astra g baskı balata trw mi luk mu?

RapStar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar yağ kaçağı için baskı balatanın olduğu bölümü söktürüyorum usta baskı balatayada bakacak ama muhtemelen baskı balatada değişecek çünkü debriyaj zaten çok üstten kavrıyor internetten baktımda luk ve trw kafama yattı sizce hangisi ? aracım astra g 1.6 z16xe birde bu rulmanlı rulmansız dedikleri nedir? rulman ne işe yarıyor?

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracın üzerinden çıkan bitmiş balatalar yani fabrikanın koydukları ya luk çıkıyor yada sachs. bu iki marka orjinal fabrika montajı olan parçalar. balatanın haricinde birde hidrolik bilya almanız gerekecek. tek değişme genelde önerilmiyor. balata önce bitiyor ama sadece balata değişti mi kısa süre sonra da bilya sıkıntı çıkartıyor. bu iki parça aynı yerde olduğundan tek tek yaptırınca ortalama 130 tl işçilikten 260 tl işçilik ödersiniz. ikisini birden değiştirince bir defa işçilik ödeyerek 130 tl ye işçilikle işi halldersiniz. toplam maliyet artacak diye tek değişim yapmayın.

Kontrol Ünitesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracımın ön tamponunu GTS formlu tampon ile değiştirmiştim..Sisler, köşeli değil yuvarlak olduğundan yeni sis farı almam gerekti..Türkiye de de ancak çıkmacılarda bulunabilir bir parça..Orj GM lerin tanesi 220 tl idi..Ben de yurt dışından getirttim TRW marka idi..Tam anlamıyla vasat..Tampona tutturma vidaları yumuşak plastik gibi yani hatta hamur gibi oldu..Yani marka olarak yan sanayinin de yan sanayisi..Aracınızın en önemli parçası olarak şanzımanda bence en son değil hiç kullanmamanız gereken parça.. SACHS ve LUK bence tercihinizi belirlesin..