Astra Bertone Spor Yay Önerisi

krcn87

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar merhaba ,
Araniza yeni katilan birisi olarak sizlerden bir ricam var

2001 model 2.2 beryone sahibiyim
Aracim orjinal haliyle duruyor.
Araci yere yaklastirmak istiyorum cok havada
Geliyor gozume onerisi olan var mi
Orjinal helezonlari isitmayi mi yoksa spor yay
Takmami mi onerirsiniz yardimci olursaniz cok
Sevinirim

fourtyseven

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
spor yay alsanız 400 tl cıvarı ancak 1000 tlye coıloverler var yukseklik ayarı yapılabılıyor bence bertone coıloverı hak eden bır arac

krcn87

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Valla hocam kac gundur dusunuyorum araştırıyorum
Acikcasi maddi acidan da 1000 tl zorlar.
Yay arastirdim ama guvenilir bir yer bulamadim
Birde soyle bir sorun var aracimin onler dusuk arkalar
Yuksek ve sordugum yerler 4.5 cm onleri 3 cm arkalari
Dusurmemi soyluyorlar belkide ellerinde olan mali
Satmaya calisiyorlar çözemedim fazla

fourtyseven

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
spor yaylar spor amortisörle verimli olur yoksa ufak tefek ses yapabılıyor ama cok guzel bır görüntü ve yol tutuşu oluyor tavsıye ederım bu acıdan yere yaklaşma konusunda da 4.5 cm guzel bır deger aracın resımlerını koysanız daha guzel olur lastık ebatı vs nedır görebiliriz

krcn87

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Resmi eklemeye çalıştım sanirim olmadi telefondan
Beceremedim galiba eklemeyi

Ekli dosyalar

• 20140202_153905~2.jpg
    20140202_153905~2.jpg
    92 KB · Görüntüleme: 36

eran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Spor yay takınca istediğiniz görüntüyü yine alamayabilirsiniz. Yani istediğiniz gibi düşmeyebilir. Böyle durumlarda soğuk pres seçeneği devreye giriyor. Sağlıklıdır veya değildir bu sizin kişisel tercihiniz ama soğuk presle istediğiniz kadar aracı düşürebilirsiniz.
Yay kesme işini kesinlikle tavsiye etmem. En sağlıksız yöntemlerden biridir.
Ankarada meşhur bir amortisörcü var. Adamlar işin ehli. Reklama girmesin diye yazmıyorum. Bir araştırın oradan derim.

fourtyseven

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lastik ebatı 195/55/15 sanırım önler bayağı bir havada duruyor 4.5 cm düşürebilirsiniz sürtme yapmayacaktır arkalar içinde 3 yeterli bence daha aşağısı sıkıntı olabilir daha önce bahsettiğim gibi ses yapma riski var onuda ön helezonların alt kısmından iki dilimine hortum geçirerek halledebilirsinz

krcn87

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Spor yay takınca istediğiniz görüntüyü yine alamayabilirsiniz. Yani istediğiniz gibi düşmeyebilir. Böyle durumlarda soğuk pres seçeneği devreye giriyor. Sağlıklıdır veya değildir bu sizin kişisel tercihiniz ama soğuk presle istediğiniz kadar aracı düşürebilirsiniz.
Yay kesme işini kesinlikle tavsiye etmem. En sağlıksız yöntemlerden biridir.
Ankarada meşhur bir amortisörcü var. Adamlar işin ehli. Reklama girmesin diye yazmıyorum. Bir araştırın oradan derim.

Tahmin ettiğim ise ivedikte bir amortisörcü yarım saat önce gittim jant lastik değişmeyeceksen ısıtıp indirelim dedi 3 cm veya 3,5 cm hiçbir problem sürtme vs yaşamazsın dedi yay takmak istersen dedi sana kalmış 400 tl işçilikle 500 tl yi bulur dedi.
Bilemiyorum ne yapsak :( :( :(

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 13:20 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 13:17 ----------

lastik ebatı 195/55/15 sanırım önler bayağı bir havada duruyor 4.5 cm düşürebilirsiniz sürtme yapmayacaktır arkalar içinde 3 yeterli bence daha aşağısı sıkıntı olabilir daha önce bahsettiğim gibi ses yapma riski var onuda ön helezonların alt kısmından iki dilimine hortum geçirerek halledebilirsinz

araç normal düz zeminde durduğu zaman önler de çamurlukla lastik arası 1.5 parmak zor giriyo arkalar 3 parmak rahat giriyo çoğu kişide öyle söyledi ama önler 4.5 arkalar 3 cm diye ancak arabanın önü düşük arkası yüksek

opel arması olmasa eski 90 lı yılların arkası kalkık taksisi sanacağım :)

fourtyseven

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence en guzel görüntü bu bertone için ha kullanımı nasıldır bilemem bu aracta 205/40/17 lastık + 3 cm lık spor yay oldugunu dusunuyorum ancak dedıgınız gıbı orjınalınde bır ıkı parmak ancak bosluk varsa 3 cm den fazla dusurmeyın ben orjınalınden yanayım helezonda ısıtma press işlemlerine karsıyım celık dokulurken belli oranda su verılıyor ısıtılıp preslenen çelik su kaybettıgınden daha sert bir hale geliyor buda esneme özelliğini kaybetmesine neden olur kırılabılır kasıslerde fılan riskli derim..

Ekli dosyalar

• Astra Bertone (19).jpg
    Astra Bertone (19).jpg
    98.5 KB · Görüntüleme: 30
  • Astra Bertone (48).jpg
    Astra Bertone (48).jpg
    99.5 KB · Görüntüleme: 24

eran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tahmin ettiğim ise ivedikte bir amortisörcü yarım saat önce gittim jant lastik değişmeyeceksen ısıtıp indirelim dedi 3 cm veya 3,5 cm hiçbir problem sürtme vs yaşamazsın dedi yay takmak istersen dedi sana kalmış 400 tl işçilikle 500 tl yi bulur dedi.
Bilemiyorum ne yapsak :( :( :(

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 13:20 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 13:17 ----------

araç normal düz zeminde durduğu zaman önler de çamurlukla lastik arası 1.5 parmak zor giriyo arkalar 3 parmak rahat giriyo çoğu kişide öyle söyledi ama önler 4.5 arkalar 3 cm diye ancak arabanın önü düşük arkası yüksek

opel arması olmasa eski 90 lı yılların arkası kalkık taksisi sanacağım :)
Isıtarak mı :( Bildiğimiz sanayilerde Şahin'lere yapılan yöntemle mi yani :confused: