Astra g classic donanım eklme

UmutAragorn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba.
2006 astra g 1.4 classic arabam var. Bildiğiniz gibi baz model. Ben buna opsiyon eklemek istiyorum orjinal astra g lerdeki opsiyonlardan. Neler yapabilirim ne önerirsiniz? Elektrikli yan ayna sağlıklı olurmu ? Birde bu kapı otomatiği şöför tarafındaki kilidi kapatınca 4 kapı otomatik kitleniyo, bunu başka bir yere taşıyamazmıyız bir tuşla?
Şimdiden teşekkürler

ASTRAloji

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence aracınızın elektronik aksamıyla çok oynamadan sizin günlük kullanımınıza yardım edicek küçük şeyler yaptırın.cc gibi ne bilim ışıklandırma,ses sistemi ...vs

UmutAragorn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Elektrikli yan ayna taktırma olayına ne diyosunuz?
Sanayiden alıp taktırsam nasıl takıyolar? Ne almam gerekiyo ? Sağlıklı olurmu? Düşünceleriniz nedir???

tasmaniandevil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Elektrikli ayna derken? Katlanan ayna mı? Astra H larda vs yapan eden olmuştu ama G için yapan oldu mu bilemiyorum. Bunun dışında tüm kapıların kapanması veya camların otomatik kapanması kolay şeyler gibi. Forumda aratırsanız örnekler bulabilirisniz.

myugurge

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben olsam ekstra donanım taktırmaktan çok aracın dış görünüşünü modifiye ederdim o paraya

Hem böylece aracın daha çok dikkat çeker trafikte

enisokan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Aynalarınız manuelse ve orijinal Astra G elektrikli aynalarla değiştirmek istiyorsanız şu adresteki konuya bakabilirsiniz:
http://www.opelim.net/forums/showthread.php?t=94121
Kendi aracıma kendim evde yaptım. Ama sanayide de yaptırsanız genel olarak aynı şeyleri yapacaklar.

Benim aracım da 2005 Astra G 1.4 Twinport. Hergeçen gün birşeyler ekliyorum. Benim açtığım konuları aratırsanız size bazı fikirler verebilir.

Ayrıca 1.4 Twinport Astra G araçlara yani motor kodu Z14XEP olanlara Hız Sabitleyici takılamıyor. Çünkü motor beyninde bunun için bağlantı uçları yok.

UmutAragorn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet elektrikli yan ayna yaptırıcam. Kapı döşemelerini sökmeye gerek varmı ???
Birde ankarada 1 çift elektrikli yan ayna, ayarlama butonu ve kabloları nerden alabilirim ?

enisokan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Aracında ayna için tesisat yoktur. Bu yüzden kablolar çekilecek ve kapıdaki soketlerden geçecekler. Bunun için döşemeler mecburen sökülecek. Ben onlarca defa söktüm, klipslerde hiçbir problem, kapıda bir tek tıkırtı yok. Ayrıca aynalarını manuel olarak ayarladığın o kolun bulunduğu üzerinde tweeter olan kapağı da ya elektrikliler için olanıyle değiştirmen ya da ayna kolunun deliğine bir kapak falan ayarlaman lazım. Kabloları herhangi bir elektrikçiden alabilirsin. Ayna kumanda tesisatı için 0,50mm. ayna rezistansı için de 0,75mm. kablolar lazım. Kendi çektiğim tesisatla ilgili bilgiler konumda mevcut. Ayrıca ayna rezistansları için bir adet röle gerekli. İstanbul veya Ankara'da otursam hepsini orijinal çıkmalarla yapardım ama Tekirdağ'da yok maalesef, İstanbul'a da gitsem birsürü yol parası. OpelGM üzerinden parçaları aldım, röle ve üçgen kapakları da servisten.

UmutAragorn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çok teşekkürler önerileriniz için. enis bey sizde de 1.6 classic twinport varmış. bendede 1.4 classic twinport var. peki sis farı taktırcak olsam araç içindeki açma kapatma tuşu nasıl olucak?? soldaki far tuşlarının orda yeri varmı? yoksa onada mı yeni tuş alıcam ?

enisokan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
1,6 değil, benimki de 1,4 twinport. Sis farı için kimisi arka sislere paralel bağlıyor. En pratik çözüm bu. Ama orijinal olsun diye ben ön sis düğmesi olan komple sis anahtarı aldım. Sizinkinde normalde düğmeye benzeyen plastik kapak var. Ön sisi olandan alınca bir buton geliyor sadece. Ama sadece tuş satılmaz. Forumda bazı değişik uygulama yapanlar var. Benim konuma bakabilirsiniz. Eğer benimki gibi yapacaksanız ön sis düğmesi olan far anahtarı, sis farı rölesi ve sis farlarıyla kablolar lazım.