astra 1,4 turbo benzinlide ilk çalıştırma safhası problemi yardım lütfen

yunus tanfer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: astra 1,4 turbo benzinlide ilk çalıştırma safhası problemi yardım lütfen

bülent kardeşim demekki opel de de böyle bir cihaz var ::)) mutlaka serviste bağlatacam ... ayrıca aracımın triger zincirli olduğunuda öğrendim.
thnxx

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

yunus tanfer link' Alıntı:
arkadaşlar 2012 model 1,4 opel astra sedan bezinli aracım var hala 30000 km de ancak ilk çalıştırmada sanki biri arabayı sallıyormuş gibi titreyerek çalışıyor. istanbul anadolu yakasında 2 servise giderek gösterdim her ikiside normal olduğunu söylediler.birde arabayı ilk çalıştırmada kontağı çevirince elektronik göstergeler yanıp söndüğü esnada  göstergeler sönünceye kadar tiz ses yapıyor. bu araçtan kullanan arkadaşlardan sizdeki araçlarda aynen böylemi oluyor.bundan önceki aracım hyundaı i30 benzinliydi. böyle bir tıtreme ve ss olayı olmuyordu.yorumlarınızı bekliyorum

Bunu yazmıştınız buna geçmiş olsun demiştim Yunus Bey :)

orhan123

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Yunus Bey o dediğiniz tiz sesi ben de duyuyorum ışıklar sönene kadar hatta bir iki saniye daha devam ediyor. Ben normal olduğunu düşünüyorum elektronik bi kontrol falan olabilir sensörler açısından. Not olarak aracım 1.4t HB. Titreme konusunda bir şikayetim olmadı.

gradient

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arac ikinci el mi? Şanzuman ya da motor kulaklarindan olabilir. Alttan darbe almadi di mi?

yunus tanfer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

walla aracın alttan darbe alıp almadığını bilmiyorum.aracı alalı sadece 20 gün oldu. expertiz yaptırdım ama böyle birşey diyen olmadı bana  aynısını benim ustam da dediydi .tiz sese gelince onuda haklısınız sensörlerin aktif olduğunda çıkardığı bir ses olduğunu öğrendim ki zaten rahatsız edici seviyede değil.ama mutlaka şu ilk çalıştırmada titreme sorununu çözmem gerek yoksa uykularım kaçacak::)))dizel motorlar ilk çalıştırmada titrer ama benzinli bir araçta ilk defa görüyorum. mutlaka motor kulaklarına da baktıracam ..
  yorum yapan herkese thnxx

Kayserious

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Evet arkadaşım bu problem benim astra 1.4 sedanımda da var. herzaman o sesi çıkarmıyor böyle 10 marşta bir falan. Araç hem sarsıntılı çalışıyor hemde 'tırın tırın' gibi sanki bi saca bi metal çarpıyormuşcasına ses geliyor. 3 saniye sürmüyor sonra sessiz sedasız çalışıyor. Servise gittim sordum. Volandan kaynaklanıyo olabilir dediler. Belki de baskı balatadan dediler. 'bakmamız lazım eğer volandan kaynaklanıyorsa garantiden değişir, eğer baskı balatadan ise garantiye girmez masrafınız işçilik dahil 2200 civarı olur ' dediler. Bari volanı garantiden değiştirin dedim ikna ettim bu hafta sonu götürüp problemi çözecekler sorunu hallettirir hallettirmez yazarım size. 

yunus tanfer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Kayserious link' Alıntı:
Evet arkadaşım bu problem benim astra 1.4 sedanımda da var. herzaman o sesi çıkarmıyor böyle 10 marşta bir falan. Araç hem sarsıntılı çalışıyor hemde 'tırın tırın' gibi sanki bi saca bi metal çarpıyormuşcasına ses geliyor. 3 saniye sürmüyor sonra sessiz sedasız çalışıyor. Servise gittim sordum. Volandan kaynaklanıyo olabilir dediler. Belki de baskı balatadan dediler. 'bakmamız lazım eğer volandan kaynaklanıyorsa garantiden değişir, eğer baskı balatadan ise garantiye girmez masrafınız işçilik dahil 2200 civarı olur ' dediler. Bari volanı garantiden değiştirin dedim ikna ettim bu hafta sonu götürüp problemi çözecekler sorunu hallettirir hallettirmez yazarım size. 
valla haberlerini  bekliyorum kardeşim çok tşk ederim

hüso1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

arkadaşım benimde 2012 sedanım var  bende aynı sorunu yaşamaya başladım araba çalıştırırken sanki motor düsecek  daha önce megan  var idi yıllarca hiç sorun yaşamadım bence hiç normal degil çok rahatsız edici bir durum ne yapmalıyız  ?

Stskeep

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

1.4T 2013 model aracımda aynı şekilde bazen öyle çalışıyor, bi çalışıtoyurm insanlar bana bakıyor :D çıtırtılı bir çalışma sanki :D

harunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aynı araçtan bende de var binlerde kez çalıştırdım, hiç öyle bir ses çıkarmadı, umarım çıkarmaz da.