Astr J Camlar kendiliğinden açılıyor!

Efkan ATALAY

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar.

2012 Astra J araç çok sık olmamakla birlikte zaman zaman kapı kilitlerini açıp 4 camı da beraberinde kendiliğinden indiriyor.
Servis çözüm bulamadı çünkü durum serviste gerçekleşmedi.

Aynı sorunu yaşayan ve çözüm üretebilen var mı acaba?

Hırsızlık ve yağmur gibi konularda tedirgin oluyorum çünkü zaman zaman geldiğimde sabah aracımı o halde görüyorum!

Not: Anahtar mekanizması ile ilgili değil.

Anahtar çok alakasız bir yerde bile olsa aynı durum yaşanıyor.

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sorununuza tam cevap veremem fakat başıma geleni anlatayım siz biraz fikir yürütün belki işinize yarar... vectra a kasa aracımda alarm ve cam kaldrıma özelliği vardı. sol arka cam ben kapıları kilitledikten sonra açılıyordu. elektrikçiye götürdüğümde yanlış hatırlamıyorsam cam kaldırmayı iptal etmişti ve sol arka kapının elektrik kablolarındaki kırıklıkları tamir etmişti ve sorun ortadan kalkmıştı...
sizinkinde alarm cam kaldırma tarzı sonradan eklentiler mevcutmu?

Efkan ATALAY

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba. öncelikle ilginize teşekkür ediyorum. Sonradan takılma yok ancak araç cosmo paket olduğu için orjinalinde var.

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
ben yerinizde olsam öncelikle anahtardan pili söker bir süre böyle denerdim. açma butonu arada basılı kalıyor olabilir. merkezi kilit ve aracın ecu sunu kontrol ettirirdim. birde akünün kutup başlarını söküp 30 dk bekleyin ve takın derim. kolay gelsin.

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cep telefonları dahi hatta bir çok elektronik ürün resetleyince kendine gelebiliyor. arabalarda artık bu tarz resetlemelerle kendine gelebiliyor.Ethem abinin dediği gibi kutup başı sökülüp takılması denenebilir..
http://www.astraownersnetwork.co.uk/showthread.php?135845-Car-opened-its-own-windows-overnight
dışarıda j kasa GTC dede aynısı olmuş sanırım... yazılımsal olabileceğinden bahsediliyor.
comfort özelliği ile cam kapatmayı iptal etmekte bir seçenek...

Son düzenleme:

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
astra j'de bir kaç kişide daha olduğunu duymuştum. yeniden yazılım yüklesinler bence...

echoes

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ethem abinin dedikleri ilk etapta yapılması endoğru olan. olmadı Fatihin dediği gibi yazılıma bakılmalı. serviste elektrikçininde görmesinde fayda var biryerde şase alıyor olabilirde sonuçta kapılar kilitlendiği anda araç aküden gücü kesmiyor, birsüre sonra kesiyor. geceden kutupbaşlarını sökün öyle kalsın bakalım yapıcakmı.

06ali

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar.

2012 Astra J araç çok sık olmamakla birlikte zaman zaman kapı kilitlerini açıp 4 camı da beraberinde kendiliğinden indiriyor.
Servis çözüm bulamadı çünkü durum serviste gerçekleşmedi.

Aynı sorunu yaşayan ve çözüm üretebilen var mı acaba?

Hırsızlık ve yağmur gibi konularda tedirgin oluyorum çünkü zaman zaman geldiğimde sabah aracımı o halde görüyorum!

Not: Anahtar mekanizması ile ilgili değil.

Anahtar çok alakasız bir yerde bile olsa aynı durum yaşanıyor.

Aynı durum bende de oldu .2013 astra j .Sağ tarafta oluştu .sağ ön cam tamamen ,sağ arka cam yarım açılıyordu .birkaç kez oldu .servise götürdü kontrol ettiler herhangi bir şey çıkmadı. yine oldu tekrar servise götürdüm .sağ taraftaki kapı döşemelerini sökmüşler bakmışlar herhangi bir şey bulamadılar. Opel fabrikayı ardım .beni yeniden servise yönlendirdiler hatt araç 3 gün serviste kaldı bana geçici bir araç verdiler. sonuç sıfır. bir şey yok dediler .bu arada söküp takarken sağ arka kapı döşemesinin tırnağını tam oturtamamışlar. kapı tutamağının oradaki kapağın da tırnağını kırmışlar. sizin gibi ustaların sülalesini dedim çıktım geldim .Şu anda arada bir hala oluyor .çözüm yok gibi .bu arada 3 tane servise gösterdim .arabanın çalınmasını bekliyorum ..

Efkan ATALAY

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
06ali aynen katılıyorum kardeşim.