Asta h twinport easytronic lpg sorunu :(

İsmailgulden

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalarr öncelikle... aracımı 2 sene önce aldım, aldığımdan beri üzerinde toplama bir lpg var. İki senedir sorunsuz kullanmaktaydım, bu sene ne olduysa oldu önce devir saati dalgalanmaya başladı, lpgciye götürdüm sorunun lpg den olmadığını bogaz kelebeğinin temizletilmesi gerektiğini söyledi. Neyse temizlettim boğaz kelebeğini, lpg ayarını yaptırdım tekrar. Düzeldi bir müddet şimdi de lpg deyken gaz yememeye, yığılmaya, stop etmeye zorluyor gibi vuruntu yapmaya başladı, vites geçişleri düzensizleşti.Ve arada sırada alttan böyle "pat" sesi geliyor. Yetkili servise götürdüm aracı, benzindeyken kotrol ettiler bir problem bulamadılar. Ben de lpgciye gittim, sorunun lpg de olduğunu benzindeyken bir problem bulamadıklarını söyledim ki lpg ciye gitmeden önce 3-4 gün benzinden kullandım aracı ve hiçbir sorun olmadı, aracımı tekrar sevmeye başladım. Tekrar ayar yaptılar araca. Düzelme olmazsa bujilerini falan değiştir dedi.düzelme olmadı. sizce bujilrde arıza olsa araç benzinde de aynı sorunları göstermez mi? Ne yapmam lazımm :( (Araç 114.000'de astra h twinport easytronic)

kayıboyu11

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
lpg benzine göre daha hassas bir sistem olduğu için hata kaldırmıyor benzinin belli etmediği ufak tefek arızalar lpg de çok daha büyük sorunlara yol açabiliyor. bana sorarsan lpg nin en büyük dezavantajı arızanın nerden kaynaklandığını birtürlü bulamıyorsun.tüpçü ve motorcu arasında hababam zigzag çiziyorsun. yapacağın en mantıklı şey en ucuz parçadan başlayarak tüm ateşleme sistemini elden geçirmen yada kafayı ve cüzdanı yemeden önce aracı satman.:)

inal15

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Lpg sisteminin filtrelerini ve enjeksiyonlarını kontrol ettirin.

İsmailgulden

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lpg benzine göre daha hassas bir sistem olduğu için hata kaldırmıyor benzinin belli etmediği ufak tefek arızalar lpg de çok daha büyük sorunlara yol açabiliyor. bana sorarsan lpg nin en büyük dezavantajı arızanın nerden kaynaklandığını birtürlü bulamıyorsun.tüpçü ve motorcu arasında hababam zigzag çiziyorsun. yapacağın en mantıklı şey en ucuz parçadan başlayarak tüm ateşleme sistemini elden geçirmen yada kafayı ve cüzdanı yemeden önce aracı satman.:)

Ahmet Bey cevabınız için çok teşekkür ederim. Aslında en güzeli aracı satmak ama aracı satacağım kişi aracı lpg de kullanırsa herhalde almak istemez :) Bugün baya bir araştırdım konuyu, benimle aynı sorunu yaşayan arkadaşların soruna çözümleri kafama yattı aslında. Aracın manifoldunu, egr'sini, bogaz kelebeğini ve twinport flencini temizletmişler ya da temizlemişler araçları düzelmiş. Karbon birikiyormuş herhalde içlerinde o parçaların bu yüzden yapıyormuş. Hatta temizletmeyince bobini, bujileri falan bozuyormuş. Ben boğaz kelebeğini temizlettiğimde usta "çok kötü bir durumdaydı, temizledim, çok uğraştırdı beni" demişti. Acaba diğer parçalarda aynı durumda olabilr mi? Sizce ne yapmalıyım ve bu işlemlerin toplamı bana kaça malour?

kayıboyu11

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
egr bu tür proplemleri çok yapıyor o yüzden yetkili serviste vectra aracıma lpg montajından önce bakım yapılmıştı.temizlik işlemleri çok birşey tutmaz güvenilir emin ellere teslim ediniz yeter. istanbulda seçeneğiniz çok forumdaki arkadaşlar tavsiyede bulunacaklardır eminim.

İsmailgulden

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İstanbul/ küçükçekmece' deyim ben. Arkadaşlar yardımcı olursa bu temizlik için güvenilir yer konusunda çok makbule geçer... :confused: