Astra 1.6 - 18 Jant

AstRA_ZN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
nasıl yürümemiş sürtme falanmı yapmış öyleyse o hayallerimden wazgeçeyim yoksa performanstanmı demek istedin tam anlayamadım
benim taktığım jant lexani idi.Bu markayı bilen bilir performansla alakası yoktur çil çil gösterişdir olayı. O yüsden ağır bi jant.Gaz tepkimelerinden ağırlaşma olduğunu hissettim.Cadde de sağ şeritten ağır ağır gidip reklam olmaya birebir ama biri yanına gelip ara gaz verirse eywallah dersin:)Ayrıca 35 yada bilemedin 30 yanak lastik takman gerekir ki ona göre yol yok İst'de.Anında balon olursun yani.18'' janta 40 yanak lastik üzerine tanımam....

bugraGT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
astrayı bilemem ama arkdasım focus tdci la bi depoyla 860 km gidiyorudu şimdi 800km

jantta 225/40/18 lastik takılı orjinali 195/60/15 di herhalde

ama 18 alırsan konfor kalmaz yanındaki yolcular tedirgin olur
17 lastikte 45 ynak ideal 45 in altındakilerden hiç iyi sonuclar duymadım zaten opeller sert kafa kalmaz adamda sarsılmaktan :S

adnanguclu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
zaten abartıya gerek yok..sonucta hernekadar jant falan taksakta şehir içinde ya da dısında ıhtıyac ıcın kullancaz o arbayı..orta karar en ideali olur..225 / 45 / 17:D:D

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
açıkçası benımde kafamda 17" var..aracın yukselmesıne gelınce tekerlek çapı 1" artacagı ıcın (1 inch=2,5 cm) aracın 1,25cm yukselır 18" takarsan 2,5cm yükselir:D
17"jant + 3,5cm yay = yol tutuş+görünüm+fren mesafesınde kısalma'dır.
sonuç olarak
x= güvenlik + hatun olur.:D:D
:) hatun olursa pek guvende sayılmazsın jantları değişme

got_the_life

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla türkiye yolları malum hatun olayı içinse cidden jant işe yarıyomu bilinmez ama ufak cocuklar ve diger modlu arabalardan şöl işnce bakış cakıyolar :)

rallyboy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence 18 al arkadaşım. Tabikide jantı güzel dursun diye alıcaksın ama 17 alıcaksan hiç alma derim. Arkadaşlarında dediği gibi hiç bir fark olmaz. Bu arada bende 19 takmak istiorum. İzmir de 20 incli bi asta var. Yanlış hatırlamıyorsam 35 yanak. Bende 220/35/R19 düşünüyorum...:D

adnanguclu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence 18 al arkadaşım. Tabikide jantı güzel dursun diye alıcaksın ama 17 alıcaksan hiç alma derim. Arkadaşlarında dediği gibi hiç bir fark olmaz. Bu arada bende 19 takmak istiorum. İzmir de 20 incli bi asta var. Yanlış hatırlamıyorsam 35 yanak. Bende 220/35/R19 düşünüyorum...:D
aslında 18" demekte haklısınız aldınmı onu alcaksın en az fakat ben öğrenci adamım ince yanak lastık bana zırt pırt sorun cıkarırsa patlarsa falan uymaz bana;) anlarsınız..45 yanaktan ince olsun ıstemıyorum ki 17" 45 yanak en uygunu.bakalım nolcak..

slymnkrt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
zaten abartıya gerek yok..sonucta hernekadar jant falan taksakta şehir içinde ya da dısında ıhtıyac ıcın kullancaz o arbayı..orta karar en ideali olur..225 / 45 / 17:D:D

fotoş güzel olmuş o jantın büyük ebatları warsa al derim bu şekilde olursa süper olur :)
(yaptığın photoshoptan bahsediyorum)

Son düzenleme:

adnanguclu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
fotoş güzel olmuş o jantın büyük ebatları warsa al derim bu şekilde olursa süper olur :)
(yaptığın photoshoptan bahsediyorum)
aklımda öyle bişey yapmak var zaten bu şekilde jant bulursam kaçırmam:D
kendimizi fotoşla avutuyoruz:D