Astra G Hoparlör Değişimi + Kapı kilit butonu

enisokan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
abi ben kapı hoparlörlerini aldım ama hala takamadım işten güçten bir tane teypci arkadaşım var onunla konuştum getir bir akşam takalım dedi hoparlörlere de baktı ben bunları hepsiburadadan almıştım pıoneerin muadili imiş yani orjinal değil ne yapayım abi sence değiştireyim mi bir kullanıcı olarak eski hoparlörler mi yoksa pıoneerin çakmaları mı abi ne önerirsin teşekkür ederim

Hepsiburadadan pioneer diye aldın, kutusundada hoparlordede herşey pioneer olmasına rağmen çakmasımıymış? Senin teypçinin kafası güzel galiba :D

Zaten orjinal diye çakmalarını satmak olmaz. Bunlardan 9 senedir her ay alışveriş yaparım, böyle birşeyle karşılaşmadım. Orjinali nasıl oluyormuşki? Para gibi ışığa tutunca resim mi beliriyo :maden:

brk6060

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abi kutuların üzerine ben de baktım pıoneerin bandrolleri sökülmüş olarak geldi seninkiler nasıldı acaba abi

enisokan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et

brk6060

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abi benimkilerde yoktu da sökmüşler nedense neyse abi peki şimdi orjinallerle pıoneerlerin arasında sence nasıl bir fark oldu abi

enisokan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Orjinalin tiz sesleri iyi olduğu için aradaki fark az. Ama eskiden yüksek seste zangırdama oluyordu. Şimdi yok. Ama bas ses baya değişti. Eskiden sadece arka camdaki kolonlar bas vururken şimdi arabanın tüm içi gümbürtü gidiyor. Bir tek subwoofer eksik.

Yeni teyp de geldi, yarın bağlıcam. Bakalım nasıl olcak.

Tango_Charlie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Enisokan hocam,

Bende tüm hoparlörleri yani kapılardaki 4 hoparlörü değiştirmek istiyorum.
Bnim hoparlörle ilgili bir sorum olacak.

Önlere taktığın 2 yollu ve coax yazmıyor. Neden coax olan ve 3 yollu takmadın? Daha iyi olmazmıydı?

Teyp olarakta ya Pioneer MVH 150UB yada DEH 1500UBG düşünüyorum.

enisokan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Enisokan hocam,

Bende tüm hoparlörleri yani kapılardaki 4 hoparlörü değiştirmek istiyorum.
Bnim hoparlörle ilgili bir sorum olacak.

Önlere taktığın 2 yollu ve coax yazmıyor. Neden coax olan ve 3 yollu takmadın? Daha iyi olmazmıydı?

Teyp olarakta ya Pioneer MVH 150UB yada DEH 1500UBG düşünüyorum.

İşin doğrusu önlere hoparlör bakarken sadece Pioneer alacaktım. Tüm sistemi aynı marka yapıyorum. O zaman hepsiburadada 16cm ölçüsünde uygun fiyatlı bu vardı. Bir üst modeli bunun 3-4 katı fiyattaydı. Sebep o aslında.:D

Ama anfi kullanmadığım için ses çok net. Bas sesi orjinallerde yoktu, bunlar sayesinde ön kapıda da bas ses oldu artık. Arka kapılardaki 3 yollu daha yeni modellerden.

Birde önlerde orjinalden tweeter var, arkalara da Goldmaster tweeterlar taktım. Böylece 2-3 yol önemi kalmadı gibi. Arka pandizotta da JVC kolonlar var. Teybi de değiştirincede herşey tam oldu.

Anfi işini düşünmediğim için hepsi tam denk geldi. Ama anfi kullanıcam dersen başka set sistemler var, onlardan takman daha iyi olur.

MVH 150UB CD çalmıyor. CD lazım değil dersen alınabilir. Çünkü ucuz. DEH-1500UBG ondan dah özellikli. İkisinden DEH olanı seç derim.
Ama Pioneerin X serileri daha yeni teknolojilere sahip. Mesela DEH-X2650UI ve DEH-X3650UI modellerine bir bakın isterseniz. Hem herşeyi çalıyorlar hem de IPhone ve Android uyumlular. Hele Mixtrax özelliği olanlar en güzeli. Ben o özelliği çok sevdim. Şarkılar bir DJ seti gibi sırayla efektlerle çalıyor. İmzamdaki konuda ayrıntısı ve videosu var.

Tango_Charlie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ön kapıda ve arka kapıdan da bass sesi geliyor mu şimdi?

Birde öndeki muhtemel orijinal tweeterları değiştirmeye gerek var mı?
Sence arkalara tweeter koysam daha iyi olur mu?

Bende kolon felan yok olmayacakta ve anfi de düşünmüyorum.

Hocam ben cd ya da usb neredeyse hiç dinlemem. Ben sadece radyo dinlerim.
O yüzden 150UB yeter aslında. Peki 1500UBG nin 150ub den artısı cd çaları dışında nedir?

Senin önerdiğin teypler mutlaka iyidir ama desiğim gibi, kullanmayacağım özellikleri ne yapayım.

150Ub ye direksiyon kumandası oluyor mu?
Birde kaç fm kanalını hafızaya alıyor? Bu benim için çok önemli.

enisokan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Ön kapıda ve arka kapıdan da bass sesi geliyor mu şimdi?

Birde öndeki muhtemel orijinal tweeterları değiştirmeye gerek var mı?
Sence arkalara tweeter koysam daha iyi olur mu?

Bende kolon felan yok olmayacakta ve anfi de düşünmüyorum.

Hocam ben cd ya da usb neredeyse hiç dinlemem. Ben sadece radyo dinlerim.
O yüzden 150UB yeter aslında. Peki 1500UBG nin 150ub den artısı cd çaları dışında nedir?

Senin önerdiğin teypler mutlaka iyidir ama desiğim gibi, kullanmayacağım özellikleri ne yapayım.

150Ub ye direksiyon kumandası oluyor mu?
Birde kaç fm kanalını hafızaya alıyor? Bu benim için çok önemli.

Tabii bas sesler şimdi eskiye göre gümbürtü oldu hepsinde.
Öndeki tweeterları değiştirmeye gerek yok. Ama arkalara da bağlayınca tiz seslerde belirginleşme oldu, daha iyi yani. Arka kapılardaki hoparlörleri daha sonra değiştirmiştim.

http://www.pioneer.eu/tr/products/25/121/61/MVH-150UB/page.html
http://www.pioneer.eu/eur/products/archive/DEH-1500UBG/page.html

Sayfalarda özellikleri yazıyor. Buna göre tek fark cd çalması görünüyor. Ama MVH-150UB diğerine göre daha güncel bir model. Çünkü Android telefona USB ile bağlanıp şarkı çalma özelliği var.

İlerde CD ile işim olmaz dersen bunu al. Ama ilerde canın biraz farklılık, özellik vs isteyebilir diye düşünürsen X serilerini düşün derim.