astra g on konsol boyama

onur33can

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar ben opel astra g kullanıcısıyım ve konsolumda cızılmeler meydana geldı ve gıcık olmaya basladım. konsolumu cıkartıp grı renge boyamak ıstıyorum ama nasıl ckaracagımı pek anlıyamadım daha dogrusu arkadasların paylastıkları resımler sayesınde ust tarafı cıkaracagıma ınanıyorum ama vıtes kutusunun orayı nasıl sokecegım ? bırde boya olarak ne kullanmam gerekıyor tam olarak yardımcı olursanız cok sevınırım.

pelit18

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kaplama yaptırsan daha iyi olmaz mı bazı arkadaşlar karbon kaplama yaptırmış bence boyamaktan daha zarif olur

isobln

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence boya işine girme direk kaplat boya profesyonel olarak yapılmazsa hiç hoş olmaz diye düşünüyorum

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
+ kaplama için sök tak, tıkırdama riski olmaz.

suluboya44

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar ben opel astra g kullanıcısıyım ve konsolumda cızılmeler meydana geldı ve gıcık olmaya basladım. konsolumu cıkartıp grı renge boyamak ıstıyorum ama nasıl ckaracagımı pek anlıyamadım daha dogrusu arkadasların paylastıkları resımler sayesınde ust tarafı cıkaracagıma ınanıyorum ama vıtes kutusunun orayı nasıl sokecegım ? bırde boya olarak ne kullanmam gerekıyor tam olarak yardımcı olursanız cok sevınırım.

merhaba arkadaşım, MYZ nickli arkadaşımız Mert'in arabasına ki kendisinde 99 astra g var, navigasyon için konsol sattım, ancak kendisi sizin bahsettiğiniz parçalarıda sökerek bana yolladı ve burada nevşehir de parçaları metalik gri renge boyatıp gönderdim,((orta konsol, kül tablası, çakmak bölümü, vitesin önündeki uzun parça, vites kolu çerçevesi, el freni altındaki eğimli kapak, sağ-sol kapı kolları, sağ ve sol havalandırma ızgaraları)) profesyonel boyandı diyebilirim, iki üç kez astarlanıp zımparalandı, macun uydulandı, son kat vernikli yapıldı ve parçalar pırıl pırıl oldu, dün kargoya verdim bugün alıp takmaya başladı ve bi kaç güm içinde fotoları bizimle paylaşır sanırım,,,, konsol için önce teybi sökmen gerekiyor, teybin kızağını çıkardıktan sonra sağda ve solda iki vida göreceksin, sökmen lazım vidaları, iki tanede kül tablasının kapağının arkasında, diğer ikisi kül tablasının, asılıp çektiğinde bi miktar öne gelecektir, ardından klima panelini sökmek için ince uçlu bi düz tornavida ile iki üstte iki tanede altta olan tırnakları üsttekiler yukarı alttakiler aşağı ittirip klima panelinden ayırabilirsin, bilgi ekranını ise soketlin üstündeki tırnağı kablo demetinin girdiği yerin aksi yönüne itersen kendiliğinden çıkacaktır zaten yerinden, ha bide ben Mert in cam açma butonlarının tamamını ve havalandırma ızgaralarının açma kapama diskine de led uygulaması yaptım, çok güzel görünüyodu, bahsettiğin parçaları iyi bi boyacıya boyatabilirsen çok güzel olacaktır, çıkması 70 tl civarı,

Son düzenleme:

GkySrl

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Boyamanın pek maliyeti yok sanayiden zımpara boya astar gibi malzemeleri alıyorsunuz kalitesine göre 20 lira civarı tutar diye düşüyorum.

junioryay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.realkrom.com
Eski bir boya eğitmeni olarak; Kim söküp uğraşacak diye kaplama yaptırdım. Ama beğenmedim. Aldığım aracın marşpiyellerinin boyası atmıştı. Önce onları söküp boyadım. Sıra Konsolda. Size de tavsiyem anlamıyorsanız boyamayın. İyi bir boyacı bulup boyatın.

serkan-g

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kaplama çok çakma duruyo arkadaşlar en güzeli gerçek bir boya ustasına "piano black" renge boyatmak.