Astra g 2004 hb bulunamayan ses

alimutlucan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selam arkadalar
2,5 yıldır astra g kullanıcıyım temiz bir araç 82000 de orijinal 1 aydır tamirci tamir ci geziyorum elektrikçi kaportacı motor tamircisi rot balans hepsini gezdim sesin kaynağını bulamadık
Araç 100 - 110 km hıza ulaşınca sağ önden kapı tarafından ve konsolun sağ tarafından zırrrrrrrr diye tabir edilen bir ses var 90 km hıza düşünce kesiliyor rüzgar sesine çok benziyen bir ses ama değil kapılara bakıldı aynaya bakıldı ama ses kaynağını bulamıyoruz böyle bir sorun geçiren varmı bunaldım artık

alimutlucan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet başına böyle bir durum gelen yokmu rüzgar ile alakalı gibi ama kapı cam aynalarda sıkıntı yok 110 120 yi geçince cızırtı başlıyor 90 a düşünce kesiliyor. Iki kapı ve göğüsten az bir şekilde duyuluyor arı vızıltı sı gibi

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle torpidoyu boşaltın.trim sesi olmalı bu.sağ öne biri otursun ve siz bu sesi yapan hızda sürerken biri bütün parçalara dokunarak sesi arasın.gerekirse torpido ve kapı pandizotu sökülerek bakın.tahminim göğüs içinden gelidiği yönünde anlattıklarınızdn anladığım kadarıyla

F8331 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yasin Aygün

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
güneşliğe, güneşlik aynasına, güneşlik aydınlatmasına bakın daha önce farklı bir arabada aynı sorunu yaşadık tesadüfen güneşlik aydınlatmasının güneşliğe çarparak tıkırtı yaptığını farkettik

sondoka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar,
Benim 2004 astra g'nin torpidosundada bu ritmik zırıltı sesi var,elimle ekranın üstündeki plastiğe sert bir şekilde vurduğum zaman ses kesiliyor bir müddet sonra tekrar başlıyor,genellikle sıcaklarda bu sorun oluyor aynı şekilde ön camın en altına baktığınız zaman torpido ve camın birleştiği noktadaki plasitkte buna benzer ses yapıyor bazen elle bastırınca ses kesiliyor.
Sağ ön camda zaman zaman zırıltı sesi yapabiliyor ritmik olarak,denemek için zırıltı sesi geldiğinde camı biraz yukarı veya aşağı haraket ettirerek deneyebilirsiniz,umarım sesin geldiği noktayı bulabilirsiniz.
İyi günler dilerim herkezse.