Astra 1.6 gtc ids yay yardımı ve Bursa opel servisi

onur16

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bir araç almaya karar verdim fakat bazı sorunları var . Araç Bursa da ben İzmir deyim. Bursa için önerebileceğiniz opel servisi hangisidir ? Makineye bağlayacak opel kartı okutacak. Aracın bazı sorunları var , bana göre tabi :) ilk olarak

1- Aracın ids yayları sökülmüş yerine eibach spor yay takılmış.İds+ özelliğini nasıl etkiler?
2-aracın direksiyonunda hidrolik pompa sorunu varmış 300 tl ye halledilir dedi bu doğru mudur ve ciddi bir sorun mudur ? Teşekkürler

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ids yayları değil, amortisörleri kontrol ediyor yanılmıyorsam. Eğer amortisörleri orjinalse ids çalışmaya devam edecektir. Ama yine de oynanmamış olmasını tercih ederdim şahsen. ARaç zaten spor setup'la üretilmiş bir araba zaten.

Direksiyon için de baktırmadan emin olamazsınız. Hidrolik sızdırması vardır veya hidrolik pompası arızalıdır değişecektir muhtemelen.

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
İds+ ın direksiyon kutusu diğer astra lardan farklı tamir takımı yok diye biliyorum . Google arayın ZF Steering System (BMW ye şanzıman üreten firma ) ona göre bakımı 300 TL mi bilmiyorum ...

Yaylardan dolayı amortisörlerin ömrü kısalıyor . Bir amortisörü 800 TL olunca iyi düşünmek lazım ...

onur16

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Servisi aradım. Bana tamir yapmadıklarını değişim yaptıklarını söylediler minimum 1000 tl tutar dediler. Tamir ile uğraşmadıklarını söylediler

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Fiyat çok mu uygun ki.

Yoksa GTC'lerin sorunsuz temizlerini de bulursunuz. Bulunmayan bir araç olsa, uğraşılır da.