Arkadaslar Bundan Nerede Bulurum

L.O.S.T.

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selam arkadaslar nasılsınız?

corsama orjınal teyıbımı bozup yerıne lcd ekranlı bır teyıp takıcam ama oncelıkle bu aparattan bulmam lazım nereden bulurum bılmıyorum bırde yenı takacagım teyıbıde dıreksıyonumdan kotrol edebılme gıbı bır olasılık warmı tesekkurler
aaaaadg2.jpg

aker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
orjinali söküp yerine ilk olarak JVC KD-LHX551 kullandım. resmini verdiğin kasayı burada 40 YTL. ye almıştım. Direksiyon kumandası için JVC nin ara modülleri var ancak ben ebay den farklı bir ürün kullandım. Direksiyon üzerindeki buton ve o butona karşılık ne yapması gerektiğini kumanda ile tanıtılıyor. Butona basıldığı zaman enfraruj ile sanki kumanda dan komut ediliyormuş gibi teyp konrtol ediliyor.

Şu anda
JVC KD-LHX551 çıkardım ve yerine JVC KW-AVX706 double din kullanmaya başladım. Montaj bayaa bi kastırdı. Kasa için 1,5 gün uğraştılar ama güzel oldu. Kumanda tanıtımında sorun çıktı. Modül 706 nın kumandası ile uyumlu değil ancak 551 in kumandası ses +,- , source ve açma kapama işini yapıyor. Radyo da veya mp3 dinlerken ileri geri atlama ve istasyon arama yapamıyorum.

JVC KD-LHX551

5.jpg

JVC KW-AVX706

HPIM0009.jpg

ebay den
PAC SWI-X aldığım modül. yaklasık 30-40 $

üretici firma linki
http://www.pac-audio.com/products/productsCatagory.asp?mmSearch=Steering%20Wheel%20Interface

ebay den örnek link
http://cgi.ebay.com/PAC-SWI-X-SWIX-Steering-Wheel-Audio-Infrared-Interface_W0QQitemZ300088218129QQcategoryZ12040QQrdZ1QQcmdZViewItem

swi-x.jpg

faithless1905

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abi maşallah bunları gördükçe farklı şeyleri memnun oluyorum ya...

aker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
paylaşım oldukca öğrenmenin sınırı yok !!!

L.O.S.T.

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aker' Alıntı:
orjinali söküp yerine ilk olarak JVC KD-LHX551 kullandım. resmini verdiğin kasayı burada 40 YTL. ye almıştım. Direksiyon kumandası için JVC nin ara modülleri var ancak ben ebay den farklı bir ürün kullandım. Direksiyon üzerindeki buton ve o butona karşılık ne yapması gerektiğini kumanda ile tanıtılıyor. Butona basıldığı zaman enfraruj ile sanki kumanda dan komut ediliyormuş gibi teyp konrtol ediliyor.

Şu anda
JVC KD-LHX551 çıkardım ve yerine JVC KW-AVX706 double din kullanmaya başladım. Montaj bayaa bi kastırdı. Kasa için 1,5 gün uğraştılar ama güzel oldu. Kumanda tanıtımında sorun çıktı. Modül 706 nın kumandası ile uyumlu değil ancak 551 in kumandası ses +,- , source ve açma kapama işini yapıyor. Radyo da veya mp3 dinlerken ileri geri atlama ve istasyon arama yapamıyorum.

JVC KD-LHX551

1.jpg

JVC KW-AVX706

HPIM0009.jpg

ebay den
PAC SWI-X aldığım modül. yaklasık 30-40 $

üretici firma linki
http://www.pac-audio.com/products/productsCatagory.asp?mmSearch=Steering%20Wheel%20Interface

ebay den örnek link
http://cgi.ebay.com/PAC-SWI-X-SWIX-Steering-Wheel-Audio-Infrared-Interface_W0QQitemZ300088218129QQcategoryZ12040QQrdZ1QQcmdZViewItem

swi-x.jpg

vay super cok tesekkur ederım

aga78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şimdi ben anlamadım bu modülden her marka teyip için bulmak mümkünmü
direksiyon kumandası benim için önemli

aker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Direksiyon kumandası benim için de çok önemliydi. Bu nedenle almadan önce günlerce araştırıp durdum. Bir sürü alternatif var ancak hiç kimse çalışacağının garantisini vermiyordu.

Her marka için demek yanlış olur. Markaların modellerine göre oldukca değişiyor. Mesela benim jvc 551 de ayrıca direksiyon kumanda modülü için jack giriş vardı fakat 706 da yok.

O yüzden ileride kesinlikle doubledin'e dönmeye niyetim olduğu ve hangi marka model olacağına karar veremediğim için universal olsun diye kumandayı tanıtabileceğim bir modül almak daha mantıklı gelmişti. Ancak bu modül de belli frekans aralığını destekliyor ve 706 nın kumandasını tanıtamıyorum. Neyse ki 551 in kumandası bazı komutlarda iş görüyor o da benim için yeterli oluyor. Zaten 706 yı direksiyondan kumanda edebilmem için başka bir alternatifim de yok.

Bu modül kumandalı olan teyp lerin çoğunu desteklediğini üretici fima tarafından söylendi. Ancak üzerinde çok fazla buton bulunan kumandalarda sinyaller karışık ve sinyal band genişliğinin dışında olması nedeniyle sorun yaşanıyormuş.

706 ve kumandası :

kwavx706.jpg

551 ve kumandası

102993_kd-lhx551_e.jpg

bu linkde farklı bir modülün biraz daha ayrıntılı olarak jack bağlantısını vermiş.

http://cgi.ebay.com/PAC-SWI-ALP-Alpine-IVA-D310-CDA-9855-CDA-9857-DVA-9965_W0QQitemZ170089994440QQcategoryZ50552QQcmdZViewItem

daha önce üretici firmanın linkinde ise diğer modelleri de görebilirsin.

hangi marka model teyp almayı düşünüyorsun...

L.O.S.T.

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eyvallah dostum sen hakıkaten bu ısten anlıyorsun hemde cokkkk:)

demon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
erman kardesim verdigin bilgi için sagol bende boyle birsey arıyordum