Astra aracınızı yıkatmayın!...

Burock3427

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra aracınızı yıkatmayın!...

Araba işi şans işi hele Opel'de sanırım bu şans unsuru daha önemli. 14-15 aydır hiç bir teknik problem yaşamadım. Sadece bir ara bagaj kapağı tıkırtılı yolda gıcırdamaya başlamıştı 15.000 bakımda söyleyecekken kendi kendine kayboldu gitti. Şeytan kulağına.

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

drfrk link' Alıntı:
hocam noldu senin klima işi? neymiş soğutmama sebebi?

Tam olarak şöyle dediler: "Abi şimdi klimazbırtobililom iyi güzel falan filan. "

Hiçbir şey yapmadılar sonuçta.

ea452

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar 18 Temmuz tarihinde Opel genel merkezle görüşmem sayesinde parça garanti kapsamında değişti. Serviste yaptığım görüşmede bu parçadan çok sıkıntı çeken olduğunu ve hep para ile değiştirdiklerini söylediler.

Ayrıca dalga kıran konusunda görüştüm sipariş verdiler gelince değiştirecekler.

Üzüldüğüm nokta şu ben renodan sonra Opel'de anlayış farklı diye tahmin ediyordum hayal kırıklığı yaşadım. İşler şöyle yürüyor sorunu tespit edersen ve peşine düşersen çözüm var, yoksa şansına ...

selufka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

oncelikle gecmis olsun basincli su ile astrami yikarken arka tampon sag alt tarafi  kirleri cikartmak icin tabancayi yakin tuttum oradan parmak ucu kadar boyayi resmen kazidi  plastik tampon oldugundan su o kadar guclu ki ayagimda terlik vardi paspaslari yikarken ayagima yanlislikla tuttum resmen deriyi kazidi ...basincli su cok dikkatli kullanmak gerekiyor hassas yerler var bunlara cok dikkatli uzaktan sikmak gerekiyor

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Burayı okuduktan sonra arabayı yıkatmıyorum hiç bir yerde.Dün yıkadım kendim hortum bez ve deterjan ile gayet güzel oluyor hemde spor gibi geldi:) Tavsiye ederim gram hasar gram deforme yok içim rahat :)

erkut39

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

[img=800x600]http://m1307.hizliresim.com/1c/s/qqpl4.jpg[/img]

daha teslim almadan önce bu haldeydi benimki. sıfır zımpara ile giderip pütür attılar  teslim ederken bişey kalmamıştı. servisteki yıkama elemanının hatası oldugunu söylediler.. ee demekki bu kronik bir sorun ozaman o parçayı opel daha saglam bir malzemeden yapıp türkiyedeki tüm servislere yollayıp araçlarda olan şikayetlerde ücretsiz degişim yapması gerekir..  ama opel bunu yaparmı??

EmreCan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

power39 link' Alıntı:
[img=800x600]http://m1307.hizliresim.com/1c/s/qqpl4.jpg[/img]

daha teslim almadan önce bu haldeydi benimki. sıfır zımpara ile giderip pütür attılar  teslim ederken bişey kalmamıştı. servisteki yıkama elemanının hatası oldugunu söylediler.. ee demekki bu kronik bir sorun ozaman o parçayı opel daha saglam bir malzemeden yapıp türkiyedeki tüm servislere yollayıp araçlarda olan şikayetlerde ücretsiz degişim yapması gerekir..  ama opel bunu yaparmı??

Geçmiş olsun orayla ucuz yırtmışsınız  special_prayer

anebol

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

benim opelimde hiç boyle bişey yok yıkamacıya goturuyorum

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

anebol link' Alıntı:
benim opelimde hiç boyle bişey yok yıkamacıya goturuyorum
sizin yikamacinin talzigi zayiftir veya uzaktan tutuyordur. Yoksa parca hepsinde ayni.

TeQuiLaS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

֖nceki araçlarımdan edindiğim tecrübeler ışığında yeni aracımı mümkün mertebe yıkamacıya az götürüyorum. ֖nceki aracımı ne zaman  yıkatmaya versem ya kaportasında daha önce olmayan bir çizik buluyordum ya da aracın iç aksamında (direksiyon, vites topuzu, orta konsol) bir deformasyon fark ediyordum.
2012 kasım çıkışlı aracım ilk kez mart ayında boya koruma yapılması için yıkandı, 1 kez benzin istasyonunda su tutturttum, 1 kez de geçen ay yıkattım. Gülmeyin araç 9 ayda 2 kez yıkandı diye  ::) Son yıkamada özellikle bu ön cam çıtalarının durumunu bildiğim için sıkı sıkı tembihledim. Aracı teslim almaya gittiğimde tazyikli su deformasyonu yoktu fakat normalde kirli olduğunu düşündüğüm ön cam plastiğinde kireç gibi kalıntı izlerini fark ettim. Yıkamadaki eleman o bölgeleri sabunlu bez ile defalarca sildiğini, muhtemelen daha önce yıkatılan yerde buralara ilaç (deterjan türü temizleyici) kullandıkları için bu izlerin kaldığını söyledi. Zaten bizim esnaf pek sever başkasına suç atmayı..

Opel markasına böyle komik durumlara düşmek yakışmıyor. Yapmaları gereken tüm Astra'ları servise çağırıp doğru düzgün malzeme ile üretilmiş parçaları araçlara monte etmek.