arkadaşlar rölanti ayarlayıcısı sorunu olanlar...

6868

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
OCC
Hocam Senin Sorunun Rolanti Ayarlatici Emin Ol Söküp Temizlemedikce Sorun Tam Düzelmiyor içinde pislik Kalıyor

ÇAVDAROĞLU

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bizim arabada da kendiliğinden istemsiz ileri doğru kısa fasılalarla atlama oluyor( motor soğukken daha fazla). Birde astra f (96 1,6 16 V SW)lerin 1. vitesi çokmu ağırdır. 1. viteste arabaya gaz vermeme rağmen sanki arabayı arkadan birisi geri çekiyormuş gibi zorla gidiyor.1,6 motora hiç yakışmayan bir ivmelenme var. Acaba sorun yakıt sisteminde mi yoksa şanzımanın özelliğinden mi?

occ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar, bu gün akşama kadar arabayla uğraştım ve sorunu giderdim. Daha önce rolantı ayarlayıcıyı söküp temizlemiştim. sorun çözülmedi. Bu günde kelebek boğazını söktüm temizledim sorun yine gitmedi. Bu arada araba yolda giderken vitesi boşa aldığımı fakr etmiyor gibi gaz veriyordu. Bunun üzerine KM müşirini (Sol tekerin orda) çıkardım arabayı denedim rolanti düzeldi. Bunun üzerine özel opel servisi olan arkadaşa arabaya yeniden program yükleyedim dedim. Yeniden program yükledik (program yüklenirken Yeni rolanti ayarlayıcısı şıkkı seçilmişti) arabayı denedim yine olmadı. Bu sefer eski rolanti ayarlayıcısı şıkkını seçerek yeniden program yükledik. Arabayı denediğimde her şey normale döndü. İnanın arkadaşlar 3 aydır nerdeyse kafayı yiyecektim ne oluyor böyle diye. Buradan bence şöyle bir sonuç çıkıyor gibi. Rolanti ayarlayıcıyı temizlettirip program atılması halinde eski rolanti ayarlayıcısı şıkkı seçilerek program yüklenmeli. Bu konuyu takip eden arkadaşlara faydalı olur düşüncesi ile sizlerle paylaşmak istedim.