Artık bende LPG ye geçiş yaptım

EnginBERK

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Artık bende LPG ye geçiş yaptım

merhaba

bende c.tesi taktıracağım,
zavolli akıllı kit, yağlama ile birlikte 1800TL

M1kemal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

EnginBERK link' Alıntı:
merhaba

bende c.tesi taktıracağım,
zavolli akıllı kit, yağlama ile birlikte 1800TL
Arkadaslar su yaglama isi bos zimbirti isi parayi cope atma para tuzagi en babasi son teknoloji kit ve ustalik
AKLİNİZDA BULUNSUN MUTLAKA AMA MUTLAKA lpg takildiktan sonra araciniza OBD ayari yaptirin seyir halinde yapilan bi ayar aracin ecusunun milisaniyeler icinde ne isteyip nekadar enerjiye ihtiyaci oldugunu vs. Bunu birebir yolda gorerek araciniza ozel bi ayar yapiliyor
Ornek vermek gerekirse
105 lik astra ile 115 lik astra nin ayarlari bir deildir fakat duz mantik lpg servislerine gittiginizde tak fisi bas herkese ayni parametreleri yok 350 mp de gaz basinci yok devirle mi veya motor sicakligiyla mi gaza gecis 1 dk beklemede benzine oto gecis vsr ayari 3500 deviri gordugunde %20 lik benzin tuketmesi vs vs vs bunlar cok onemli

ARACLARA LPG TAKTİRMADAN ONCE HANGİ MARKA VE BU MARKANİN TEKNOLOJİSİ ARDİNDAN USTA

iurista

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hayırlı olsun hocam... kazasiz belasız binin inşallah... Kullandıkça yorum bekliyoruz...

bratan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

İyi dilekleriniz için teşekkür ederim.
Yağlama sistemi hakkında ustaların verdiği bilgi Turbo araçlarda kullanıldığı yönünde doğrudur.
Peki bunu taktırmamın bana bir zararı olur mu ? Hayır aksine faydalı olacağına inanıyorlar bu yüzden yağlama sistemi taktırdım.
Uludağ çevre yolunda takıldı. Kadir diye bir arkdaş yardımcı oldu aracıma gerektiği gibi nazik davranıldı. ben işçiliklerinden memnun kaldım.
İyi günler

kenangokhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Yağlama sistemi araca herhangi bir zarar vermez, ancak yarar sağlayacağını da hiç düşünmüyorum M1kemal arkadaşımızında söylediği gibi sadece para tuzağı gibi görünüyor.

nanisa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ey cemaatı muslımın bende bugünden ıtıbaren tupluu ve ofkelı oldum aracım 2700 km de izmıt fs otogaz da taktırdım brc pıpolu sıstem yapıldı  fastex arkadaşımın taktırdığı yerde takıldı ama bugun bıraz srunlar yasadım  pıponun dıbınden aracın enjektorlerınden mı yoksa lpg nın pıpolarından mı bılmem bır dünya benzın  akıtmaya başladı neyse sorunu hallettıler  ama pek guvenemıyorum yıne tekrarlayacağından korkuyorum steeringwheel

nanisa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

yalnız aracım benzınde  rolantıde çalışırken 0,7 yada 0,8 arası gıdıp gelıyordu  tup takıldıktan sonra  0,9 1,0 1,1 arası calısmaya başladı  acaba dıyer arkadaşların da rolantıde  çalışırken yakıt oranı kac gosterıyor

wings35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

nanisa link' Alıntı:
yalnız aracım benzınde  rolantıde çalışırken 0,7 yada 0,8 arası gıdıp gelıyordu  tup takıldıktan sonra  0,9 1,0 1,1 arası calısmaya başladı  acaba dıyer arkadaşların da rolantıde  çalışırken yakıt oranı kac gosterıyor

Selamlar, araç fakirde... bendede aynı sorun vardı düzelttirdim... yol bilg. daha fazla göstermeye başlamıştı.

nanisa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

wings35 link' Alıntı:
Selamlar, araç fakirde... bendede aynı sorun vardı düzelttirdim... yol bilg. daha fazla göstermeye başlamıştı.
vay dvrem benım nasılsın yıldıray ben adapazrından sınan  tup takıldıktan sonra teste çıkılmadı valla ınsallah senın dedıyın gıbı olur pekı onu nasıl halledecekler ıllakı seyır hlındemı yapılması gerekıyor steeringwheel

yağmur06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

M1kemal link' Alıntı:
Evet
Hatta kullanima bagli bu 20-30 bin arasida olabiliyor agrasif kullanimdan uzak durmak lazim
Mesela bende vsr sistemi var nekadar yarar saglar bilmiyirum ama 3500 devirden sonra araca %10 benzin puskurtuyor
Kendimce bi karar aldim ve her 600 km de yani bu 2 lpg deposu gidip lpg yi devre disi birakip 50 km benzinde gitmek :))
Bunu tatil yolunda fazlasiyla yaptim lpg tankim 30 lt aliyor ve 300-320 km arasi gidiyor otobanda ve benzin istasyon aralari baya uzak olunca epey bi benzin harcadim durdum
2 gunde lpg ariza yapti mecburen 350 km benzin kullandim:))

nasıl ve ne alaka dicem şu sebepten bende 2001 astra g var 100 binde aldım 185 binde araba ve 100  bin km dir lpg li kullanılıyo ve sorun yok.ayrıca subapların bittiğini veya iflas ettiğini peki nasıl anlayacağız