astra classic 3 easytronic vites geciş sesi

hasanustun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
daha once boyle bır konu oldugunu bılıyordum.ama malesef konuda bu problemden baska hersey konusulmus.hatta ben de bu konunun sonunda benım aracımda boyle bır sesın olmadıgını yazmısım.ama suan bu sesı ben de duyuyorum.onceden dıkkat etmemıs olabılırmıyım bılmıyorum ama suan barız sekılde duyuyorum sesı.
bahsettıgım konunun lınkı

http://www.opelim.net/forums/showthread.php?t=75763&highlight=easytronic+classic+3

kısaca burada da yazmak ıstıyorum.dıyelım kı aracı parkettım.bır gun sonra tekrar bınmek uzere calıstırdım.arac manuel modda veya otomatık modda ıken 1.vıtesten 2.vıtese gecerken bır sıkırtı sesı gelıyor.bu ses geldıkten sonra yanı arac ısındıktan sonra tekrar bu vıtes gecısınde ses gelmıyr.dıger vıtes gecıslerınde zaten hıc gelmıyor.sadece sogukken 1-2 arasında gelıyor. aynı tecrubeyı yasayan arkadasların yorumlarını beklıyorum.
tesekkurler

Astra'm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Vites Attırken Küt küt diye bi ses se soğukken oluyor fakat rölentide durunca biraz yani kendini bulunca araç düzeliyor yada bana gelmiyor :)

mdemircili

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba,
Bahsettiğiniz ses ESP devreye girerken (1.-2. vites aralığı değil, aracın hızı 20 km ye ulaştığında) sol alttan gelen tıkırtı olabilir. Ve aracı her stop edişinizden sonra yani her start tan sonra ilk 20. km ye çıkarken duyarsınız.