Astra Classic III dizel neden artık getirilmiyor?

eser06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2012 yılı fiyat listesinde astra classic için dizel seçenekleri yok. sadece benzinliler var. ayrıca 2 donanım seçeneği sunmuşlar. cruise, sis farı, digital klima, sensörler vs. olmayan essentia ve demin saydıklarımın olduğu essentia konfor paketi. Bu satış politikasının sebebi ne olabilir. benim aracım astra h dizel easy. bu durumun benim aracın 2. el piyasasını artıracağını düşünüyorum. zira piyasa da dizel otomatik araç bulmak zaten zordu. bu durumda bizim araçlar prim yapar diye düşünüyorum siz ne dersiniz?

ern1402

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
artık astra j ler çıktığı için ellerinde kalan astra h larıda satıyorlar daha yenilerinin gelecegını dusunmuyorum zaten 2005den bu yana üretilen bir kasaydı artık yerini cdti astra j lere bırakabilir... Ama bunun sonucunda sıfır alıcak vatandaşlar astra j yi mi yoksa 2 el astra h ımı düşünür orası insanların bütcelerine bağlı bir durum ama 2 elde şuan kinden daha fazla pahalı olacaklarını sanmıyorum ...

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Yani J lerin fiyatlarında düşüş olursa h lardan daha da fazla satacaklardır bence. J ler gerçekten çok güzel arabalar. 50-55 bine reno megane safkan diye satılan arabayı almaktansa j gibi bir göz alıcı arabayı alırım daha mantıklı diye düşünüyorum.

fb_erol_1317

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bana göre h kasalar dizelde otomatik seçeneğiyle j lerden daha ucuz ve daha çok tutuluyordu j nin satışlarını etkilediği için dizelinin satışını bitirip j lere yol açıcaklar:)

eser06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
artık astra j ler çıktığı için ellerinde kalan astra h larıda satıyorlar daha yenilerinin gelecegını dusunmuyorum zaten 2005den bu yana üretilen bir kasaydı artık yerini cdti astra j lere bırakabilir... Ama bunun sonucunda sıfır alıcak vatandaşlar astra j yi mi yoksa 2 el astra h ımı düşünür orası insanların bütcelerine bağlı bir durum ama 2 elde şuan kinden daha fazla pahalı olacaklarını sanmıyorum ...

elde kalanların satıldığı olayına katılmıyorum. Astra h astra classic olduğu zaman ufak ta olsa makyaj yapıldı. Yani yeni üretim. Zira benzinlisi satılmaya devam ediyor. Astra j ler gerçekten güzel araba. Anneme aldık geçen sene kasımda. Ancak benim dediğim piyasa artışı olayı dizel otomatik astralarda. j kasalarda henüz otomatik seçeneği yok. aslında b ve c segmentinde dizel otomatik seçeneği çok azdı. astra h ında kaldırılmasıyla bu seçenek iyice azaldı. astra h fiyat ı ve donanımıyla bu pazarın çoğunu kaptı. dizel otomatik astralar zaten 2. elde iyiydiler. ben geçen sene mayıs ayında önce 1-2 yaşında 2. el baktım ancak bulmak ne mümkün. olanlar da ateş pahasıydı. o yüzden sıfır aldım. piyasa da bu arabaların ne denli çok olduğu hepimizin malumu. ancak 2. elde karaborsa. bu yeni durumun piyasasını artıracağına inanıyorum. Kaldırılma sebebini astra j ya da başka bir modele fabrikada yer açmak, ayrıca astra j nin önünü biraz daha açmak olarak görüyorum. Ben mayıs ayında araç alırken satıcılar astra h satışının j nin önün en kötü başabaş olduğunu söylemişti. Eğer durum 2011 sonuna kadar böyle devam ettiyse opel yeni yatırımını korumak için böyle bir karar almış ta olabilir. Ben ce haklılar da. Ama j fiyatları da biraz düşmeli. çok pahalı. biz kasım ayında 1.4 sport active select i 51000 e aldık. benzinli bir araç için çok para bence.

drastra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astra J lerdeki motor farklı sanırım artık 90hp lik CDTI leri leri üretmek artık mantıklı gelmiyor zaten son araçları incelediğimde hepsi tek banttan çıktığı izlenimi verdi bana benim 2006 model İngiltere Vauxal fabrikasında üretilmiş ama 2010 ve sonrası Essentia modellerinde kadran kıyılarındaki gri çizgiler yok mesela. Türkiye de çok satıyordu ve fiyata bakınca alınacak araba idi ama adamlar dünya pazarının hesabını yapıyorlar. Umarım J kasasıda bukadar istikrarla devam eder ve bundan sonraki aracım olur.

harunozer59

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
euro 4 motor olduğu için H lar gelmeyecek bizzat servisten aldım bilgiyi dizeller gelmeyecekmiş...

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Başlangıcı olan herşeyin bir sonu olacak sonuçta :rolleyes:
H kasa Astra dizeller çok iyi satış rakamlarına imza attı.

eser06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aslında belki de çok ucuzlamadan, kalitesi düşmeden tamemen lkaldırılması da iyi olabilir

clasic3

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hala var ve geliyo

arkadaşlar astra classic 3 dizel hala var ben yeni aldım