Askerlik anıları...

Nida

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.nidasan.com
Askerliğinizi nerde yaptınız olurda askerlikteki anıları anlatmamak olur mu? Hadi askerlik anılarınızı bekliyoruz...

mustafagokay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İlk Başladığımda, kilo problemim olduğu ( 103 kilo teslim oldum ) için kıyafet bulamamıştım, İkmal Subaylığından Subay Kamuflajı gelmişti bana özel, tabi çift palaska kullanıyordum. 157 gün süren askerlik sonrasında 33 kilo vermiş olarak evime döndüğümde kimse tanıyamıyordu...

Bir çok akrabam beni verem oldum sanıp doktora dahi götürmek istediler.:)

Bu arada askerliğim biterken tek palaskayı yarıya kadar belime doluyordum...

( Merak edenler olabilir eski kilona döndün mü diye, hayır askerliğin üstünden 2 sene geçti ama ben şuanda 72 kilo olarak yaşamaya devam ediyorum, ve kilo almayı asla düşünmüyorum.)

Kilo Problemi olanlar için Askerlik Çok Büyük Bir Nimettir... Tavsiye Ederim...

Son düzenleme:
S

siyah inci

Bilgi Girilmemiş
Askerliğinizi nerde yaptınız olurda askerlikteki anıları anlatmamak olur mu? Hadi askerlik anılarınızı bekliyoruz...

nedense ben geçenlerde bir akşam aynı anda 5 erkeğin askerlik anısı dinledim. acayip anılardı yani çok eğlendim şimdi dinlemediklemi de okucam yani bayılırım bayılırım :cool:

dragon

Editör
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
nedense ben geçenlerde bir akşam aynı anda 5 erkeğin askerlik anısı dinledim. acayip anılardı yani çok eğlendim şimdi dinlemediklemi de okucam yani bayılırım bayılırım :cool:

:) Nerede ve kimlerin askerlik anılarıydı acaba :eek:

faithless1905

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ooo abi işte hit yapacak konu... :)
Hemen başlayayım...Acemi birliğine teslim olmadan bir gün öncesinden gittim ve Samsun Öğretmen Evinde kaldım.Cumartesi günü olduğu için akşam öğretmen evinde son kez demleneyim bir daha içmek yok dedim...Neyse Küçük Tekirdağ şalgam mezeler falan derken tek başıma takılıyordum ki arka masamdaki 4 kişi de demleniyor.Derken muhabbet açıldı falan ( içki masası muhabbetleri ) anaaa herifler de asker çıktı.Sonra da demezler mi birimiz bölük komutanı birimiz takım komutanı birimiz bilmem ne hooopppp tabi gelsin şalgamlar tekirdağlar sabaha kadar iyice içtik falan...Sonrası mı hiç bitmesini istemediğim acemi birliğim... :) Güzeldi Güzel...

setapxxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Soner haklısın bitmez ama +18 nasıl oluyor?Askerliğini nerede yaptınki :D
van erçişte yaptım 80/2 kademe çavuşu
biliyosun askerde hamam en az 15 20 kişi gidilir olanları sen düşün artık...fırlama arkadaşlar vardı şaçını yıkan tertiplerine yada alt devrelere kötü şakalar yaparlardı:kop: :kop: :kop:

dragon

Editör
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
van erçişte yaptım 80/2 kademe çavuşu
biliyosun askerde hamam en az 15 20 kişi gidilir olanları sen düşün artık...fırlama arkadaşlar vardı şaçını yıkan tertiplerine yada alt devrelere kötü şakalar yaparlardı:kop: :kop: :kop:

Onun yüzünden aylarca adam gibi yıkanamadığımız çok olmuştur :)

Valla insan bazen pis olmayı bile istiyor ama bu İstanbul'da yıkanmadan olmuyor işte :D Bitlerimi özledim ben :kop:

fcuhadar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Askerde bölük komutanı postasıydım..Temmuzun 20'sinde falan atamalarla beraber yeni bölük komutanımız gelecekti..Teskere almama 23 günüm vardı..Takım komutanımız sen otoparkta bekle beyaz bir polo ile yeni bölük komutanımız gelecek dedi onu karşılayacaksın dedi..Beklediğimiz adam ( yüzbaşı ) namı kendinden aylar önce gelen tabiri caiz ise piskopattı..Neyse ben bekliyorum bunu beyaz bir polo geldi..Kapısını açtım tekmil verdim..Kimsi lan sen dedi...Bende habercinizim komutanım dedim..Bana '' s....gıtlan dedi bana posta mosta lazım değil dedi...Evet bu yeni gelen bölük komutanımızdı..14 Ay el sürmediğim tüfeğimi aldım bölüğe karıştım..1-2 saat sonra beni nerde lan o postamıdır nedir bulun o lavuğu bana dedi..Bende dizlerim titreyerek gittim..Çay kap gel dedi..Kaptım geldim..Bu böyle 20 gün falan sürdü..Hem bölük hem eğitim hem postalık falan..3 günüm kala gece arkadaşlar ve bir astsubay ile votka içtik sabah 5 e kadar falan oturduk..Sabah kalkamadım kimsede kaldıramamış..Sabah iştimasının ''sağol'' '' sağol'' sesleriyle uyandım..Acele ile giyinmeye çalışıyrodum bizim yazıcı dudağı kanlar içinde geldi..Bölük komutanının odası kilitli senin yüzünden yumruk yedim git aç dedi..Bende herşeyi göze alarak al anahtarları sen aç ben bölüğe kaçıyorum dedim..1-2 saat sonra bölük komutanı bölüğün önüne çıkarttı..Beni hayatım boyunca karım bile kapıda bırakmadı lan sen kimsin dedi ve normal insan boyutlarında olmayan eliyle bana bir osmanlı takadı koydu..Gerisini net hatırlayamıyorum :):):) Aklım başıma geri geldiğinde diyarbakır/istanbul seferi yapan uçakta büyük bir keyifle yolculuk ediyordum :):)