artık bıktırdı

fourtyseven

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar odak opelın motor contası yakması ile onarılan ve 1 hafta kullandığım arcım gene aptallaştı rolantide durmayıp dalgalanama yapmaya başladı gaz kelebeği temizliği yapıldı bu seferde sürekli kontağı açtıgımda fan çalısıyor rolantide bir duruyor bir düzeliyor sagolsun hayrettın budak ustanın yardımıyla sogutma hortumu beynı fılan baktım hortumlar gayet yerlı yerınde kontagı acar acmaz fan calısıyor motor soguk oldugu halde opel tıgra 99 model yardım??:cry:

fourtyseven

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yarın dogru hayrettın budak yenıbosna autoclub bakalım ne olacak kontagı acıyorum arac soguk fan calısıyor aractan evvel basıt bır role sorunu veya fan mushuru yada bır kontak var dıyorum ama fan sıgortasını cektıgım halde fan durmuyor aceba bu servıs klıma soketını fanamı taktı artık ııce suphe etmeye basladım adamlardan bu arada kapak revıszyonu yaptıkları aracın gaz kelebegınıde kırlı takmıslar rolantıde durmayınca actık gorduk (yenı trend bu olsa gerek tekrar sorun yassında para kazanalım mantığı sanırım) allaha havale edıyorum ne dıyeyım odak opele daha bu arada bu durum garantı kapsamına gırer mı bılgınız varmı henuz 10 gun olmadı conta harıc devırdaım hortumlarına kadar su radyatörüde dahıl orjınal degısıldı odakta

neonder

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.ida-marine.com
gaz kelebeğini gsi da temizlemiştim ben rölanti tutturamamıştım. bilerek temizlememiş olabilirler.

tayfunzafer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kardeş cevizlibağ odağa bende gidiyorum çokta memnunum saolsunlar hepsi ilgili sana tavsiyem.orda araç kabulde ömer var onubul bide mekanikte erdinç usta var tanır beni selamımı söyle yardımcı olurlar

fourtyseven

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar auto cluba gııtım fan olayını hallettık tabıkı elektrıksel bır sorun servıste klıma soketını takmıslar ve bundan dolayı sogukken kontakla radyator fanı calısıyormus ancak rolantı dalgalanması olayı hala mevcut sanırım hıc ozenmeden kırlı takılan parcalardan durum bu nereden baslamalı temızletmeye bılmıyorum gaz kelebegı temızlıgı yapıldı uzun yolda sorun yok cekıs fılan gayet guzel sehır ıcı trafıkte sacmalıyor rolantı 500 devıre kadar dusup aptallasıyor bazende stop edıyor bıraz uzun yolda aracı sıkıstırıp adaptasyon yapması ıcın bekleyecem ancak cozemezsem sorunu ıstanbul avrupa yakası nerde rolantı motoru ,kelebek sensoru temızlık yaptırabılırım bu ısın uzmanı uygun fıyatlı ozel opel servısı varmı yardım lutfen..

ulupinar67

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kronik opel rahatsızlıklarından :(

fourtyseven

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yardım corsa b tıgra egr temızlık

hatalara bakıldı
1)oksijen sensoru
2)egr sensoru
3)püskürtme valfi
oksijen sensöru arac lpg lı zaten ara sıra nadıren yanıp sonuyor ayda bır yalancı bır arıza o ancak egr tıkalı gıbı gelıyor sanırım 10 yıldır hıc sokulmedi..
yapacagım ısler boğaz kelebegı + rolantı ayarlayıcısı + egr sokulerek tamemen sıkı bır temızlık dıyorum ne dersınız ayrıca tıgrada ve corsa b de egr söken temizleyen varmı korkunc bır motor ne el gırıyor ne bısey yardım lutfen emme manıfoldu sonrası sokebılırmıyız bunları bılmıyorum acıkcası yardım lutfen...
:sorry:

Vectra 2.5 İ Sport

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
daha önceki aracımda başıma gelmişti,elektrik tesisatının zamanla kavrulması sonucunda içindeki kabloların yalıtkanlarının sıyrılıp birbirine değmesiylede olabilir,tesisatı elden geçirtin...

setapxxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
özel takımlarınız yoksa ellemeyin derim kendi başınıza,yoksa can sıkar iyce,egr valfi rolenti ayarlayıcı ve kelebek temizliğinden sonra düzelir bide carbon cleen yaptırın