astra f otomatik aşırı yakıt sorunu

rexetce31

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mrb arkadaşlar 1 ay önce astra f 98 1.6 16v ecotec motor otomatik vites bi araç aldım aracın lpg si arzalıydı yaptırdım regulatör hortumlar filtreler ve enjektör takımı sıfır takıldı arac benzinde 70krş lpg 57 krş yakıyor bu bana bir hayli fazla geldi bukadar yakmasını beklemiyordum bobin buji buji kablosu motor yagı şanzuman yagı trigeri her şeyi yeni fakat aracın yakıtı düşmedi launc ve delpi cihazlara bagladık ama hiç bir arza kodu yok araçta sorun ne olabilir bukadar yakmasına sebep nedir??

tuleybihayat

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Aynı araç bende de var, sürekli kısa mesafe kullanıyorum. Bir depo LPG ile 250 km gidiyorum, 13 litre yakiyorum. Uzun yolda 9 litre yakiyorum. Yakıt en iyi uzun yolda ölçülür bence [emoji106]

RNE-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

rexetce31

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arac sehir ici 18 19 litre yakiyor araci antepten aldim lpg si arzaliydi antepten hatay a 190 km hizim 90 ile 110 arasi 17 litre benzin yakti normalmi sizce bence degil hemen lpg yi yaptirdim az yakar dedim ama benzinden assagi kalir yani yok

mehmetx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benimde vardı otomatik astra f tam 11 yıl bindim bendeki de çok yakıyordu geçen sene sattım o zamanki lpg fiyatlarına göre en son şehir içi 40krş, şehir dışı 25krş yakıyordu. Ankara'da kış gelince kasım sonu benzin deposunu fullerdim ama ocak sonuna yine benzin biterdi.

tuleybihayat

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Bizim araçta yakıt fazlalığı deyince akla ilk gelmesi gereken şey oksijen sensörü belki de...
Kontrol ettirdiniz mi?
Ayrıca ısı sensörleri.

rexetce31

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracta arza lambasi yanmiyor ilk aldigimda yaniyordu hava akis bozuk dediler meger kablosu kopmus tamir ettik lamba söndü cihazla kaydida sildik bidaha yanmadi elimde launc arza tespit cihazi var sanzumanda 10 tane arza gosteriyor voltaj hatasi hepsi şanzumanciya gosterdim mekanik bi sorun yok elektiriksel sorun var dedi
1- otomatik vites degisim suresi cok uzun
2-Tork kontrol voltaji dusuk
3-otomatik şanzuman yag sicaklik sensor voltaji dusuk
4-roket musur voltaji dusuk
5-gaz kelebegi (tps) sensoru voltaji yuksek
6- sanzuman giris devir sinyali yok
7-vites hidrolik hatasi
8-solenoid 2-3 voltaji dusuk
9- solenoid 2-3 voltaji yuksek
10-basinc ayarlama solenoid voltaji düşük
Bunlar ne denli araci etkiler arac normal gidiyor 4 vitesede geciyor sadece 1 den 2 ya gecerken biraz kararsiz gibi birden gecip hizlaniyor. Ne motor arza lambasi nede şanzuman arza lambasi yanmiyor ama lambalar saglam kontagi acinca yaniyor arac calisinca sönüyor.