astra g için servis öneriniz ( izmir ?)

gunay.t

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
baskı balata değişecek ve direksiyonda sertleşme var alttan yağ kaçırıyo .

tahmini ne kadar tutar ve nereye götürmeliyim ? en uygun nerede ayarlatabilirim.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
PM attım

alperd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben de PM attım..

ksk_corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
özel mesaj yerine yazsanız da biz de görsek a dostlar, lazım olur konu açmayız boş yere :D

ksk

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
vectra b2 kasa x16xel motor için
luk marka baskı balata 150 tl
gm marka orj. bilya 250 tl
işçilik 150 tl
yer atasanayi.

direksiyon milinin yağ kaçağı için ise nereye gidersen git aracaın olduğu yerde mil tamir olmuyor. mil sökülüp revizyona gönderilir muhtamelen. milde karimcalanma varsa yaklaşık 250 tl civarı bir şey tutar.
milin sökümü için kendi arabamdan örnek vereyim. benim arabanın direksiyon milini sökmek için komple travers iniyor. o da 150 tl işçilik tutar. senin arabanın travers inmesse 50 tl civarı olacağını sanıyorum. aksi taktirde travers ineerse 150 civarıdır.
istersen tamircinin iletişimini verebelirim.

sssguler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
baskı balata değişecek ve direksiyonda sertleşme var alttan yağ kaçırıyo .

tahmini ne kadar tutar ve nereye götürmeliyim ? en uygun nerede ayarlatabilirim.

2. sanayi Ece Opel Mustafa Ustayı tavsiye ederim. Merkez Opel Servisinden ayrıldı 2 ay önce. Kendi yerini açtı. Ben de Manisa!dayım. İşyerinden bir arkadaşla birlikte sürekli ona gidiyoruz. Sadece işinizi çözmekle değil gerçekten dertlşebileceğiniz de bir insan aynı zamanda. Yine Merkez opelden ayrılma Eskiden Opel Egem de ve İncim de ( Manisa) müdürlük yapmış Ahmet Abinin de hakkını yemeyelim.

gunay.t

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Manisanın alaşehir ilçesinde ikamet ediyorum. ilçede iyi usta yok. izmire müsait olduğumda getiricem. şuan için kimse ile görüşmedim. zaten oraya geldiğimde ustaya durumu anlatırım usta bakar ne yapacağına , hiç bir sıkıntısı olmaz , hallederim dediğinde aracı ustaya bırakıcam. gün içerisinde bitirmesi gerekecek tabi. alaşehirden izmir 1.5 , 2 saat falan sürüyo işim dolayısıyla ertesi güne sarkmaması gerek

gunay.t

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vectra b2 kasa x16xel motor için
luk marka baskı balata 150 tl
gm marka orj. bilya 250 tl
işçilik 150 tl
yer atasanayi.

direksiyon milinin yağ kaçağı için ise nereye gidersen git aracaın olduğu yerde mil tamir olmuyor. mil sökülüp revizyona gönderilir muhtamelen. milde karimcalanma varsa yaklaşık 250 tl civarı bir şey tutar.
milin sökümü için kendi arabamdan örnek vereyim. benim arabanın direksiyon milini sökmek için komple travers iniyor. o da 150 tl işçilik tutar. senin arabanın travers inmesse 50 tl civarı olacağını sanıyorum. aksi taktirde travers ineerse 150 civarıdır.
istersen tamircinin iletişimini verebelirim.

hocam araca yağ takviyesi oluyo , akşamına aracın altında yağ oluyo direksiyon sert. ama yağı koyduğu yerde damlama yok... artık tam neresi bilmiyorum o yağın dolaştığı hoortumda bir yerde çatlak var sanırım. benim bildiğim bu kadar. burada ustalara güvenmediğim için ellettirmedim

ksk

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
hocam araca yağ takviyesi oluyo , akşamına aracın altında yağ oluyo direksiyon sert. ama yağı koyduğu yerde damlama yok... artık tam neresi bilmiyorum o yağın dolaştığı hoortumda bir yerde çatlak var sanırım. benim bildiğim bu kadar. burada ustalara güvenmediğim için ellettirmedim

büyük ihtimalle rot kollarının oradan kaçırıyordur. körüklere eğilip bir bak. körüklerde yağ varsa kaçak oradandır. direksiyon kutusunun keçe ve oringlerini değiştirmek suretiyle yenilenmiş olur.
bu sorun bende de var. yaklaşık 6 senedir direksiyon mili yağ kaçırıyor. kaçak çok fazla olmadığı için umursamıyorum. yoksa 300-350 tl vermek istemiyorum.
zaten kaçak miktarı da yaklaşık bir yılda 1 litre yağ. onuda 7-8 tl alıyorum.
şimdilik sorun yok, yola devam. :D