Arkadan Gelen Gıcırtı..

icemaker

Kayıtlı Kullanıcı
48-Muğla
Siteyi ziyaret et
Yalnız bu arkadan gelen gıcırtı ile ilgili sorun yaşayanlar için ilginç bir durum daha var o da ön salıncak burçları

Opelde ön salıncak burçları dağıldığı zaman bu kolay kolay fark edilmiyor üç beş rotçuya gidip bunu fark edememek var ve daha ilginç olan ise dışarıdan bakınca yarıldığı kolaylıkla görülmeyen bu ön salıncak tabla burçlarını değiştirdiğinizde arkadan gelen dingil gıcırtının kesiliyor olması ;)

Kısacası aslında opelde kronik diye bilinen ama aslında dağılan burçların fark edilememesiyle ortaya çıkan bu sorun da aslında kronik değil çünkü aracın sağ ve sol olmak üzere bozulan ön salıncak burçları nedeniyle önü fazla esnemeye başladığı için bu otomobilin şasisinin burulma yapmaya zorlanmasına neden olmakta ve bu yüzden arka taraftaki torsiyon prensibiyle çalışan dingile olması gerekenden çok yük binmesi neticesinde oluşan bir durumdan başka bir şey değil ;)

35KES52

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim normal yolda giderken değilde ufak rampalardan geçerken özellikle arkada oturan varsa araç esnediğinde vıjjk vıjjjk karyola sesi gibi ses gelmesi şeklidne oluyor :)

zfrknk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2009 astra hb. aldım (sıfır) ve aldığımdan itibaren arkadan gıcırtı geliyordu! En az 10 kere servise girdim, burçların yağlanmasından tutun, arka koltuğun vidalarının sökülmesine kadar her şey denendi. Daha sonra sorunun sol arka koltuk sırtlığından ileri geldiği tespit edildi ve garantiden arka koltuk sırtlığı değiştirildi. Bilin bakalım ne oldu, değişen sırtlık da gıcırdıyordu. Israrla birkaç sefer daha servise gitmem neticesinde arka koltuk sırtlığım tekrar değiştirildi!!! ve nihayet sorun çözüldü.

DarkMagic

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Garipliktir 2 haftadır gıcırtı yok ama gene başlar teredütüyle sorunu size danışayım dedim.. Bende gidicem pztsi servise sağdaki çizik için bunuda sorayım bakalm

:) hiç olmaz umarım..

umutcan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet dorusöylüyosun rotbalanscı anlamıyor ben aracı ilk onlaragösterdim kaldırıp bayabakdılar salam gözüküyo dediler ama arkadaşım iyi tamircidir opelci saolsun birdefe kulandı arabayı hemen anladı neyi var neyi yok sayesinde hemen önlemini alıyorum fazla masraf cıkartmadan bide şuvar 4dingil burcunu değişdirlir ama 2tene daha var ismineydi şimdi unuttum arkada burcların yanında lastik takozmu ne ondanda olabilir