiri yaptırıp kullanan varmı acaba?