Arkadan plakaya yazılan cezalar.....

phoenix78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yaaa arkadaşlar geçen gün Ankara da cebeci de tam yaşil yanıyor. Lambalara geldim tam ben geçerken sarı oldu. Oradaki lambaları bilenler bilir yeşil sönmeden yanıp sönmeye başlayanlardan değil. Neyse geçerken birde baktım kenarda yaya bir trafik polisi arkamdan plakama bakıyor aynadan kontrol ettim elindeki ajanda gibi bişeye plakayı yazdı. Şimdi dönsen bir türlü dönmesen bir türlü. Geçen arkadaşımla konuşuyoruz, adam yurt dışındayken kullanmadığı arabasına ceza kesilmiş. Daha sonra birçok arkadaşımda benzer şeyler duydum. Biz bu fahri trafik müfettişlerinden şüpheleniyoruz sanırım içlerinde doğru dürüst plaka okuyamayanlar veya kafalarına göre plakalara ceza kestirenler var. Bu olay bence çok saçma ben polis olacam veya fahri trafikçi neyse o zaman her gıcık olduğum adama göndereyim trafik cezasını 100, 200, 500... Komşuya gıcık oldun ceza yaz, bakkala kızdın ceza yaz, adam trafikte korna yaptı ceza yaz, sellektör yaptı ceza yaz, böyle olmazki bunun bir sınırlaması olmalı bence...

fcuhadar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benimde başıma benzeri geldi..Sen hiç olmazsa anlamışsın ceza geleceğini..

Mecidiyeköy sapağında trafik nispeten tıkalı sabah trafiği..2. şeritteyim Önümdeki taksici aniden sağa mecidiyeköy sapağına giriyor 2. vitesle gidiyoruz bir bakıyorum 10 mt önümde bir polis memuru..El kol işaretleri trafiği yönlendirmeye çalışıyor 2. şeridin ortasında...Hemen sola kaçıyorum oda sağa :) 30-40 mt ilerdeki ekibe işaret ediyor ve beni durduruyorlar..Koşa koşa geliyor hemen bi fırça sen ne yapıyorsun kardeşim falan filan diye..Bende sen ne yapıyorsun diyorum benim olmam gereken şerit orası ama orda sen varsın,benim hatam ne? diye soruyorum..Evraklarımı istiyor hiç bir eksik yok..Çaresiz hadi git diyor...Fakat 10 gün sonra elime bir ceza geliyor trafiği tehlikeye atacak şekilde araç kullanmaktan şirkete postalanmış bir ceza..Ben şimdi soruyorum ben bu cezayı hak ettiysem eğer o memur neden orda o cezayı kesip bana imzalatmak yerine arkamda postalıyor ?? Mantıklı bir açıklaması olan varmı ? Yada 20-30 km hızla trafik nasıl tehlikeye atılır ?

phoenix78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dostum trafiği tehlikeye atacak şekilde araç kullanmanın cezası YTL cinsinden neymiş pekiiiiii? Çünkü adam arkamdan bana da bir ceza gönderecek kesin, ama ne adı altında gönderecek orası meçhul. Bakalım bekliyoruz... Belkide 200 ile radara girdi falan der. Artık 1 milyar TL ceza öderiz. Bu uygulama yanlış bir uygulama mutlaka buna bir çare bulunması lazım...Çok yazık. Bu şekilde ceza kesilen herkese çok geçmiş olsun.

gokalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bizim bi piskopat komşu wardı adam balkondan dürbünle bakıp caddedeki arabalara ceza yazıyordu duyunca çok şaşırdım :s olamaz falandedim sonra şahit oldum :O

astrax_35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bizim bi piskopat komşu wardı adam balkondan dürbünle bakıp caddedeki arabalara ceza yazıyordu duyunca çok şaşırdım :s olamaz falandedim sonra şahit oldum :O

tek çözüm yolu var..o komşuyu dürbünle beraber aşağı atacaksın...:kop:

aek77

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bildiğim Kadariyla Polis Artik Arkadan Ceza Yazamiyor Size Tebliğ Etmek Zorunda Diye Biliyorum.
Ama Fahri Trafik Müfettişleri Direk Plakaya Yaziyor...
Bu Kişiler De Sizlerin Söylediği Gibi Halktan Sivil Kişiler..

G

Gökhan_55

Bilgi Girilmemiş
o cezaya imza atmadıysan mahmemeye ver paranı geri alıyorsun faiziyle... ben yaptım oldu:)