arkadaşlar yardımmm

kismasali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2000 model 105000 km de astra cd hb araba aldım. ama egsozdan çok duman geliyor. bunun sebebi nedir. filtrler, bujiler ve yağ yeni değişti halbuki

kismasali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teşekkür ederim yardımın için. bi edsozcu ile görüşeyim o zaman. başka bi sebebi olabileceğini düşünenler lütfen yardım etsin

MadeN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracın lpg li ise kışın fazla beyaz duman görmen mümkün. fakat normal havalarda sıcaklık 10 derecenin üzerindeyse ve yine yoğun beyaz duman varsa o zaman geçmiş olsun işte.. ha siyah duman varda aracında lpg yoksa o zaman çiy yakmanda mümkün. lpg yok yine beyaz duman çoksa sorunda çok demektir. bence sen bir motor ustasına göster egsozcudan önce..

İLEMİ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yağ yakma varmı, onuda bi test et. yağsızda bırakma arabayı motoru yersin. gerçi cd modellerde yol bilgisyarı uyarı verir ama aklında olsun yinede. bencede bi motor ustasına git. umarım önemli bi sorun yoktur.

Feyzullah

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracın lpg li ise kışın fazla beyaz duman görmen mümkün. fakat normal havalarda sıcaklık 10 derecenin üzerindeyse ve yine yoğun beyaz duman varsa o zaman geçmiş olsun işte.. ha siyah duman varda aracında lpg yoksa o zaman çiy yakmanda mümkün. lpg yok yine beyaz duman çoksa sorunda çok demektir. bence sen bir motor ustasına göster egsozcudan önce..

aynen katılıyorum..sen egzoscuyu 2.plana at önce motor ustasına git kayıtlardan yada sibop lastiklerinden olabilir eksilme varmı yağda onuda sıkça kontrol et

kismasali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracımda lpg yok. ama yoğun beyaz duman var. ne gibi arızalar olabilir sizce. daha yeni bakımdan geçti aracım. filtrler bujiler yağ falan değişti. ama ustam bir şey demedi bana. aracımı yeni aldım zaten. bu bakımdan sonra dikkat ettiğimde iyice farkettim duman olayını. nasıl arızaların göstergesidir ki bu beyaz duman

kismasali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
efendim arabamı daha 3 haftadır kullanıyorum. bir çok şeyi test etme imkanı bulamadım daha ve çok acemiyim. sadece etrafımdaki arabalara göre beyaz duman çıktığını farkettim. bana ne gibi tavsiyeleriniz olabilir. çünkü arkadaşlar yukarıda ciddi problem işareti diye görüş bildirmişler. şunu söyleyim yalnız arabanın ısısı 80 derece civarında oluyor hep.