Astra Fabrika Çıkışı Goodyear NCT 5 Lastiklerinden Memnun Olan Var mı?

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astra 'da fabrika çıkışı olarak koyulan bir lastik. Aldığım aracın üzerinde bunlar geldi. Bazı arkadaşlarıma Continental Contact 2 gelmişti.
Özetle, hiç memnun değilim Goodyear'ın bu serisinden. Yazlık-kışlık değişimi yaptırırken lastikleri biraz inceledim. Kıştan önce 5 bin km civarı kullanmıştım. Dış omuz tarafında birkaç noktada başlamış aşınmayı görünce şaşırdım. Lastik kolay aşınıyor ve ıslak zemin kavraması iyi değil. Ekleyeyim; sert frenaj ve kontra kalkışlar yapıp patinaj çektiren biri değilim. Lastik havalarını düzenli kontrol ederim.

Bu lastiklerden memnun olan var mı?

ahmet tarakcı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı lastik bizde de var. Goodyear'ın satışı kalkan lastiklerinden sanırım. Ama internette araştırdığım kadarıyla Goodyear'ın iyi lastiklerinden biriymiş. Tanesi 280-300 TL arasında olan lastikler. Aracımız 4 bin km'de ve şimdiye kadar ıslak zemin veya kuru zeminde bir problem yaşamadık. Kullandığımız yol ise soğuk asfalt denen zımparadan farkı olmayan yollar ve herhangi bir aşınma belirtisi yok.

Al Paciona

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Goodyearın en vasat lastik serisiymiş.
Goodyear yetkili bayii o şekilde söylemişti.
Bende 18 bin km yapmış NCT/5 leri kışlık takmak için çıkardığımda öndeki lastiklerin arkaya göre 2 kat aşındığını gördüm. Üstelik Ankaraya giderken hava zaman zaman -2 dereceye kadar düşmüştü (ekim ayında) yol tutuşu hiç yoktu.
Resmen yusufla beraber gitik Ankaraya kadar.
Şimdi o çok aşınmış ön lastiklerimi haftaya kışlıkları değiştirirken arkaya taktıracağım.
Netcie olarak soruna gelirsek ben membun değilim. sesli lastik ve çabuk bitiyor.

şu;http://www.goodyear.eu/tr_tr/tires/excellence/index.jsp?from=tyrefinder

yada bunu;
http://www.goodyear.eu/tr_tr/tires/efficientgrip/index.jsp?from=tyrefinder

tercih ederim ben ama fiyatlarını bilmiyorum.

Açıkcasyı yeni yazlık lastik alacağım zaman Japonlardan şaşmayacağım.

FH795

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çok yanlış ve hatalı lastik

allah kahretsin aldıgım güne o lastikleri 2 gün sonra balonlaştı kabuklaştı