Astra F Kullanıcıları Buraya

hknnn

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
4 amortisörü 200 liraya almıştım. Monroe marka gazlı amortisördü hemde.

siz, ne zaman almıştınız? Ben birkaç gündür nette fiyatlara bakıyorum monreonun yağlısının adet fiyatı genelde 90/95 arası (önler) ben de biraz araştırmadan almak istemiyorum. Dün son gösterdiğim usta bu kadarcık sese değiştirmeye değmez dedi kafam karıştı.

tunerrus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bakalım bugün nerde karşılaşıcaz :D

Valla karşılaşıyoruz da sen ters sokaklara dalıp basıp gidiyorsun :D

siz, ne zaman almıştınız? Ben birkaç gündür nette fiyatlara bakıyorum monreonun yağlısının adet fiyatı genelde 90/95 arası (önler) ben de biraz araştırmadan almak istemiyorum. Dün son gösterdiğim usta bu kadarcık sese değiştirmeye değmez dedi kafam karıştı.

Ben geçen sene aldım. Ama benim sanayide biraz torpilim var babam otosanayide 25 yıllık esnaf herkesi tanır parçacı azıcık indirim yapmıştı. :D

kpk06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
beyler astram var motorda oynama yapmak istiyorum ne yapabilirim astra dan fazla anlamıyorum ama sahinden iyi yanlız motorda biraz oynama yapmak istiyorum ne yapa bilirim 20 25 beygir yükselse hiç fena olmaz 1,6 arabam

isokal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.6 16V yağ kaçağı

Arkadaşlar X16XEL motorumun üst tarafında ve yag kapagında yağ kaçakları gördüm.Ayrıca üst taraftan hafif duman ve kokuda geldi çektim evin önüne yatırıyorum.bi ara alta bakınca motor altında da sanki yağ kacağı görmüştüm.Tamirciye sordum contadandır dedi.Sizce üst takım contayı (http://www.opelgm.com/Opel-Astra-F-X16XEL-Ust-Takim-Conta,PR-2290.html) değiştireyimmi yoksa sadece emme ve egsoz contalarınımı(http://www.opelgm.com/Opel-Astra-F-X16XEL-Ust-Kapak-Contasi-Ekzoz-Emme,PR-2292.html) değiştireyim?

Bu sorunu yaşayan aradaşlar varsa bilgilendirirse sevinrim teşekkur ederim...

hknnn

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar, özellikle arabayla biraz km yaptıktan sonra rölantide gaz verip saldığımızda bir pot pot ya da homurtu sesi geliyor. Üç dört ustaya dinlettim hepsi de boğazın homurtusu dedi, normal dedi. Daha önce gelıyor muydu bilmiyorum hiç dikkat etmedim. Ses, sadece kaputu açıp ordan gaz verip bırakırsanız ya da içerden biri gaz verip bırakırsa bu sesi yapıyor. Yani gazı verirken değil, bırakırken yapıyor. Araba, 98 model 1.4gl tek nokta enjeksiyonlu. Benzinde de geliyor mu dinlemedim ama LPG'de gelıyor. Özellikle de peş peşe yüksek devirlere kadar gaz verirseniz ama dediğim gibi verirken değil gazı bırakıp rölenti normal seviyesine inerken.

isokal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tahmininiz dogru Emre bey.Teşekkurler.Haftasonu tamircime gittim amortisörleri değişti ses gitti.