Astra Fiyatları Düştü ?!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

srd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugün baktığım üzere astra fiyatları düşmüş. Ben aracın siparişi verdiğim vakit araç stok fiyatı indirimsiz 58.837 tl idi. Şu anda 57.519 olarak gözüküyor. Benim aracım özel sipariş olduğu için sipariş süresi boyunca zam gelir korkusuyla peşin aldım daha dogrusu sipariş verdigim tarihten 2 hafta sonra ödedim aracın bedelini. Ee şu anda aracın fiyatı düşmüş bu inanılmaz derecede canımı sıktı. Zaten geçenlerde Opel Balkan'dan şu an aldığım fiyata göre 200 tl daha uygun fiyat aldım ki telefondan bu da. Pazarlık yapılabilir demişti konuştuğum bayan. Nolucak şimdi bu durumda arada 1.300 lira daha fazla ödedim ve aracım daha gelmedi. Ne yapabilirim ? Umarım iade yaparlar çünkü aksi halde araç gelmeden bu olanlardan ötürü bir soğukluk geldi bana. Gerçekten de insanı üzüyor böyle şeylerin olması. Tavsiyelerinizi bekliyorum..

astaa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra Fiyatları Düştü ?!

1.6 mıydı aracınız size söyleneın fiyat neydi su an nedir ?

omergokbulak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.yerlikuyum.com

5 kuruş alamazsın bayiler bu konuda çok acınasız oluyo! Yaşadığım için biliyorum.

astaa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bencede kesinlikle alması gerek... ևünkü ben gtc siparişi vereceğim dedikleri şu 67-68  tl tutar..+ veya -  çünkü Türkiyeye girdiği gün opel in bayii ye kestiği andaki meblağ ne ise o ücretide eğer bi miktar kar koyarsa o şekilde tüketiciye yansıtması gerekir...

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

srd link' Alıntı:
Bugün baktığım üzere astra fiyatları düşmüş. Ben aracın siparişi verdiğim vakit araç stok fiyatı indirimsiz 58.837 tl idi. Şu anda 57.519 olarak gözüküyor. Benim aracım özel sipariş olduğu için sipariş süresi boyunca zam gelir korkusuyla peşin aldım daha dogrusu sipariş verdigim tarihten 2 hafta sonra ödedim aracın bedelini. Ee şu anda aracın fiyatı düşmüş bu inanılmaz derecede canımı sıktı. Zaten geçenlerde Opel Balkan'dan şu an aldığım fiyata göre 200 tl daha uygun fiyat aldım ki telefondan bu da. Pazarlık yapılabilir demişti konuştuğum bayan. Nolucak şimdi bu durumda arada 1.300 lira daha fazla ödedim ve aracım daha gelmedi. Ne yapabilirim ? Umarım iade yaparlar çünkü aksi halde araç gelmeden bu olanlardan ötürü bir soğukluk geldi bana. Gerçekten de insanı üzüyor böyle şeylerin olması. Tavsiyelerinizi bekliyorum..
serdar aynısı banada olmuştu 2012 ilk parti aracı aldıgım ıcın pahalıya gelmıştı
sonradan fıyat düştü yapacak bişey yok

xylent

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

astaa link' Alıntı:
bencede kesinlikle alması gerek... ևünkü ben gtc siparişi vereceğim dedikleri şu 67-68  tl tutar..+ veya -  çünkü Türkiyeye girdiği gün opel in bayii ye kestiği andaki meblağ ne ise o ücretide eğer bi miktar kar koyarsa o şekilde tüketiciye yansıtması gerekir...

Araç alırken iki seçeneğiniz oluyor bildiğim kadarıyla. Fiyat sabitlemek istemezseniz ödemeyi aracı teslim alacağınız anki fiyatına göre yapıyorsunuz. Bu durumda aracın fiyatının artması riskini de göze alıyorsunuz tabii. Diğer yandan fiyatı siparişi verdiğiniz anki fiyat üzerinden sabitlerseniz, sonradan fiyat düşse bile farkı geri alamazsınız. Bu durumda da aldığınız risk aracın fiyatının düşmesi oluyor. Bu durumda tek yapabileceğiniz kaporayı yakıp aracı almaktan vazgeçmek diye biliyorum. Tabii bayi iyi niyet adına bir şey yapabilir belki ama yasal olarak böyle bir zorunluluğu yok.

astaa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Benimde bildiğim kadarıyla;
özel sipariş arabalarda gelene kadar net fiyat olmuyor... Ama serdar anlaşmış ve bu şekilde konuşmuşlar ise yapacak bişi yok... Niyete kaldı iş...

xylent

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Benim bildiğim kadarıyla da diğer markaların bayileri özel siparişte fiyat sabitlemeyi kabul etmiyor; çünkü aracın fiyatı yükselirse zarar edeceklerini biliyorlar. Opel bayileri bu konuda biraz çakallık yapıyor olabilirler, belki de fiyatların düşeceğini bildikleri için sizin o anki fiyat üzerinden anlaşmanız işlerine geldi ve kabul ettiler. Diğer türlü bunu göze alırlar mı bilemiyorum.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Valla sağolsunlar Edremit Opel "eğer fiyatlar düşerse anlaştığımız fiyattan da düşeriz" demişlerdi.

Bu arada oynak fiyat politikası aracın 2. el imaj ve değerini olumsuz etkiler. 046thumbsdown

astaa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

tahmin ediyorumki arabaların en pahalı sezonu şu anki zaman ... ֖numuz yaz ve spor arabalar revaşta olur düşüncesindeyim... Yaz sonuna doğru düşer diye düşünüyorum  023hm

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...