Astra G Katalitik Sorunu

reallaz61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yaklaşık 1 haftadır epey bi araştırma yapıyorum ama sorularıma bi cevap bulamadım, arkadaşlar sizlerden yardım istiyorum. Fikirlerinize ihtiyacım var. Orta ve son susturucuyu yeni değiştirdim ve burdaki ustam (daha önceden de sölenmişti, ayrıca 3-4 sefer arıza ışığı yakmıştı) katalitik konvertörden ses geldiğini, iptal edilmesi veya yenisiyle değiştirilmesi gerektiğini söledi. Aracım Astra G 2004 model 1.4 16V 88.000km'de Z14XE Sorularım;
1- Katalitik iptali nasıl oluyo, usta içini boşaltmaktan bahsetti başka bi yolu varmı?
2-Yakıt yada ses önemli değil, oksijene sensörü sorun çıkarırmı evetse bunu engellemek için ne yapmalıyım.
3- Hazır bunlara başlamışken EGR yide iptal edeyimmi,
Dediğim gibi bu uygulamalardan yakıtın ve sesin bir miktar artması önemli değil, istediğim sorunsuz bi araba kullanmak. Herkese teşekkurler..

emp:)

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İçini boşaltmak yerine kat iptali için özel ufak susturucular var onu kullanmanı tavsiye ederim bazılarında sensör girişleride mevcutmuş işini bilen bir usta için sensörü yanıltmak zor değil.

spaceghost

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sensör ikazı vermiyor.kesin verecek diye birşey yok.ama katalizatör iptal edilince aracın yakıt sarfiyatı artıyor onubil.piyasada yerlisi var katalizatörün 500 milyona bulabilirsin.iptal etme bence değmez.yenisiyle değiştir.