Aşınmış Lastikler Öne mi , Arkaya mı ?

serkan-g

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar 2 adet %60 , 2 adette yeni lastiğim var.

veya ;

2 adet yazlık 2 adet kış lastiğimiz var.

kimi görüş öne takılır,kalkışta ve duruşta tutunma sağlar , kimi görüş arkaya takılır, öne zaten hakimiz arka kaymaya başladığında yeni lastik iyi tutunur diyor.

hangi lastikler öne hangisi arkaya takılmalı.nedeniyle beraber yazarsanız sevinirim.

lastikçiler birbirinden farklı cevaplar verdiği için (çoğu zaten kulaktan duyma bilgilerle cevap verdiklerinden) tabii ki onlara güvenmeyerek forumun görüşünü almak istedim.

ksk_corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçenlerde benzeri bir muhabbete kulak misafiri oldum, afyon michelindeki usta önden çekişli araçlar için öne takılmasının faydali olduğunu söyledi...

Son düzenleme:

ahmet tarakcı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Önden çekiş aracın tutunması da önden tabii ki. yeni lastikler öne. ama genelde önerilen 4 lastiğin de yeni olarak değiştirilmesi veya kış lastiği takıldığında da dört tane takmak. eğer ki bunlar mümkün değilse tabii ki kış lastiğinin veya yeni lastiğin öne takılması gerekiyor.

fluminense

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim de ön lastiklerim bayağı aşındı 30.000 km dir kullanıyorum,yakın zamanda arkalarla önleri yer değiştirmeyi düşünüyorum.ıslak havada araba 3 te bile patinaj çekiyor,bence de yeniler öne takılmalı ve arkalara fazla güvenmiyosak araba astra da olsa virajlara daha dikkatli girilmeli..

serkan-g

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
4 lastik kesinlikle yeni olmalı ama konumuz bu değil, soruya tacrübelerle sabit cevap verirseniz sevinirim.

ileri sürüş teknikleri görmüş trafik polisi ve trafik polisi eğitimcisi bir abimiz arkaya takılması gerektiğini söyleyince iyice kafam karıştı.

öne zaten hakimiz arkadan kayınca tutunma olmazsa sıkıntı yaşanır olarak beyan etti.

ksk_corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
4 lastik kesinlikle yeni olmalı ama konumuz bu değil, soruya tacrübelerle sabit cevap verirseniz sevinirim.

ileri sürüş teknikleri görmüş trafik polisi ve trafik polisi eğitimcisi bir abimiz arkaya takılması gerektiğini söyleyince iyice kafam karıştı.

öne zaten hakimiz arkadan kayınca tutunma olmazsa sıkıntı yaşanır olarak beyan etti.

çok ilginç bi açıklama olmuş... o zaman araçta esp varsa bu konunun önemi yok gibi bir durum çıkıyor ortaya...

ahmet tarakcı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Önden çekişli araçta ön arkayı yönlendirir, arka önü değil. Zaten forumda da istediğiniz gibi ileri sürüş tekniği eğiitmcisi sanırım yok. o zaman tek yapılması gereken ileri sürüş teknikleri görmüş, trafik polisi ve trafik polisi eğitimcisi bir abinize güvenmek.

serkan-g

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o bilgide arkadaşlar var bu forumda.benim bilgilenmek istediğim tecrübe.yani adam öne de takmıştır arkadada kullanmışır farkını yaşayan bilir.bunu da burdan öğrenebiliriz.farklı yorumlar doğruyu ortaya çıkarır bence...

ahmet tarakcı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tabii ki farklı yorumlar doğruyu ortaya çıkarır. Benim yorumum da farklı sanırım :) Her neyse sonuçta iki gündür araba kullanmıyorum, çok değil belki ama 200000 km üzerinde araba kullanmışlığım var ve arabanın hangi durumlarda kaydığını veya kayacağını bu yüzden lastiklerin nereye takılacağını kendime göre yorumladım.

serkan-g

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eyvallh.bende senin gibi düşünüyorum kardeşim.bende aracımın tepkisini az çok bildiğimden tutunmayı tercih edip önlere takıcam.