Astra CDTI Geç çalışma+beyaz duman

seyyahfrm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bayramdan önce araca bakım yaptırdım yaklaşık 1 hafta sonra 750 civarında yol gittim ( Memlekete ) Akşam aracı parkettim sabah çalıştıracaktım araç bir kaç kez marşa bastıktan sonra çalıştı ve ondan sonra özellikle uzun süre beklemelerde örneğin hafta sonu 1 gün hiç çalıştırılmadığında ertesi gün aynısını yapıyor zor çalışıyor ve bu zorlanma sırasında aşırı bir beyaz duman atma durumu var.Bu konuda yardımcı olmanız mümkünmüdür sebep ne olabilir acaba ?

Bu arada Aracım 2006 model 114000 de

Son düzenleme:

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kızdırma bujilerine baktırdınmı? km bakarsak hiç değiştimi?

seyyahfrm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben aracı 91000 km de almıştım bende değişmedi önceki sahibi değiştirdimi bilmiyorum doğrusu.

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Ben aracı 91000 km de almıştım bende değişmedi önceki sahibi değiştirdimi bilmiyorum doğrusu.

Zamanı gelmiş de geçmiş, değiştirmeniz gerekmekte. Değiştirdikten sonra büyük ihtimal düzelir.

seyyahfrm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Anladım hocam teşekkür ederim,En yakın zamanda sanayiye ustaya uğramak gerek sanırım.Birde şöyle bir durum var çalıştırmadan sonra çıkan duman çok kötü kokuyor yakıttan kaynaklı olabilirmi acaba Opetten alıyorum sürekli.

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Anladım hocam teşekkür ederim,En yakın zamanda sanayiye ustaya uğramak gerek sanırım.Birde şöyle bir durum var çalıştırmadan sonra çıkan duman çok kötü kokuyor yakıttan kaynaklı olabilirmi acaba Opetten alıyorum sürekli.

Kızdırma bujiniz, kızdıramadığı için zor çalışıp, yanmamış mazotu dışarı atıp, katalitik konvertoru de tıkıyorsunuz. Duman nedeni yanmamış mazot, istasyon ile alakalı değil.

seyyahfrm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kızdırma bujiniz, kızdıramadığı için zor çalışıp, yanmamış mazotu dışarı atıp, katalitik konvertoru de tıkıyorsunuz. Duman nedeni yanmamış mazot, istasyon ile alakalı değil.

Aracın sesli çalışmasına etki edermi acaba bu meret ?

seyyahfrm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkür ederim ilginiz için,Bir ustaya göstermekte yarar görünüyor.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
soğukta vuruntulu sesli çalışması diesellerde normal sonuçta soğuk motorda hava fazla emilir ve bu pistonlarda sıkıştırma (30-35 bar basın) ve bu anda sıkışma ile 950 dereceye varan ısınmadan doğan patlama ile yakar...ve buda motorun sesli çalışmasına sebep verir...sen kızdırma bujilerini değiştirt hemde 4 ünü tek değişme