Astra G Fan Rezistansi

astroid

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar ne oldu bilmiyorum en soldaki scak soguk
ısıtma düğmesi de çalışmıyor.

klimagw0.jpg

Buna ne yapabiliriz. Isıtma sistemi nasıl çalışıyor.
Bunun rezistansı nerede.
acelesi yok ama kışın lazım olucak
Isıtma sistemi çalışmıyor derken, sadece soğuk hava veriyor anladığım kadarıyla? Isıtma sisteminde ekstradan rezistans yok, radyatördeki motor soğutma suyu ayrı bir radyatörden geçirilerek sıcak hava içeriye veriliyor diye biliyorum(yanlışım varsa düzeltin arkadaşlar) bu radyatöre verilen sıcak suyu açıp kapatan bir klape var ve tahminimce senin aracında bu klape arızalı. Ustanın yolları gözüktü zannedersem. Ama yinede kendin halledersen gelişmelerden haberdar etmeyi ihmal etme. Şimdiden kolay gelsin

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
Evet sıcağa da alsam fan soğuk hava veriyor.
Bu kalpe nerede orhan ustam. Arada röle filan yok sanırım.
mekanik bir olaymı.?

mustym35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kaputu aca kardes sileceklerı sok oradada baglantı vidaları olacak ben gecenlerde sokturdum komurlerı degstı

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
kaputu aca kardes sileceklerı sok oradada baglantı vidaları olacak ben gecenlerde sokturdum komurlerı degstı

Kardeş kaputu açınca sileceklerin orda havalandırma girişi var. ordan çımaz ki. senin araç astra g değil sanırım

Teşekkür ederim arkadaşlar. Dediğiniz gibi yapıp fanı çıkardım yerinden.

Tahmin ettiğim gibi fana gelen voltaj normal.
Fan motoru problemli.

fanvoltajgv0.jpg

Kontagı açıp fan anahtarını çefirince fana 12V geliyor..

vananahtarte7.jpg

Fan motorunu çıkardım Tahmin ettiğimgibi içine su gelmiş. ve bayağı kireç ve oksitlenmiş.

Motor presliğibi sanki motorun içini açmak istiyorum. nasıl açacağız motoru.
Açan varmı aranızda.

fanarkagj2.jpg

Teşekkür ederim arkadaşım Fan motırunu hallettim eskisinden yeni oldu.

İÇ DIŞ HAVA SWICH MOTORU DURRUYO HAALA..
Onun çalışmasını çözemedim. iç hava tuşuna basınca 12v veryo kapak kapanyor ama tuşu kapatınca kapak geri inmiyor.

Son düzenleme:

bozdagli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çok güzel bir konuya değinilmiş. benim aracın fanları da bazen çalışıp bazen çalışmıyordu. en sonunda hiç çalışmaz oldu. bugün yetkili servise gittim. fan motoru arızalı, değişecek dediler ve 330 YTL fiyat istediler. ben de kalsın dedim. kendim söküp bakmayı düşünüyorum. inşallah yapabilirim...

torumer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
resimden iyi anlaşılmıyor ama motor açılıp toplanmaya müsait değil. yine resimden anlaşıldığı kadarıyla piyasada elektronik parça satanlarda bulabileceğin bir motora benziyor. yerinden söküp arayarak bulabilirsin.

torumer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
iç dış hava yönlendiren kapağı hareket ettiren eğer bir motor ise, bu motor muhakkak bir redüksiyon grubunu çeviriyordur. bu parça yağsızlaşmış sıkışmış olabilri. temizlemeye çalış.