Astra G 1.4 17 inc jant yardımı

kesanlee

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar merhaba;

bu konuda açılan konu çok farkındayım ama benim sormak istediklerim olayın farklı bir boyutu. Genelde hangi jantı almalıyım gibi sorular sorulmuş,
Benim ise merak ettiğim şey 1.4 motor astra g ye 17 inc jant takmam halinde karşılaşacağım zorluklar yada faydalar.. yani 17 jant takınca lastikler mecburen incelecek ve yay taktırmayıda düşünmediğim için araca, ailecek bindiğimizde sürtme yaparmı. yada bagaja ağır bişiy yüklediğimde..?
Aynı şey 16 inc taktığımdada geçerli olurmu?
Bu 2 jantta araçtaki konforu bozarmı? ve yakıt nasıl değişir?

Eğer 17 yada 16 da sorun yaşayacaksam momo gtr 15 inc taktırmayı düşünüyorum. 15 inc momo gtr dan 17 deki zerafeti yakalamam mümkünmü sizce? Deneyen yada bilgisi olan arkadaşların yardımlarını rica ediyorum..

Kolay gelsin..

BURAK53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
valla kardesım 16 ınc taktım 195 40 16 altı aldı alsfata bıyere gırıp cıkamadım 4kişi bındımı evlere senlık oldu sokturdum lastıklerı 205 50 16 aldım suspansyan bıraz daha ıyı sertlesıyo yanaklar ınceldımı suspasyon sertlesıyo esneme payı azalıyo ya takıcan hem goruntu performans ıcın yada suspansyonu dusunuyosan konforumu bozuyo dısosan 15 takıcan 60 yanak yola dewam:good:

KaptaN55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.google-tc.com
murat abi 1.4 motor arabaya 17 jant takarsan zorlanırsın...sürtme olayına gelince...bu herşeyden önce ofsetle alakalı birşey...eğer jantının ofseti normalse 205 lastikle çok güzel bir görüntü elde edebilirsin...mesela bende 205 50 17 var sürtüyor...ofsetim çok fazla...ama arkadaşlar 215 takıyor sürtmüyor...bir de yaylanma ve ağırlık halinde sürtme var...bu da yaylarla alakalı birşey...spor yay takarak rahat edebilirsin

kesanlee

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla kardesım 16 ınc taktım 195 40 16 altı aldı alsfata bıyere gırıp cıkamadım 4kişi bındımı evlere senlık oldu sokturdum lastıklerı 205 50 16 aldım suspansyan bıraz daha ıyı sertlesıyo yanaklar ınceldımı suspasyon sertlesıyo esneme payı azalıyo ya takıcan hem goruntu performans ıcın yada suspansyonu dusunuyosan konforumu bozuyo dısosan 15 takıcan 60 yanak yola dewam:good:

16 inc de dahi 4 kişi binince sorun yaşadın yani? o zman bu 17 lerle nasıl geziyor bu arkadaşlar yahu:) bu konuya yabancıyım arkadaşlar.. işe hakim olanlar lütfen biraz daha bilgi ...

kesanlee

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
murat abi 1.4 motor arabaya 17 jant takarsan zorlanırsın...sürtme olayına gelince...bu herşeyden önce ofsetle alakalı birşey...eğer jantının ofseti normalse 205 lastikle çok güzel bir görüntü elde edebilirsin...mesela bende 205 50 17 var sürtüyor...ofsetim çok fazla...ama arkadaşlar 215 takıyor sürtmüyor...bir de yaylanma ve ağırlık halinde sürtme var...bu da yaylarla alakalı birşey...spor yay takarak rahat edebilirsin

tezcan merhaba;
17 ve 16 da sorun yaşayacaksam kesinlikle almayacağım. çünkü aracımı babamda kullanıyor arada ve 5*6 kişi binileceği zamanlar olacak... peki yay taktırdıgımda sürtme olmayacak anladığım kadarıyla ama buda konfordan alıyor sanırım? biraz açabilirmiyiz konuyu?

önder61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar merhaba;

bu konuda açılan konu çok farkındayım ama benim sormak istediklerim olayın farklı bir boyutu. Genelde hangi jantı almalıyım gibi sorular sorulmuş,
Benim ise merak ettiğim şey 1.4 motor astra g ye 17 inc jant takmam halinde karşılaşacağım zorluklar yada faydalar.. yani 17 jant takınca lastikler mecburen incelecek ve yay taktırmayıda düşünmediğim için araca, ailecek bindiğimizde sürtme yaparmı. yada bagaja ağır bişiy yüklediğimde..?
Aynı şey 16 inc taktığımdada geçerli olurmu?
Bu 2 jantta araçtaki konforu bozarmı? ve yakıt nasıl değişir?

Eğer 17 yada 16 da sorun yaşayacaksam momo gtr 15 inc taktırmayı düşünüyorum. 15 inc momo gtr dan 17 deki zerafeti yakalamam mümkünmü sizce? Deneyen yada bilgisi olan arkadaşların yardımlarını rica ediyorum
Kolay gelsin..
16-17 inç senin aracı zorlar
bizim 15 inç 1.6 motora

ama şunuda diyim 15 inç alacaksan kesinlikle krom jant düşün derim
biz jantı almadan önce ön lastiğe momo gtr tuttu adam arkaya bizim kromları momo bizimkinin yanında çok sönük kaldı :hıh:
tabi o momo 17 -18 inç olsa canavar gibi olur ama 15 inçte pek havası yok o yüzden krom jant tavsiye ederim yolda giderken herkes dönüp jantlara bakıyor ;)

Son düzenleme:

KaptaN55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.google-tc.com
tezcan merhaba;
17 ve 16 da sorun yaşayacaksam kesinlikle almayacağım. çünkü aracımı babamda kullanıyor arada ve 5*6 kişi binileceği zamanlar olacak... peki yay taktırdıgımda sürtme olmayacak anladığım kadarıyla ama buda konfordan alıyor sanırım? biraz açabilirmiyiz konuyu?

abi taktığın yaya bağlı olarak konfor işi değişir...ama orjinalin konforunda olmaz...bunun yanında güzel bir yol tutuş elde edebilirsin...ama herşeyden önce senin motorun 1.4 ....hem jant büyütme hem yanak büyütme motoru çok zorlar

BURAK53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
1,4 17 jantla zorlanırsın surtme ısdınıde yayla cozersın ama konforu fazla armayacaksın yol tutusun ıyılesıyor tabı yakıtta artıyor
40 yanakla ben bas edemedım arabam alcaldı 50 yanakla bu sorunu cozdum :good:

kesanlee

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar yorumlarınızdan anladığım kadarıyla 17 jant 1.4 motora olmayacak. 16 takmanında anlamı yok sanırım? o zman 15 inc momo gtr ı deneteyim arabaya. olmazsa ona benzer hafif bi jant bulmam gerekecek.
Öneri ve yardımlarınız için teşekkürler..

Pehlivanoğlu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
16 ile ince yanak lastiğin anlamı olur ama sen bilirsin. güzel görüntü olur. hem sarsıntı ve sestede pek bi fark yaratmaz heralde.